Міка Хаккінен підбив підсумки сезону

Дворазовий чемпіон світу Міка Хаккінен прокоментував підсумки фінального етапу в Абу-Дабі і сезону в цілому…

Міка Хаккінен: «Враховуючи швидкість, талант, досвід і менталітет команди, пара пілотів Mercedes була на голову вище всіх інших. Льюїс Хемілтон домінував у фінальній гонці сезону – чудове завершення чемпіонату, який приніс йому шостий титул чемпіона. Льюїс повністю контролював ситуацію, а під час радіопереговорів з інженером його голос був спокійний і зосереджений. Після фінішу Хемілтон виглядав щасливим. В наступному місяці йому виповниться 35 років, і він на піку своєї форми.

Команда Mercedes здобула шосту перемогу в Абу-Дабі – на трасі, яка підходить їхній машині. Крім того, самому Льюїсу подобається ця траса – в Абу-Дабі він переміг в п’ятий раз. Приємно було слухати, як після фінішу він сказав Девіду Култхарду, що цінує молоді таланти, які входять у Формулу-1, і те, як йому подобається боротися з ними.

У зв’язку з цим символічно, що Макс Ферстаппен і Шарль Леклер, які представляють майбутнє спорту, піднялися на подіум разом з Льюїсом. Не сумніваюся, що в наступному сезоні ми побачимо більш яскраві їх виступу – перемоги в гонках і участь в боротьбі за титул.

Цей рік був дуже важливим для Макса. У першій половині 2018-го він помилявся, вимагав від машини більшої швидкості, ніж вона могла дати. Однак у цьому році Макс заспокоївся і став більш грізним суперником. Його перемоги в Австрії, Німеччині та Бразилії показали, наскільки він сильний, і наскільки ефективно працює альянс Red Bull-Honda. Інженерам Honda ще належить знайти можливість додати, щоб скоротити відставання від Ferrari і Mercedes, але якщо врахувати, що Макс посів третє місце в особистому заліку, це вже значне досягнення.

Шарль Леклер фінішував на подіумі в Абу-Дабі, тоді як його команда Ferrari отримала штраф 50 тисяч євро за неправильну заправку машини паливом. Ця помилка, а також повільний перший піт-стоп Себастьяна Феттеля, тільки підкреслює, що у команди є операційні проблеми. Я не намагаюся якось образити П’єра Гасли або Алекса Элбона, але якщо б в Red Bull у Макса Ферстаппена був сильний напарник, то Ferrari могла б і не завоювати своє друге місце в Кубку конструкторів. Заслуговує окремої згадки той факт, що Максу вдалося випередити і Шарля, і Себастьяна.

Ferrari залишається сильною командою, і їх швидкість на прямих була неймовірною. Однак вони не можуть дозволити собі допускати операційні та стратегічні помилки, або дозволяти гонщикам з’ясовувати відносини на трасі, якщо вони хочуть випередити Mercedes і Red Bull в наступному сезоні.

Себастьян Феттель всього другий раз за свою кар’єру у Формулі 1 поступився за підсумками року напарнику. Шарль виграв дві гонки проти однієї у Себастьяна, і молодий монегаск завоював третину від числа всіх поулів в цьому сезоні. Очевидно, що обидва гонщика підштовхують один одного вперед, але, як ми бачили, вони зіткнулися в Бразилії. Керівнику команди Маттіа Бинотто буде непросто змусити їх працювати спільно, як у Mercedes працюють Хемілтон і Валттері Боттас.

Валттері міг фінішувати на подіумі в Абу-Дабі. Однак йому довелося стартувати останнім, а на перших 20 колах гонки не працювала DRS заважала його просування нагору. Четверте місце було максимумом, на який він міг розраховувати в гонці, завершила його кращий сезон у Формулі-1. Валттері став кращим у цьому році, і, на мій погляд, пара пілотів Хемілтон-Боттас – найсильніша, враховуючи їх швидкість, талант, досвід і менталітет команди.

Я повинен відзначити виступи Кімі Райкконена в цьому році. І хоча він фінішував 13-м в Абу-Дабі, за підсумками сезону він заробив 43 очки проти 14 у його напарника Антоніо Джовинацци. Кімі фінішував у першій десятці сім разів в перших десяти перегонах. Порівняно з McLaren, Renault і Racing Point, у другій половині сезону Alfa Romeo трохи відкотилася назад, тому Кімі сподівається, що команда помітно додасть в це міжсезоння.

Карлос Сайнс і Ландо Норріс сильно виступали в McLaren в цьому році. Коли Карлос обігнав Ніко Хюлкенберга на останньому колі в Абу-Дабі і заробив очки, які дозволили йому посісти шосте місце в особистому заліку, це стало фантастичним завершенням сезону для команди.

Карлос – дуже розумний гонщик, і зараз у нього вже п’ятирічний досвід виступів у Формулі-1. У нього хороші відносини з Ландо, 20-річним дебютантом, який дуже сильно провів сезон і в неділю фінішував на високому восьмому місці. Враховуючи четверте місце у Кубку конструкторів McLaren, команда сильно провела сезон, і вже чекає 2020-й.

В цьому році вперше з 1963 року гонка Формули 1 пройшла в грудні. Перший етап нового сезону стартує вже через 14 тижнів. В наступному році календар буде складатися з рекордних 22-х етапів – на шість більше, ніж у 1998-му і 1999-му, коли я виграв обидва титули. У 2020-му чемпіонат повертається в Нідерланди, і вперше пройде гонка у В’єтнамі. У команд і гонщиків дуже мало часу для відпочинку, а щільність боротьби вище, ніж коли-небудь.

Ґрунтуючись на тому, як склалася друга половина сезону 2019 року, я чекаю щільну боротьбу в 2020-м. щонайменше, три команди і шестеро гонщиків зможуть поборотися за перемоги в гонках. Швидше б Мельбурн!»