“Політехніка-Галичина” – “Пульсар” – 79:55 (19:14, 22:9, 18:12, 20:20)

Кубок Суперліги.

«Політехніка-Галичина»: Тасовскі – 21 очко; Люботіна – 16 очок + 8 підбирань + 2 передачі; Херрінгтон – 9 очок + 3 підбирання + 2 передачі; Зубрицький… Кубок Суперліги.

«Політехніка-Галичина»: Тасовскі – 21 очко; Люботіна – 16 очок + 8 підбирань + 2 передачі; Херрінгтон – 9 очок + 3 підбирання + 2 передачі; Зубрицький – 7 очок + 6 підбирань.

«Пульсар»: Дубнюк – 17 очок + 5 підбирань + 2 передачі; Антонець – 8 очок; Рябінін – 7 очок; Строілов – 6 очок + 4 підбирання.

Тепло і затишно в холодну й дощову погоду було в рівненському спорткомплексі ДЮСШ №4. Саме на майданчиках суперників з усім відомих причин (заміна паркетного покриття майданчику залу у західній столиці України) проводить свої домашні матчі «Галичина».

Кожного року, за винятком попереднього, матчі між «Пульсаром» та «Галичиною», давно названі «західноукраїнським дербі», відзначались постійною боротьбою та напруженістю. Чи став виключенням цей матч? Авжеж ні: дві хвилини команди не могли відкрити рахунок. Першими на правах господарів «де факто» змінили його галичани, так захопившись, що дозволили рівнянам набрати очки лише на 5-й хвилині, при чому господарі допустили сім втрат – 10:2. Згодом після повної зміни п’ятірки на майданчику рівнянам вдалося переломити хід поєдинку. І вже за три хвилини Михайло Увалін був змушений рятувати своїх підопічних взявши хвилинну перерву – 14:12. Це пішло на користь формальним господарям і їм вдалося збільшити перевагу до 5 очок.

У другій чверті львів’яни продовжили пресингувати суперників по всьому майданчику, і щільний захист та вісім пунктів Тасовскі вперше у матчі зробили перевагу галичан двозначною – 29:16. Чи міг такий натиск «Галичини» зупинити тайм-аут, який взяв Михайло Переверзій на початку 15-ї хвилини? Ні – формальні господарі продовжили розстрілювати кошик суперника, і лише Дубнюку вдалося перервати чудовий спурт львів’ян – 37:18. До великої перерви різниця на табло суттєво не змінилася – 41:23. Можливо, «Галичина» й не мала б такої переваги, якби не власні п’ять втрат м’яча проти 14 у суперника.

Друга половина матчу пройшла на одній хвилі, протягом якої неточним дальнім кидкам рівнян господарі протиставляли точні постріли з будь-яких дистанцій. У заключні дві хвилини рівняни порадували глядачів чудовим слем-данком Рябініна та активними діями Шелухи та Строілова.

Найкращими у складі «Галичини» стали Діме Тасовскі (21 пункт) та Слободан Люботіна (16 пунктів + 8 підбирань). Серед рівнян слід відзначити Анатолія Дубнюка (17 очок та 5 підбирань), непогано у захисті відіграв Павло Улянко (до 3 пунктів він додав 6 підборів та 3 блок-шоти).

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін, головний тренер БК «Політехніка-Галичина»:

Для нас ця перемога дуже важлива, адже до цього було чотири поразки. В першій половині ми виклалися, тому у другій залишалося справою техніки утримати результат. Ми знали, що в «Пульсара» проблеми з розбиттям пресингу, і вирішили, якщо будемо пресингу вати, то супернику доведеться несолодко. Тому маємо такий результат. Я задоволений грою хлопців і всіх їх вітаю!

Михайло Переверзій, головний тренер БК-93 «Пульсар»:

Чесно кажучи, я не розумію, що сьогодні трапилося. Гра сьогодні повністю не клеїлася – ні індивідуальна, ні комбінаційна, ні в захисті, ні в нападі. За такої гри про жоден виграш мови бути не може. Будемо розбирати цей матч і виправляти помилки.

Ярослав Зубрицький, гравець БК «Політехніка»:

Перемогу здобули за рахунок самовіддачі, а також вдалої гри в захисті, а в нападі гра пішла сама собою, зокрема, гра комбінаційна.

Анатолій Дубнюк, гравець БК-93 «Пульсар»:

Ми не налаштувалися належним чином на цю гру від самого початку на відміну від нашого принципового суперника, зробили забагато помилок, не виконали установку тренера. Тому й такий результат.