«Будівельник» – «Політехніка-Галичина» 82:72 (26:16, 21:21, 12:20, 23:15)

Нервовим та напруженим видався дебют у цьогорічній Суперлізі для «Будівельника» та «Політехніки-Галичини». Обидва колективи підійшли до зустрічі з низкою проблем: в «Буді… Нервовим та напруженим видався дебют у цьогорічній Суперлізі для «Будівельника» та «Політехніки-Галичини». Обидва колективи підійшли до зустрічі з низкою проблем: в «Будівельника» з різних причин в ростері були відсутніми Річард Гуін, Юрій Лохманчук і Джеррод Хендерсон, а «Політехніка» почала сезон з недоукомплектованою лінією великих.

Цим сповна скористався новий центровий киян Михайло Анісімов, з початку зустрічі почавши бомбардувати кільце суперника точними кидками, Анісімов набрав зрештою 27 балів при 5 підбираннях. «Будівельник» з першої чверті захопив ініціативу, організувавши ривок 12:0. Від цього удару львів’яни оговтались лише в третій десятихвилинці, коли снайперське тріо Вільямс – Херрінгтон – Васіч влучними триочковими скоротили відставання «політехів» лише до двох очок – 59:57.

Одначе, контраргумент Рімантаса Грігаса у вигляді значного прискорення команди при атаках у четвертому періоді фактично нівелював локальні успіхи галичан. Кілька швидких відривів у виконанні столичної команди стали фатальними для гостей. Як наслідок – перемога «Будівельника» 82:72.

«Будівельник»: Анісімов – 27 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Ель-Амін – 12 очок + 3 передачі, Яковлев – 10 очок + 6 підбирань, Малиш – 8 очок, Зіммерман – 8 очок.

«Галичина»: Вільямс – 16 очок + 3 підбирання + 2 блок-шоти, Тасовскі – 12 очок + 6 підбирань, Херрінгтон 11 очок + 4 підбирання, Лемик – 11 очок + 4 підбирання, Васіч – 9 очок + 3 підбирання.

Післяматчева прес-конференція

Рімантас Грігас, головний тренер БК «Будівельник»:

Звісно, нервування дається взнаки – кожен гравець розуміє, що дуже важливо, як ти почнеш чемпіонат. Але перемога додає впевненості в собі. Це особливо важливо, враховуючи, що в нас поки не можуть грати Гуін і Хендерсон. В цілому, хлопці сьогодні десь відпрацювали, десь проспали. Ми відзахищалися лише на 50-60 відсотків від того, скільки повинні були. У нас був сильний суперник, який цікаво грає як в атаці, так і в захисті – за такої кількості заслонів наші гравці часто губилися. Спишемо це на перший матч. З кожною грою і кожним тренуванням ми будемо додавати.

Михайло Анісімов, гравець БК «Будівельник»:

Сьогоднішній день залишив найприємніші спогади – я повернувся додому, і в першому ж матчі пішла гра. Команда перемогла, це дуже приємно. Для нас з психологічної точки зору важливо стартувати впевнено.Хоча в захисті й було багато помилок, але з кожним тренуванням їх буде все менше.

Михайло Увалін, головний тренер БК «Політехніка»:

В цілому, сьогоднішній матч був таким, якими бувають всі перші ігри чемпіонату – кожна команда мала багато варіантів в атакуючих діях. В третій чверті ми виглядали краще всього, показали хорошу гру, але в ключових моментах припустилися кількох помилок, які й стали фатальними для команди.

Грег Херрінгтон, гравець БК «Політехніка»:

Нам ще треба багато працювати, щоб досягти повного взаєморозуміння на майданчику. Загалом матч видався важким і нервовим. Гадаю, щоб грати краще, мені треба краще пізнати своїх партнерів.