Кубок Суперліги. «Політехніка-Галичина» – МБК «Миколаїв» – 83:74 (22:19; 14:19; 25:14; 22:22)

«Політехніка»: Макінтош – 22 очка + 6 перехоплень + 4 підбирання + 3 передачі; Вільямс – 17 очок + 3 підбирання; Корочкін – 13 очок + 3 підбирання; Люботіна – 11 очок + 6 підбирань + 4 блок-шоти.

«Миколаїв»: Лав – 19 очок + 3 підбирання; Вайкуліс – 15 очок + 7 підбирань + 3 передачі; Матюкевич – 14 очок + 5 підбирань; Сільковський – 8 очок.

«Політехніка-Галичина» розпочала матч доволі упевнено. Шон Фінн та Андрій Корочкін відзначилися влучними двоочковими. Відрив господарів паркету дещо остудив Вадим Матюкевич, який вдало закінчив атаку МБК «Миколаїв». Щоправда, на цьому «політехи» не зупинилися: Нік Вільямс (3-очковий) та Слободан Люботіна (2-очковий) знову вивели господарів на доволі пристойну відстань – 9:4. Одразу ж після цього Валентин Берестнєв був змушений взяти тайм-аут. Хвилинна перерва особливих успіхів миколаївцям не принесла. Шон Фінн та Лямонт Макінтош зуміли відзначилися двома двоочковими. Коли різниця сягнула 8 пунктів, здалося, що гості вже не зможуть гідно протистояти суперникам. Проте Раймондс Вайкуліс, Джастін Лав та Леонід Яйло таки зуміли стримати натиск «Політехніки-Галичини» й МБК «Миколаїв» пішов на перепочинок з різницею всього в 3 очки.

Друга десятихвилинка розпочалася із штурму підопічних Валентина Берестнєва. Вадим Матюкевич, Джастін Лав та Ігор Сільковський швидко вивели МБК «Миколаїв» уперед – 22:25. Лише після цього «Політехніка-Галичина» прокинулася. Нік Вільямс і Слободан Люботіна знову вивели господарів уперед. Саме в цей момент після двомісячної перерви з’явився на паркеті Грег Херрінгтон. Американець довго освоювався й для початку «здобув» персональне зауваження. Однак через короткий час він зумів у потрібний момент забити дальній. Під завісу першої половини не на жарт розійшлися Жигмантас Йонушас, Вадим Матюкевич та той-таки Джастін Лав, зусиллями яких Валентин Берестнєв повів свою команду на велику перерву з «+2».

У третій чверті «Політехніка-Галичина» доволі швидко знову повела в рахунку. Суперрезультативність продемонстрував Лямонт Макінтош, який за один період забив 11 пунктів. Проте найважливіші події відбулися в завершальній чверті гри. В одному із епізодів Мілош Бойовіч зачепив рукою Леоніда Яйла, що судді потрактували як неспортивний фол. У цей же момент Михайло Увалін, намагаючись взяти тайм-аут, заступив за лінію майданчика. Вчинок наставника «Політехніки-Галичини» суддівська бригада оцінила на технічний фол. У підсумку замість «+9» господарі вели в рахунку лише «+6», а після штрафний у виконанні Сергія Сільковського рахунок став 66:62 за 5 хвилин до завершення четвертого періоду. Як не намагалися «політехи» збільшити відрив у рахунку до бажаного, підопічні Валентина Берестнєва таки втримали потрібну для себе різницю в рахунку.

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін (головний тренер БК «Політехніка-Галичина»): «Сьогодні була дуже важка гра. Психологічно наші гравці зламалися. Технічні фоли вибили нас із колії. Після цього було вже важко щось змінити».

Валентин Берестнєв (головний тренер МБК «Миколаїв»): «Нам допомогла впертість. Ми довго працювали на тренуваннях і це дало результат. У нас були проблеми із кадрами – не брав участі у матчі Деніел МакКлінток. Однак холоднокровність дозволила нам здобути перемогу».

Вадим Матюкевич (гравець МБК «Миколаїв»): «Практично увесь матч ми грали в зонний захист, що дозволило нам перемогти. Думаю, ми заслужили перемогу».