Чемпіонат Суперліги. «Політехніка-Галичина» – «Будівельник» – 67:82 (14:22, 16:18, 8:24, 29:18)

&l… Львівська «Політехніка-Галичина» на домашньому майданчику поступилася столичному «Будівельнику» з рахунком 67:82 (14:22, 16:18, 8:24, 29:18).

«Політехніка»: Вільямс – 17 очок; Фінн – 16 очок + 11 підбирань; Макінтош – 13 очок; Тасовскі – 12 очок + 3 підбирання.

«Будівельник»: Ель-Амін – 19 очок + 3 підбирання + 3 передачі; Анісімов – 16 очок + 10 підбирань + 4 передачі; Хендерсон – 12 очок + 3 підбирання + 3 передачі; Зіммерман – 11 очок + 3 підбирання.

Львівські баскетболісти дуже вдало розпочали матч. Нік Вільямс, Андрій Корочкін та Лямонт Макінтош вивели «Політехніку-Галичину» уперед. А 4 пункти від Шона Фінна взагалі змусили Рімантаса Грігаса взяти тайм-аут.

Після хвилинної перерви глядачі побачили зовсім інший «Будівельник». Шалений пресинг у захисті (зазвичай на одного «політеха» виходило одразу 2 «будівельника») й швидкі та динамічні атаки дали свій результат. Хендерсон, Анісімов та Гуїн організували спурт «+14». Відрив гостей намагався зупинити Грег Херрінгтон, однак львівський американець дещо «перестарався» й отримав навмисний фол. Тайм-аут від Михайла Уваліна особливих успіхів господарям паркету не приніс.

Друга чверть також пройшла під акомпанемент результативних атак гостей. Підопічні Рімантаса Грігаса постійно вели в рахунку, не дозволяючи суперникам скоротити відставання. Справжнім шоком для «Політехніки-Галичини» став третій період. «Будівельники» організували спурт «+16» після якого доля матчу була вже практично вирішена. Поодинокі спроби змінити хід подій Діме Тасовскі та Лямонта Макінтоша особливої користі не принесли. У підсумку господарі програли чверть – 8:24.

В заключну десятихвилинку наставник гостей дав відпочити своїм лідерам і випустив на майданчик Стефанишина, Балашова, Неруша та Горбенка. У відповідь Михайло Увалін зробив свою заміну й на паркеті з’явився молодий Микола Полюляк. 19-річний хлопець каші не зіпсував, а зовсім навпаки у потрібний момент взяв гру на себе і відзначився триочковим і кидком із середньої відстані. Відкритий баскетбол приніс деяку користь господарям. «Політехніка-Галичина» зуміла скоротити відставання до 15 пунктів, та на більше сил просто не вистачило.

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін (головний тренер БК «Політехніка-Галичина»): «Сьогодні ми грали з найкращою командою України. У нас виникли серйозні проблеми в атаці. Суперникам вдалося повністю перекрити усі наші наступальні спроби. Загалом наша гра нагадувала фрустрацію».

Микола Полюляк (гравець БК «Політехніка-Галичина»): «Тренер довірив мені вийти на майданчик. Я вийшов і намагався виконати усе потрібне. Дещо вийшло, а дещо не виходило. У майбутньому сподіваюся надалі підтверджувати сподівання наставника».

Рімантас Грігас (головний тренер БК «Будівельник»): «Нам сьогодні вдалося нейтралізувати суперників. «Політехніка-Галичина» дуже непроста команда. На старті ми поступалися з різницею в 6 пунктів. Проте злагоджена та дисциплінована гра моїх підопічних дозволила здобути перемогу».

Віктор Кобзистий (гравець БК «Будівельник»): «Вирішальною стала третя чверть, яку ми виграли 24:8. Динаміка, швидкість та хороший захист стали запорукою нашої перемоги».