Гран Прі Бразилії: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних збірок за підсумками Гран Прі Бразилії…

Кваліфікація

Вигравши кваліфікацію в Інтерлагосі, Макс Ферстаппен завоював другий поул у кар’єрі. Це п’ятий поул Red Bull Racing за гібридну турбоэру і перший для них в Бразилії з 2013 року.

Для мотористів Honda це перший поул у Бразилії з 1991 року, коли виграв кваліфікацію Айртон Сенна за кермом McLaren-Honda.

Керівник Red Bull Racing Крістіан Хорнер в суботу відзначав день народження – і другий раз гонщик його команди завоювавши у цей день поул, в минулий раз це сталося під час Гран-Прі США в 2013-му, коли кваліфікацію виграв Феттель.

Себастьян Феттель кваліфікувався другим, сьомий раз в сезоні і 101-й раз за кар’єру стартувавши з першого ряду.

Льюїс Хемілтон кваліфікувався третім і в четвертій гонці поспіль не стартував з першого ряду.

Алекс Элбон четвертий Гран Прі поспіль кваліфікувався в першій шістці.

П’єр Гасли кваліфікувався сьомим, четвертий Гран Прі поспіль пробившись у фінал кваліфікації – він єдиний з гонщиків, які виступають не в трьох найсильніших командах, кому це вдалося.

Тільки у McLaren після двадцяти Гран Прі рівний рахунок у кваліфікаціях між напарниками – 10:10. Переможця в цій боротьбі визначить фінальна гонка сезону.

В Williams розгромний рахунок – 20:0 на користь Джорджа Расселла.

Гонка

Вигравши гонку в Сан-Паулу, Макс Ферстаппен здобув третю перемогу в сезоні і восьму в кар’єрі, зрівнявшись за останнім показником з Жакі Іксом і Дені Халмом. Це перша перемога Макса після старту з поула.

Фінішувавши першим в Бразилії, Макс Ферстаппен в 30-й раз за кар’єру піднявся на подіум і в 75-й раз заробив очки.

Друге місце П’єра Гасли стало кращим результатом в кар’єрі француза – і кращим результатом для Toro Rosso після перемоги Себастьяна Феттеля в Монці в 2008-м.

Мотористи Honda завоювали перший переможний дубль з Гран Прі Японії’91, де Айртон Сенна завоював свій останній чемпіонський титул.

У Бразилії мотори Honda подолали рубіж 5000 кіл лідирування в гонці.

Після того, як стюарди оштрафували Льюїса Хемілтона, Карлос Сайнс піднявся на третю сходинку, завоювавши перший подіум у своїй кар’єрі і сотий для іспанських гонщиків.

Це був перший подіум McLaren з Гран При Австралії’14. Гонка в Інтерлагосі стала найрезультативнішою для команди по ходу сезону, дозволивши McLaren достроково посісти четверте місце в Кубку конструкторів.

Четверте місце Кімі Райкконена на фініші перегонів дозволило йому перервати найтривалішу в своїй кар’єрі серію з семи гонок поспіль без очок.