Гран-Прі Угорщини: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних збірок за підсумками Гран Прі Угорщини…

Кваліфікація

Вигравши кваліфікацію на Хунгарорінзі, Макс Ферстаппен завоював перший поул у кар’єрі в своєму 93-му Гран При. Для порівняння, Валттері Боттас заробив перший поул у 80-му Гран При, Кімі Райкконен – в 43-му, Себастьян Феттель – в 22-му, Льюїс Хемілтон – в шостому.

Макс Ферстаппен став сотим в історії Формули 1 володарем поула. 99-му в Бахрейні’19 став Шарль Леклер, 98-м у Бахрейні’17 – Валттері Боттас.

Макс Ферстаппен – перший голландець, який виграв кваліфікацію в Формулі 1. Найбільше володарів поулів серед британців – 17 гонщиків з цієї країни вигравали кваліфікацію.

Поул Ферстаппена в Угорщині був 61-му для Red Bull Racing і першим для цієї команди з Гран Прі Мексики 2018 року, де кваліфікацію виграв Даніель Ріккардо.

Поул Ферстаппена в Угорщині – лише четвертий поул Red Bull Racing після появи гібридних турбомоторів. Три завоював Даніель Рікардо – двічі в Монако – в 2016 і 2018-му, і в Мехіко’18.

Для моторів Honda поул Ферстаппена в Угорщині став 78-м в історії і першим з Гран При Австралії 2006 року, де кваліфікацію виграв Дженсон Баттон.

Показавши другий час на кваліфікації в Угорщині, Валттері Боттас в п’ятий раз за сезон випередив напарника по команді. У Mercedes рахунок 7:5 на користь Хемілтона, рік тому після Угорщини рахунок був точно таким же – 7:5 на користь британця.

Після розгрому на початку сезону, коли Шарль Леклер після Гран Прі Канади поступався Себастьяну Феттелю в кваліфікаціях 1:6, монегаск з Ferrari зрівняв рахунок з чемпіоном світу. Зараз між ними 6:6, Шарль виграв у Себастьяна п’ять кваліфікацій поспіль.

Не менш дивовижний рахунок в кваліфікації між досвідченим Карлосом Сайнсом і дебютантом Ландо Норрісом, який у восьмий раз з 12-ти Гран При в суботу випередив напарника.

Якщо в інших командах ситуація змінюється, то в Williams і Racing Point розгромний рахунок 12:0 за підсумками кваліфікацій – стільки разів дебютант Джордж Расселл випередив Роберта Кубіцу, а Серхіо Перес – Ленса Стролла.

Гонка

Вигравши гонку на Хунгарорінзі, Льюїс Хемілтон здобув восьму перемогу в сезоні і 81-ю в кар’єрі. Абсолютний рекорд Міхаеля Шумахера – 91 перемога за кар’єру, тепер не здається недосяжним, але побитий буде точно не в цьому році.

Льюїс Хемілтон всьоме виграв Гран-Прі Угорщини. Стільки ж перемог у британця в Гран-Прі Канади. Лідер за кількістю перемог на одній трасі – Міхаель Шумахер, вісім разів виграв Гран Прі Франції в Маньї-Кур.

Макс Ферстаппен фінішував другим, вперше піднявшись на подіум в Угорщині. Тепер у гонщиків з Голландії 29 подіумів, з яких 27 у Макса, а два у його батька Йоса – у тому числі один в Угорщині, в 1994-м.

Себастьян Феттель піднявся на третю сходинку подіуму, в кар’єрі німця це 117-ї подіум, але якщо в минулому році після дванадцяти гонок він поступався Хемілтону 24 очки, то зараз вже 94.

Карлос Сайнс у другій гонці поспіль фінішував п’ятим, ставши на цей раз «кращим з інших» на сухій трасі. У п’ятій гонці поспіль Карлос заробив очки – і восьмий раз в цьому сезоні.

Дебютант McLaren Ландо Норріс стабільно випереджає напарника в кваліфікації, але в гонках досвід Карлоса Сайнса має значення. Якщо в кваліфікаціях у Норріса перевага 8:4, то в особистому заліку досвідчений іспанець на 34 очки попереду.

Кімі Райкконен фінішував сьомим, домігшись кращого результату для Alfa Romeo і Sauber в Угорщині з 2010 року.

Третій раз в цьому сезоні Роман Грожан став єдиним зійшли в гонці, для гонщика Haas F1 це вже шостий схід у сезоні.