Гран Прі Бахрейну: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних збірок за підсумками Гран Прі Бахрейну…

Кваліфікація

Шарль Леклер виграв кваліфікацію в Бахрейні, заробивши свій перший поул у 24-му Гран Прі за кар’єру – і лише другому за Ferrari.

Леклер став 99-м володарем поула в історії Формули 1 – і сталося це на 999-м етапі. Через два тижні нас чекає 1000-я гонка.

Леклер став першим монегаском, який завоював поул у Формулі 1.

Леклер став другим за віком володарем поула в Формулі 1, вигравши кваліфікацію в 21 рік 5 місяців і 15 днів. Рекорд Себастьяна Феттеля (21 рік 2 місяці і 11 днів) встояв і навряд чи буде побитий найближчим часом.

Другим за підсумками кваліфікації виявився Феттель – 77-й раз в історії гонщики Скудерії стартували першим і другим. Ferrari – абсолютний лідер за цим показником. На другому місці – McLaren (63) і Williams (62), але вони поки що лідерам не загрожують, а у Mercedes 60 стартів з першої і другої позиції.

Другу кваліфікацію поспіль Red Bull Racing вдалося вивести у фінал кваліфікації тільки одну зі своїх машин – Макс Ферстаппен показав п’ятий час, опинившись «кращим з інших», а П’єр Гасли вибув з боротьби у другій сесії.

Вперше з Малайзії’17 обидва гонщика McLaren пройшли у фінал кваліфікації.

Другу кваліфікацію поспіль двоє дебютантів сезону випередили більш досвідчених напарників – Александер Элбон (12) Данила Квята (15) в Toro Rosso, Джордж Расселл (19) Роберта Кубіцу (20) в Williams.

Гонка

Вигравши гонку в Бахрейні, Льюїс Хемілтон здобув першу перемогу в сезоні, третю на трасі в Сахире і 74-ю в кар’єрі.

Хемілтон продовжив свій абсолютний рекорд – у 13-ти проведених сезонах він кожен рік вигравав хоча б один Гран При.

Фінішувавши другим, Валттері Боттас в 32-й раз піднявся на подіум і перейшов рубіж 1000 очок за кар’єру.

Фінішувавши третім, Шарль Леклер домігся кращого в кар’єрі результату і вперше піднявся на подіум. Шостий раз за останні десять років володар поула, не зміг виграти Гран Прі Бахрейну.

Шарль Леклер залишив за собою краще коло гонки, ставши третім за віком (21 рік 5 місяців і 15 днів) володарем кращого кола в історії Формули 1 – після Ніко Росберга (20 років 8 місяців і 13 днів) і Макса Ферстаппена (19 років 1 місяць 14 днів).

Фінішувавши шостим, дебютант McLaren Ландо Норріс домігся кращого результату в кар’єрі та вперше заробив очки.

Фінішувавши дев’ятим, дебютант Toro Rosso Александер Элбон домігся кращого результату в кар’єрі та вперше заробив очки.