Гран Прі Японії: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних збірок за підсумками Гран Прі Японії…

Кваліфікація

Вигравши кваліфікацію в Сузуці, Себастьян Феттель завоював другий поул у сезоні – і 57-ю в кар’єрі. Німець – на четвертій сходинці в рейтингу за цим показником.

33

Це п’ятий поул Феттеля в Сузуці, але перший в складі Ferrari. Себастьян перервав серію свого молодого напарника Шарля Леклера з чотирьох поул поспіль.

Вперше з Гран Прі Канади Феттель випередив Леклера в кваліфікації, а до цього новачок Ferrari дев’ять разів поспіль по суботам випереджав досвідченого німця.

У п’яти Гран Прі поспіль Ferrari виграла кваліфікацію. Поки найуспішніша серія Скудерії – сім поул поспіль (Бельгія’52 – Аргентина’53 та Італія’00 – Бразилія’01), в цьому році у Ferrari є шанс її повторити і навіть перевершити.

Перші чотири ряду стартового поля були попарно зайняті представниками чотирьох команд – Ferrari, Mercedes, Red Bull Racing і McLaren, що характеризує розстановку сил в кінцівці сезону.

В третій раз за сезон гонщики Ferrari зайняли весь перший ряд на стартовому полі.

Вперше з початку гібридної турбо-ери гонщики Mercedes не кваліфікувалися першим і другим в Сузуці.

Валттері Боттас показав третій час, вперше в Сузукі і вперше після літньої перерви випередивши у кваліфікації напарника по команді. Четверте місце Хемілтона – повторення його гіршого результату в сезоні – в Австрії він теж стартував четвертим.

Гонщики Red Bull Racing Макс Ферстаппен і Александер Элбон зайняли третій ряд стартового поля, показавши абсолютно однаковий час. Макс опинився попереду, показавши його раніше.

Четвертий раз поспіль Карлос Сайнс випередив у кваліфікації напарника по McLaren Ландо Норріса, тепер рахунок у них майже рівний – 8:9, хоча в першій половині сезону Ландо по суботах був попереду. Вперше за кар’єру Сайнс пройшов у фінал кваліфікації в Сузуці.

Вперше після повернення в Toro Rosso П’єру Гасли вдалося пройти у фінал кваліфікації. Його напарник Данило Квят не потрапляв у десятку кращих з Гран Прі Канади – десять гонок поспіль.

У Alfa Romeo в третій гонці поспіль Антоніо Джовинацци випередив у кваліфікації Кімі Райкконена – тепер у них рахунок 7:10, хоча в першій половині сезону перевага фінна було переважною.

Лише другий раз за сезон Ленс Стролл випередив у кваліфікації досвідченого Серхіо Переса.

В Williams розгромний рахунок – 17:0 на користь Джорджа Расселла.

Гонка

Вигравши гонку в Сузуці, Валттері Боттас здобув третю перемогу в сезоні і шосту в кар’єрі. Валттері став першим переможцем Гран При Японії в Сузуці, хто виграв гонку, стартувавши другим.

Перемога в Сузукі – 99-я для команди Mercedes, займає четверте місце у рейтингу за цим показником.

81

Гонки в Сузуці стала сотою в кар’єрі Валттері Боттаса, в якій він заробив очки.

Заробивши 41 очко в Сузуці, команда Mercedes стала першою в історії Формули 1, виграла Кубок конструкторів шість років поспіль. У всіх інших гонщиків, крім Хемілтона і Боттаса, не залишилося математичних шансів на чемпіонський титул у цьому сезоні, так що він теж дістанеться Mercedes – шостий рік поспіль.

Себастьян Феттель четвертий раз в сезоні і 34-й в кар’єрі піднявся на другу сходинку подіуму, в десятий раз за сезон випередивши на фініші напарника по команді.

Проїхавши краще коло гонки, Льюїс Хемілтон зрівнявся за кількістю кращих кіл за кар’єру з Кімі Райкконеном (46) – вони ділять другу сходинку у загальному рейтингу за цим показником, але поки далекі від рекорди Міхаеля Шумахера (77 найкращих кіл).

Четверте місце на фініші Александера Элбона – його найкращий результат у Формулі 1. Тайський дебютант дуже стабільний – після переходу в Red Bull Racing він жодного разу не фінішував нижче шостого місця.

Сьоме місце Шарля Леклера стало найгіршим результатом монегаска в сезоні – в тих перегонах, в яких він фінішував.

Карлос Сайнс в третій раз за сезон фінішував п’ятим, у 50-й раз за кар’єру заробив очки – і піднявся на шосте місце в особистому заліку.

На тлі прогресу McLaren видно невдачі Renault. У Сузукі Даніель Ріккардо лише в третій раз за останні десять Гран При заробив очки. На його тлі який залишає в кінці сезону команду Ніко Хюлкенберг заробив очки у п’ятій гонці поспіль, повторивши свою саму успішну серію в Renault (Бразилія’17 – Китай ’18).