Рекордне місце “студентів”

Львівська “Політехніка-Галичина” в останньому матчі регулярної першості сезону 2007/2008 рр. на виїзді здолала “Черкаських мавп” із рахунком 91:79. Ця перемога, а також поразка “Сумихімпрома”, дозволила “студентам” уперше в історії фінішувати за підсумком регулярної першості на високому четвертому місці. Крім того, в першому раунді плей-оф у двобої проти тих самих сумчан львів’яни одержали перевагу власного паркету в п’ятому матчі (якщо, звісно, він знадобиться).

У матчі проти черкащан у першій чверті точилась приблизно рівна боротьба, в якій “Політехніка” була дещо спритнішою, що дозволило “студентам” вирушити на малу перерву з перевагою в три очки (19:22). У середині другої чверті лідер “мавп” Андрій Лебедєв на рівному місці отримав ушкодження. Львів’яни, користуючись нагодою, почали відриватися від суперника і вже до кінця першої половини їхня перевага сягнула семи очок (37:44).

У третій чверті на паркет повернувся Лебедєв, і “мавпам” удалося перехопити ініціативу. Їхні атаки стали виваженішими, а в захисті господарі почали відпрацьовувати уважніше. Це, звісно, відобразилося на табло: перед стартом вирішальної десятихвилинки “політехи” вигравали з різницею лише у два пункти (60:62). У четвертій чверті “студенти” почали обстрілювати кошик суперника з далекої відстані – із цим захист “мавп” не міг впоратися. Триочкові кидки виконували майже всі гравці “Політехніки” (за підсумками гри відразу шість баскетболістів-львів’ян мали у своєму активі влучні кидки з далекої відстані). Це і вплинуло на остаточний результат – 79:91 на користь “Політехніки”.

Головний тренер львівської “Політехніки-Галичини” Валентин Воронін: “По-перше, при вдалих розкладах ця гра нам додала можливостей піднятися вище в турнірній таблиці. А по-друге, команда хорошого рівня повинна підтверджувати свій статус у кожному поєдинку. Тому ми завжди намагаємося віддаватися на повну. Сьогодні перемогли завдяки вдалій командній грі, коли ніхто не тягнув на себе ковдру”.

Результати інших матчів останнього туру: “Будівельник” – “Сумихімпром” – 89:78, БК-93 “Пульсар” – “Хімік” – 69:83, МБК “Миколаїв” – “Кривбасбаскет-Люкс” – 90:60, “Азовмаш” – БК “Київ” – 88:68 (перша поразка “вовків” у сезоні), “Дніпро” – БК “Одеса” – 69:67 (дніпропетровці стали останніми учасниками плей-оф).

Турнірне становище команд: 1. БК “Київ” – 43, 2. “Азовмаш” – 40, 3. “Хімік” – 37, 4. “Політехніка-Галичина” – 36, 5. “Сумихімпром” – 35, 6. МБК “Миколаїв” – 32, 7. “Черкаські мавпи” – 30, 8. “Дніпро” – 30, 9. “Будівельник” – 29, 10. “Кривбасбаскет-Люкс” – 29, 11. БК “Одеса” – 29, 12. “Пульсар” – 26.