Чемпіонат Суперліги. МБК «Миколаїв» – «Політехніка-Галичина» – 79:70 (14:22, 18:12, 24:15, 23:21)

«Миколаїв»: МакКлінток – 24 очка + 10 підбирань + 7 блок-шотів; Яйло – 20 очок + 7 підбирань; Онуфрієв – 11 очок + 6 підбирань + 3 передачі; Вайкуліс – 10 …

«Миколаїв»: МакКлінток – 24 очка + 10 підбирань + 7 блок-шотів; Яйло – 20 очок + 7 підбирань; Онуфрієв – 11 очок + 6 підбирань + 3 передачі; Вайкуліс – 10 очок + 7 передач.

«Політехніка»: Вільямс – 17 очок + 7 підбирань; Зубрицький – 16 очок + 4 підбирання; МакІнтош – 10 очок + 5 підбирань; Люботіна – 7 очок + 13 підбирань + 3 блок-шоти.

За досить комфортного рахунку в дебюті (7:4) проблеми з розіграшем у миколаївців окреслилися досить тривожним чином, – зауважує прес-служба МБК «Миколаїв». Яйло реалізував чотири свої перші спроби, а Матюкевич – дві. Але, по-перше, кидки йшли з дистанцій у районі дуги – ближче забезпечити нападників м’ячем ані Вайкуліс, ані Сільковський не змогли. Не вдалося нічого покращити й Онуфрієву та МакКлінтоку, котрі вийшли на майданчик з лави, – 14:22.

У другій чверті кожен із них відкрив особистий рахунок у   матчі. Причому, центровий господарів також забив у перших своїх трьох спробах, після чого збоїв. Перевага львів’ян двічі досягала двозначних показників. Однак щільніший захист господарів майданчика таки приніс плоди наприкінці періоду – Сільковський, Онуфрієв і Матюкевич незадовго до великої перерви зрівняли рахунок. Але Вільямс під кінець ігрового часу знову вивів гостей уперед – 32:34.

Якщо щось і викликало оптимізм у спостерігачів з журналістської трибуни, то це – мінімальне відставання при жахливому розіграші, масі помилок у передачах і лише двох (!?) очках, забитих гравцями миколаївського захисту. Щоправда, Лав зрівняв результат у першій же атаці господарів майданчика, потім знову «пішов у тінь». А Вайкуліс єдиним точним кидком із-за дуги завершив зусилля МакКлінтока й Онуфрієва на позначці «12:0» на третій хвилині після відновлення гри.

Але їх «прокладки», та з пасами в «потрібні» руки і без втрат на веденні, на якийсь час просто поклали суперників «на лопатки». Вийшов, відпочивши, Яйло й семиочковою серією дотиснув львів’ян, які вже почали огризатися. Такою є нинішня Суперліга – як тільки одна команда зменшує оберти, як в іншій знаходиться «група переслідування», для якої відіграти десяток пунктів – справа звична. Зубрицький і Макінтош скоротили просвіт у рахунку більш ніж удвічі. Так що відпочивати на лаврах після третього періоду не довелося – 56:49.

6 хвилин завершальної чверті команди відповідали кидком на кидок, не дозволяючи одна одній порушити статус-кво. Але от за півтори хвилини до сирени більш алке прагнення гостей таки вилилося в 72:70. Вайкуліс був холоднокровним на лінії штрафних, а львів’яни в поспішному розіграші втратили м’яч в аут. Відповідь узяв на себе Лав, однак, на жаль, це був не його день. Проте в захисті миколаївці не схибили, і після тактичних фолів суперників Яйло, Макклінток і Вайкуліс підбили підсумок – 79:70.

Післяматчева прес-конференція

Головний тренер МБК «Миколаїв» Валентин Берестнєв:

Буцький не вийшов на майданчик через пошкодження, отримане тиждень тому в матчі з «Будівельником». Учора він вийшов на тренування і «рвонув», трохи посиливши травму. Сьогодні нам, по суті, довелося грати всімох. У «Галичини» в ротації було на одного баскетболіста більше. Наприкінці матчу ми втомилися, але все ж таки зуміли перемогти. Для мене головне, що МБК «Миколаїв» у матчі з львів’янами був сильний духом. Після відходу Йонушаса виникли побоювання, що команда «розклеїться», але гравці зібралися і знайшли, чим компенсувати цю втрату. Зараз всі думки про матч-відповідь Кубку Суперліги проти БК «Київ». Варіантів для перемоги у нас мало, але вони є.

Форвард МБК «Миколаїв» Вадим Матюкевич:

Обидві команди добре налаштувалися на гру. Наприкінці матчу ми дуже втомилися, але боролися на всі сто. Результат на табло.

Тренер «Галичини» Боян Лазіч:

В нашій поразці немає провини суддів, всю відповідальність ми, тренери, покладаємо на себе та гравців. Баскетболісти «Галичини» занадто багато промахувалися і з периметра, і з-під кільця. Вдалий для нас початок матчу був пов’язаний з тим, що МБК «Миколаїв» діяв пасивно, але потім господарі майданчика включили пресинг і почали грати дуже добре.