Дакар: Карлос Сайнс здобув третю перемогу на етапі

Сьомий етап ралі-рейду «Дакар» був найбільш протяжним, його дистанція склала 741 км, значна частина з яких проходила по дюнах.

До другої половині марафону стало зрозуміло, що боротьба за перемогу в цьому році розгортається між Карлосом Сайнсом, Нассер Аль-Аттийя і Стефаном Петранселем.

Toyota Hilux катарського гонщика дещо поступається за швидкістю баггі MINI, на яких їдуть Сайнс і Петрансель, але в пісках цей дефіцит не грає особливої ролі, тому Аль-Аттийя розраховував сьогодні відігратися, і спочатку здавалося, що йому це вдається. Принаймні на контрольну відмітку, розташовану на 106 км, він прибув першим. Але поступово його перевага скорочувалася, і після 321 км Сайнс вже випереджав його на 18 секунд.

Іспанському гонщику цього було явно не досить, він продовжував нарощувати швидкість і на фініш в Ваді-Аль-Давасир прибув на 2 хвилини і 12 секунд раніше суперника, здобувши свою третю перемогу на етапі. Це дозволило йому зміцнити лідерство в загальній класифікації, наростивши перевагу перед Нассер Аль-Аттийя до 10 хвилин.
Петрансель фінішував третім, програвши катарцу всього 41 секунду, четверте місце дісталося напарникам Аль-Аттийя по команді Toyota Gazoo Racing, голландцеві Бернарду Тен Брінке і його бельгійському штурману Того Колсулу. Кращий з представників Росії в класі позашляховиків сьогодні був на 5-й позиції – це Костянтин Жильцов, штурман саудівського гонщика Язида Аль-Раджі.

А фінішували шостими Фернандо Алонсо і Марк Кома, які в цілому непогано провели 7-й етап, уникнувши великих неприємностей. У загальній класифікації екіпаж Toyota Hilux під номером 310 поки займає 15-е місце, але якщо все буде складатися більш-менш вдало, то іспанський дует ще може увійти в першу десятку за підсумками ралі-рейду.