Super Formula: Поул у Макино, Маркелов розбив машину

Тадасуке Макино виграв свою дебютну кваліфікацію в японській серії Super Formula, перший етап якої проходить в цей уїкенд в Сузуці.

Найкращий час в двох перших кваліфікаційних сесіях залишилося за іспанцем Олексієм Палоу, який у фіналі проїхав коло за 1:36,089, і здавалося, що цей результат буде кращим. Однак останнім свою вирішальну спробу закінчив Макино, якому вдалося перевершити результат напарника по команді Nakajima Racing на 0,029 секунди. Таким чином, Тадасуке стартує з поула, а Палоу почне гонку з другої позиції.

Третій результат показав чинний чемпіон Super Formula Наокі Ямамото, але він вже поступився часу поула більше двох десятих. Четверте час у його напарника по Dandelion Racing Нірея Фукудзуми; п’яте – у Юхи Секигучи, і це кращий результат серед гонщиків, які виступають на машинах з двигунами Toyota. Перші ж два ряду стартового поля повністю зайняли пілоти, які використовують мотори Honda.

Втім, гонщик Red Bull Ден Тиктум, на машині якого встановлено такий же двигун, не зміг вийти навіть у другу сесію, вибувши з боротьби на початку кваліфікації – у нього 16-ий час. Ще один європейський дебютант серії, Лукас Ауер, впорався із завданням трохи краще, хоча і не пройшов у фінал: йому належить старт з 11-ї позиції.

На жаль, російський гонщик Артем Маркелов, теж дебютував у Super Formula в цей уїк-енд, розбив машину під час першої ж сесії, яка тричі переривалася червоними прапорами. Спочатку вилетів з траси Шо Цубою, чинний чемпіон японської Ф3, потім стався інцидент з Маркеловим, після чого на трасі зіткнулися машини Харрісона Ньюї і Казукі Накаджимы.

У підсумку в завтрашній гонці Маркелову належить старт з далекої 19-й позиції.