Ще трохи цікавої статистики

Після передсезонних тестів всі експерти дружно вважали Ferrari фаворитом першої стадії чемпіонату, проте за підсумками двох перших гонок у Кубку конструкторів лідирує команда Mercedes, набрала 87 очок, тоді як на рахунку Скудерії тільки 48.

Хоча початок сезону в Австралії склалося для Ferrari невдало, в Бахрейні італійська команда знову здобула швидкість: в кваліфікації та гонці ніхто не міг наздогнати Шарля Леклера, і тільки неполадки з двигуном завадили йому здобути першу перемогу.

Mercedes, навпаки, весь уїк-енд виглядала якось неяскраво, але Люіс Хемілтон і Валттері Боттас все одно зайняли 1-е і 2-е місця. До речі, ще ніколи ця команда не починала сезон з двох переможних дублів.

А ось Себастьян Феттель вдруге поспіль не зміг навіть піднятися на подіум, що для нього не характерно. Втім, у перших двох гонках 2010 року йому теж не вдалося фінішувати в першій трійці, але в підсумку він все одно виграв титул. Зате на початку минулого сезону німецькому пілотові Ferrari дісталися перемоги і в Австралії, і в Бахрейні, але це не завадило Льюїсу Хемілтону стати чемпіоном.

І ще кілька цікавих статистичних фактів, добірку яких зробили журналісти Auto Motor und Sport.

Вперше з 2003 року дві різні команди за підсумками перших двох кваліфікацій сезону займали весь перший ряд стартового поля. Зараз це були Mercedes і Ferrari, а 16 років тому – Ferrari (в Австралії) і Renault (в Малайзії).

Три гонщика, яким не вдалося дістатися до фінішу в Австралії, не змогли зробити цього і в Бахрейні: Карлос Сайнс, Даніель Ріккардо і Роман Грожан.

Гран Прі Бахрейну став тією гонкою, за підсумками якої рахунок очок, набраних Валттері Боттасом у Формулі 1, перевалив за 1000. Тепер їх у лідера чемпіонату 1007.

До недавньої кваліфікації на автодромі Сахір фінський гонщик по суботах завжди був швидше за всіх своїх напарників на цій трасі, і лише тиждень тому програв Льюїсу Хемілтону.

Шарль Леклер зайняв другий рядок у списку найбільш молодих гонщиків Формули 1, коли-небудь стартували з поула: першу за раніше займає Феттель. При цьому всі пілоти, що займають чотири перші місця в цьому списку, коли-небудь виступали за Ferrari: Феттеля і Леклера ми вже назвали, але до них треба додати Фернандо Алонсо і Рубенса Баррікелло.

Леклер став 99-му гонщиком в історії Формули 1, який завоював хоча б одну поул-позицію. У списку самих молодих пілотів, які коли-небудь піднімалися на подіум, він зайняв шосту сходинку після Макса Ферстаппена, Ленса Стролла, Себастьяна Феттеля, Данила Квята і Кевіна Магнуссена.

Леклер виступає в чемпіонаті під №16, та в Бахрейні він набрав 16 очок, оскільки на його рахунку ще й краще коло гонки. До речі, якщо Шарлю вдасться виграти в Китаї – а це буде 1000-й Гран-Прі в історії Формули 1 – то вийде, що він здобуде перемогу у своїй 24-й гонці на чемпіонаті світу. Ферстаппен, між іншим, теж переміг у своїй 24-й гонці. А ось Себастьян Феттель відкрив рахунок перемог на дві гонки раніше.

А ще Леклер став 50-м гонщиком Ferrari, лидировавшим в Гран При.

Обидві машини McLaren пройшли у фінал кваліфікації вперше з Гран При Малайзії 2017 року.

У Бахрейні наймолодший гонщик сезону, Ландо Норріс, посів 6-е місце, перетнув лінію фінішу лише на 1,7 секунди раніше, ніж 39-річний Кімі Райкконен, найстарший гонщик чемпіонату-2019.

У призовий десятці в Бахрейні фінішував ще один дебютант Формули 1 – Александер Элбон. Таким чином, він став першим гонщиком з паспортом Таїланду, заробили очки в чемпіонаті світу, після принца Біра, посів 6-е місце в Гран-Прі Франції в 1954 році.

Гран Прі Бахрейну став 8-й гонкою, яка фінішувала за автомобілем безпеки – попередній був Гран Прі Китаю 2015 року.