Чемпіонат Суперліги. «Політехніка-Галичина» – БК «Київ» – 79:81 (20:22, 24:23, 18:21, 17:15)

«Політехніка»: Вільямс – 21 очко + 5 підбирань; Макінтош – 20 очок + 3 підбирання + 3 передачі; Лєпоєвіч – 17 очок + 4 підбирання + 3 передачі; Зубрицький &ndash…

«Політехніка»: Вільямс – 21 очко + 5 підбирань; Макінтош – 20 очок + 3 підбирання + 3 передачі; Лєпоєвіч – 17 очок + 4 підбирання + 3 передачі; Зубрицький – 10 очок.

«Київ»: Кравцов – 23 очка + 10 підбирань + 5 блок-шотів + 3 передачі; Пустозвонов – 23 очка; Лукашов – 20 очок + 12 підбирань + 6 передач; Швець – 8 очок.

Львівська «Політехніка-Галичина» зазнала поразки у важкому домашньому матчі проти БК «Київ». Увесь поєдинок по-черзі кожна з команд вела в рахунку і шанс перемогти був в обох колективів.

Зустріч розпочалася із влучного двоочкового від Дениса Лукашова та влучного середнього від В’ячеслава Кравцова. Згодом Шонн Фінн двічі відзначився з лінії штрафних і різниця скоротилася до двох очок. Та нік Вільямс разом із Лямонтом Макінтошем таки зуміли вивести господарів уперед – 18:14. Та наприкінці першої чверті Кравцов та Лукашов організували спурт «+7», що й дало змогу не тільки ліквідувати відставання, а й піти на перепочинок ведучи в рахунку.

Уперта боротьба тривала й у другій десятихвилинці. Особливо активними у цей період часу були Артем Швець та В’ячеслав Кравцов у гостей та Ярослав Зубрицький, якому двічі поспіль вдалося відзначитися влучними дальніми. Та найбільший шок киян викликала неабияка результативність новачка «Політехніки-Галичини» Ніколи Лєпоєвіча. Сербський захисник у потрібний момент взяв ініціативу у свої руки й у трьох поспіль атаках відзначився сімома очками та одним перехопленням. Відставання львівської команди скоротилося до одного пункту, що змусило Віталія Чернія за 1.22 до великої перерви взяти тайм-аут. Особливої користі хвилинна перерва БК «Київ» не принесла, оскільки на двоочковий Максима Пустозвонова такою ж монетою відповів Нік Вільямс, після чого команди пішли на перепочинок.

Доволі довгий період часу ситуація кардинально не змінювалася й після перерви, аж доки після «двієчки» Дениса Лукашова за 2.06 до завершення третьої десятихвилинки БК «Київ» не повів «+7» (59:66). Тепер уже Михайло Увалін був змушений брати тайм-аут, після якого Лямонт Макінтош влучно пробив із-за дуги.

Просто-таки шалена боротьба розпочалася у четвертому періоді. Команди по-черзі виходили уперед, а за 4.41 до завершення чверті після триочкового від Ніколи Лєпоєвіча господарям вдалося повести «+3» (76:73). Обмін дальніми (Пустозвнов забив 3+1 штрафний, Вільямс – 3) завершився на позначці 79:77 за 1.10 до сирени. Одразу ж після тайм-ауту Віталія Чернія Денис Лукашов забив із середньої відстані, завдяки чому на табло загорівся рівний рахунок. За 21 секунду до завершення четвертої чверті, коли гості виводили м’яч із-за бокової «політехи» таки дозволили киянам провести атаку, яка завершилася виходом помаранчевого снаряду за межі майданчика (до сирени залишалося 4 секунди). За цей час «вовки» таки зуміли завершити свої наступальні дії забитим двоочковим від Дениса Лукашова. А одна секунда ігрового часу, що залишалася не дозволила підопічним Михайла Уваліна перевести зустріч в овертайм.

Післяматчева прес-конференція

Михайло Увалін (головний тренер БК «Політехніка-Галичина»): «Сьогодні був дуже важкий матч. У нас виникли проблеми певні проблеми із захистом. До того ж, психологічно ми перегоріли. За 21 секунду до завершення зустрічі мої гравці мали фолити й взамін отримати час на атаку у відповідь, однак»…

Нікола Лєпоєвіч (гравець БК «Політехніка-Галичина»): «Сьогодні була важка гра. Аби 100-відсотково потрапити у плей-офф нам потрібно було перемагати. Усе вирішилося наприкінці матчу, коли ми не встигли сфолити. Окрім цього було кілька непідготовлених кидків, які також відбилися на результаті».

Віталій Черній (головний тренер БК «Київ»): «У нас зараз дуже важкий період. Команда перебуває на спаді. Усе через велику кількість проведених матчів – хлопці втомилися. Та все ж вирішальними стали останні секунди матчу».

В’ячеслав Кравцов (гравець БК «Київ»): «Сьогодні «Політехніка-Галичина» продемонструвала дуже хорошу гру. Кидки з далекої відстані львівської команди стали серйозною перешкодою для нас. Особливо нам дошкуляли активні дії Вільямса та Макінтоша».

Джерело: БК Політехніка-Галичина