КОМЕНТАТОР

СБ10212017

rssfacebook_iconvkontaktetwitter-icon
Авто-мото спорт Формула-1 Молодіжний уїк-енд: перемога Маркелова і два нових чемпіона

Молодіжний уїк-енд: перемога Маркелова і два нових чемпіона

Формула 2: остання формальність для Шарля Леклера

Перший сезон відродженої на базі GP2 Формули 2 пройшов повністю під диктовку Леклера. Минулорічний чемпіон GP3 почав перемагати вже на першому етапі в Бахрейні і впевнено продовжив свою ходу. В результаті Шарль створив собі такий відрив, що в Хересі йому досить було відіграти у Олівера Роуленда всього сім балів, щоб остаточно закрити питання про володаря титулу. Півсправи Леклер зробив уже в кваліфікації, набравши чотири бонусних очка за поул, а потім втримав першу позицію в хаотичному рестарт під самий фініш і за три гонки до закінчення сезону забезпечив собі чемпіонство.

«У цьому році у нас були і хороші моменти, і погані. Часом я допускав помилки, але найгірше було втратити батька. Перемога в чемпіонаті - це найкращий спосіб вшанувати його пам'ять, - сказав Леклер після перемоги. - Цей титул я присвячую батькові, в минулому році перемогу в GP3 я присвятив пам'яті Жюля Бьянкі. Сподіваюся, мені більше нікому не доведеться присвячувати титули».
Шарль ЛеклерШарль ЛеклерГоловними інтригами кінцівки сезону стала потрійна боротьба Prema Racing, DAMS і Russian Time за перемогу в командному заліку, а також бій декількох пілотів за друге місце за підсумками чемпіонату. І в неділю в цій битві переміг Артем Маркелов.

Другу гонку з поула починав дебютант Алекс Пало. Він зберіг позицію, а позаду нього в боротьбі за друге місце Джордан Кінг виніс з траси Луку Гьотто, партнера Маркелова по Russian Time. Італієць відкотився в кінець пелотона, а у Кінга через кілька кіл згорів мотор. До фінішу гонки через зношування гуми Пало почав стрімко втрачати темп, його швидко наздогнали Латіфа і Маркелов. Канадець ніяк не наважувався провести атаку, і на 24-му колі Артем спочатку пройшов одного суперника, а потім впорався і з другим, помчав до перемоги - до картатому прапору його відрив склав 12 секунд. Гума на боліді Пало здала остаточно, і до фінішу він був уже восьмим, а друге місце зайняв Латіфа. Олівер Роуленд закінчив гонку третім, а Лука Гьотто зумів пробитися на четверту позицію.

Перед фінальним етапом в Абу-Дабі в битві за віце-чемпіонське звання лідирує Олівер Роуленд, він випереджає Артема Маркелова на 12 очок. Теоретично в їх боротьбу можуть втрутитися напарники - Латіф і Гьотто, але куди цікавіше результат боротьби в командному заліку. Поки лідирує DAMS, але яка йде другою Prema поступається французькому колективу всього вісім очок, а Russian Time, що займає третє місце, - 14.

GP3: Расселл оформив титулУ серії GP3 в цьому році також є домінуючий гонщик - резервіст Mercedes Джордж Расселл. Головними суперниками британця стали його партнери по ART Grand Prix - Джек Ейткен, Ніреі Фукузумі і Антуан Юбер. Спочатку боротьба йшла на рівних, але в середині сезону Расселл за рахунок стабільності почав вириватися вперед, а після перемог в Бельгії та Італії закріпився в статусі фаворита чемпіонату. Як і Леклер, Расселл отримав шанс вже в Хересі забронювати титул і скористався ним.

У першому заїзді рівних не було Ніреі Фукузумі, який стартував з поула і лідирував аж до картатого прапора. Позаду нього вже на перших колах в боротьбі за друге місце Рассел пройшов Ейткена - свого головного переслідувача у чемпіонаті, але той фінішував третім, показав найшвидше коло і скоротив втрати до мінімуму.

Ніреі Фукузумі лідирує в гонціНіреі Фукузумі лідирує в гонціУ неділю ситуація повторилася: Расселл на самому початку заїзду обігнав Ейткена, а той на рестарт в кінці гонки поступився ще й Фукузумі, фінішувавши лише шостим. Рассел же закінчив гонку четвертим, показав найшвидше коло і збільшив відрив до 50 очок, які гарантували йому чемпіонство. Уже вп'яте поспіль найсильнішим в GP3 стає дебютант. Початок цієї традиції в 2013 році поклав Даниїл Квят, а в 2015-му з першої спроби успіху тут домігся Естебан Вікон. Для самого Расселла це перша перемога в чемпіонаті після гонок Формули 4, в наступному році він сподівається боротися за титул в Ф2.

Перемогу ж у недільній гонці здобув Алессіо Лоранд, що стартував з «реверсивного» поула, другим фінішував Доріан Бокколаччі, який ділив з переможцем перший ряд, а на третю позицію пробився Антуан Юбер. Тепер гонщиків GP3 чекає фінал в Абу-Дабі, а його головною інтригою стане боротьба трьох пілотів ART Grand Prix за віце-чемпіонське звання.

Евроформула Open: два подіуму ТроїцькогоУ Хересі також відбувся передостанній етап Евроформули Open - міжнародної серії на базі іспанської Формули 3. В обох заїздах виграв британець Харрісон Скотт - він домінує весь сезон, здобув 12 перемог в 14 гонках і давно забезпечив собі чемпіонське звання. Крім нього по два подіуму на свій рахунок записали Микита Троїцький і Девлін Дефранческо.

Троїцькому цей успіх дозволив за один етап до закінчення сезону забезпечити собі друге місце турнірної таблиці. Микита став другим росіянином, якому вдалося блиснути в Евроформуле - в 2015-му році срібні нагороди тут завоював Костянтин Терещенко. Крім того, Троїцький став чемпіоном серед новачків - і для російських пілотів

Чтобы у вас была качественная цена поддержка сайта цена будет всегда на втором месте. Однако вы также можете использовать услуги ukrartmedia.com – здесь цены низкие, а поддержка отличная.