“Черкаські Мавпи” добули розкішну перемогу в Кубку Європи ФІБА

“Черкаські Мавпи” здобули першу перемогу в груповому раунді Кубка Європи ФІБА. На рідному паркеті ПС “Будівельник” чемпіони України переграли “Стяуа” з рахунком 90:64.

Чемпіон України на правах господаря захопив ініціативу зі стартових хвилин, заволодівши невеликою перевагою. “Мавпи” впевнено нарощували свій відрив і лише до кінцівки першої чверті близько підпустили до себе гостей із Румунії.

Після невеликої перерви “Стяуа” шокувала господарів і зуміла скоротити перевагу та навіть вийти вперед. Однак підопічним Міхельсона вдалося швидко зібратися і знову обігнати суперника. Черкаські баскетболісти взяли під контроль хід зустрічі і на велику перерву пішли з перевагою в 6 очок.

До середини третьої десятихвилинки “Мавпи” впевнено лідирували. Румунській команді до кінця чверті вдалося нав’язати боротьбу і наблизитися до суперника, але чемпіон України, який відчув смак близької перемоги, збільшив відрив до 10 очок.

У заключній десятихвилинці “Мавпи” продовжували знущатися над суперником. “Стяуа” намагалася скоротити відрив, але підопічні Міхельсона “тримали руку на пульсі”. Незважаючи на катастрофічну реалізацію триочкових кидків українській команді вдалося зберегти шанси на вихід із групи.

“Черкаські Мавпи” (Україна) – “Стяуа” (Румунія) – 90:64 (19:17, 24:20, 20:16, 27:11)

“Черкаські Мавпи”: Б. Янг (5+12 передач +4 перехоплення), Кольченко (19), Арнетт (2), Чумаков (10+7 підбирань +3 перехоплення), Скапінцев (14+8 підбирань) – старт; Коклі (26+10 підбирань), Артамонов, Ткаченко (5), Отверченко (9+6 передач)

“Стяуа”: Влахович (6+4 передачі – 4 втрати), Мандаке (11+4 передачі – 5 втрат), Вірна (7+6 підбирань +4 передачі +3 перехоплення – 6 втрат), Ж. Джурич (16+5 підбирань – 4 втрати), С. Спенсер (9+7 підбирань +4 блок-шота) – старт; Негроітеску (6), Лучич (9+4 передачі)

Ще одному українському клубу – “Дніпру” не вдалося завоювати першу перемогу в груповому раунді Кубка Європи ФІБА. Наші хлопці на виїзді поступилися фінській “Катайі” з рахунком 84:77.

Віце-чемпіон України впевнено стартував і, заволодівши перевагою, контролював хід чверті. Однак господарям вдалося зібратися і в кінцівці першої десятихвилинки зрівняти рахунок 18:18.

Після невеликої перерви фіни істотно додали. Українській команді довелося грати в ролі наздоганяючого і до кінця другої чверті дніпряни відпустили суперника на відстань далекої атаки.

Після перерви “Катайя” продовжила нарощувати перевагу, зумівши відірватися від українців на 8 очок. Однак “Дніпру” вдалося зменшити відставання до 5 балів перед фінальною десятихвилинкою.

Та фіни в жодному разі не збиралися віддавати перемогу в цьому протистоянні. Тимофієнко і Закурдаєв, намагаючись скоротити відставання дальніми кидками, не зуміли допомогти своїй команді повернути інтригу в поєдинок.

“Катайя” (Фінляндія) – “Дніпро” (Україна) 84:77 (18:18, 15:12, 26:24, 25:23)

“Катайя”: Сеппала (0+6 передач), Маллінгс (16), Джефферсон (10+6 передач +3 перехоплення), Ойала (15+4 підбирання), Райт (10) – старт; Пальмі (11+6 підбирань +5 передач), Сімпсон (19+5 передач), Херрала, Пертту (3).

“Дніпро”: Кожем’якін (18+4 передачі), Закурдаєв (12+6 підбирань +4 втрати), Ревзін (16+6 підбирань +4 передачі +4 перехоплення), Тимофієнко (7+4 втрати), Кушніров (2+7 підбирань) – старт; Шундель (9+7 підбирань), Сизов (8), Бондарчук, Прокопенко (5).