Кубок Суперліги. «Політехніка-Галичина» – «Будівельник» – 72:90 (16:16, 19:17, 21:30, 16:27)

«Політехніка»: Вільямс – 20 очок + 3 підбирання; Макінтош – 16 очок; Тасовскі – 11 очок + 5 підбирань.

«Будівельник»:…

«Будівельник»: Ель-Амін – 25 очок + 6 підбирань + 6 перехоплень + 5 передач; Хендерсон – 23 очка + 5 підбирань; Анісімов – 15 очок + 6 підбирань; Гуін – 11 очок + 4 підбирання.

Волею жеребу, після поразки від киян у календарному матчі чемпіонату України «Політехніці-Галичині» довелося знову зустрітися із столичними «гладіаторами». Щоправда, цього разу вже у Кубку Суперліги.

Гра розпочалася влучними кидками «будівельників» – 0:6. Наступальний порив київських «гладіаторів» влучною «трієчкою» остудив Нік Вільямс. А згодом Діме Тасовскі та знову ж таки Нік Вільямс не лише зуміли вирівняти рахунок, а й вивести «Політехніку-Галичину» вперед. Відтак перша десятихвилинка завершилася бойовою нічиєю – 16:16. У другому періоді загалом теж тривала рівна гра. Щоправда, на велику перерву підопічні Михайла Уваліна пішли за невеличкої переваги у рахунку – 35:33.

По перерві малюнок гри змінився кардинально. Гравці «Будівельника» увімкнули пресинг, який «розбивати» господарям майданчику виявилося дуже і дуже важко. Та ще й до всього захисник «Політехніки-Галичини» Андрій Корочкін, отримавши п’яте персональне зауваження, сів «відпочивати» до завершення гри. Відтак на майданчику з’явилися молоді Полюляк та Кіт. А «будівельники» продовжували нарощувати перевагу в рахунку. Солювали у складі киян двійко американців – екс-«політех» Джеррод Хендерсон та Халід Ель-Амін. До слова, Хендерсону вдалося зробити міні-шедевр – закинувши зверху алей-ап. Сталося це після шикарної передачі все того ж Халіда Ель-Аміна. У підсумку столичні гості виграли четверту чверть – 16:27, а з нею і весь матч.

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін (головний тренер БК «Політехніка-Галичина»): «Ми грали, не побоюся цього слова, із найсильнішою командою України. Будь-яка команда, яка зустрічається з «Будівельником» має серйозні проблеми. Хвилин 25 ми достойно протистояли супернику. Проте після цього гравці втратили концентрацію. Зараз ми повністю зосередилися на суботньому матчі проти «Ферро», де будемо викладатися на всі 100 відсотків. Правда, у нас серйозна втрата – Грег Херрінгтон, на думку ескулапів, у цьому сезоні більше нам не допоможе».

Андрій Корочкін (гравець БК «Політехніка-Галичина»): «Я сьогодні грав проти найкращого гравця Суперліги. Саме тим пояснюються мої 5 фолів. У деяких випадках я був просто змушений порушувати правила. Загалом гра була доволі рівною й лише у другій половині ми провалилися».

Рімантас Грігас (головний тренер БК «Будівельник»): «Перемога на виїзді, та ще й з пристойною різницею очок завжди добра ознака. Ще напередодні матчу кожна команда знала хто переможе, а хто програє. Після суботньої зустрічі мої хлопці більш розкомплексовано грали. У мене склалося враження, що львівські баскетболісти у деяких епізодах просто опустили руки».

Григорій Хижняк (гравець БК «Будівельник»): «Дуже хороша гра була сьогодні. Справді кубкова. Однак навіть не зважаючи на перевагу в 18 пунктів, не думаю, що у Києві усе пройде легко. Наразі я відновлююся від травми і повністю не оговтався. Готовий грати не більше 15 хвилин у матчі, проте сподіваюся, що мій досвід допоможе швидко набрати оптимальну форму».

Джерело: БК Політехніка-Галичина