«Хімік» – «Політехніка-Галичина» – 84:88 (22:17, 33:24, 14:19, 15:28)

«Хімік»: Кольченко – 25 очок + 4 перехоплення; Попов – 14 очок + 6 підбирань + 5 передач; Гаррісон – 13 очок + 5 підбирань; Агафонов – 10 очок + 4 підбиран…

«Хімік»: Кольченко – 25 очок + 4 перехоплення; Попов – 14 очок + 6 підбирань + 5 передач; Гаррісон – 13 очок + 5 підбирань; Агафонов – 10 очок + 4 підбирання.

«Політехніка-Галичина»: Лєпоєвіч – 20 очок + 6 підбирань + 3 передачі + 3 перехоплення; Вільямс – 17 очок + 7 передач + 5 підбирань; Зубрицький – 17 очок + 5 підбирань + 3 передач; Фінн – 12 очок + 5 підбирань; Лемик – 11 очок + 3 підбирання.

Остання домашня гра южненського «Хіміка» в цьому сезоні обіцяла цікаву боротьбу, – зауважує прес-служба клубу господарів. В матчі проти львівської «Політехніки-Галичини» южненці провели невпевнений старт і слабку кінцівку.

Перша чверть зустрічі «Хімік» – «Політехніка-Галичина» починалася на рівних, але до кінця десятихвилинки господарі майданчика змогли вирватися вперед. Багато в чому успіх «Хіміка» полягав в упевненій грі Олександра Кольченка, на якому суперники фолили раз за разом. Більшу частину своїх очок Кольченко набирав з лінії штрафних, що призвело до перемоги южненської команди в першій чверті. Друга десятихвилинка стала найрезультативнішою в матчі. Зробивши акцент на гру в нападі, господарі набрали 33 очки, дозволивши при цьому заробити 24 очки суперникові. Після першої половини перевага «Хіміка» склало 14 очок.

У другій половині матчу «Хімік» здав позиції, програючи підбір. Навіть той факт, що основний центровий львів’ян набрав 5 фолів вже у третій чверті, не допоміг «Хіміку» стабілізувати свою гру. В підсумку «Галичина» взяла верх над суперником у третій чверті, акцентувавши увагу на гру в захисті. Дев’ятиочкова перевага господарів майданчика на старті четвертої чверті не врятувала команду від поразки. В четвертій десятихвилинці «Хімік» залишився без Гаррісона, який назбирав 5 фолів, а «Галичина» з тієї ж причини втратила Зубрицького та Виноградова. Южненці не скористалися перевагою у зрості. Мало того, Нік Вільямс і Нікола Лєпоєвіч внесли у гру неоціненний внесок, закинувши вирішальні далекі м’ячі. «Хімік» спробував в останні секунди врятувати гру, але кидки з периметра не йшли. Останню крапку в цій грі поставив Нікола Лєпоєвіч, який спочатку закинув триочковий, а потім й один штрафний з двох. Перемога «Галичини» з рахунком 84:88.

Післяматчева прес-конференція

Микола Кавалерідзе, гравець БК «Політехніка-Галичина»:

Я лише другу гру проводжу у складі Суперліги (попередній тренер мені не довіряв) і зараз дуже несподівано у двох іграх вийшов у стартовому складі, за що дуже вдячний нашому наставникові. Він повірив у мене, і я зумів зробити свій внесок до перемоги нашої команди. Тим більше, приємно, що це була гра проти сильного суперника.

Володимир Полях, головний тренер БК «Політехніка-Галичина»:

Я не можу сказати, що не було настрою на цей матч, але була недбалість у першій половині матчу, що й пояснює перевагу «Хіміка» у 18 очок по ходу гри. Ми зробили 12 втрат в першій половині, і всі ці втрати були необов’язкові. Дали суперникові забити легкі м’ячі без захисту, зловживали індивідуальною грою. Піж час великої перерви я поставив завдання проводити кожну атаку, роблячи мінімум 2-3-4 передачі (чим більше, тим краще). Тому що, коли розігруючий бере м’яч і нікому не віддає – це погано. Почали грати разом, налагодили командну позиційну гру, плюс до цього підсилили гру в захисті і трохи краще забили триочкові. Хочу подякувати хлопцям за те, що не зупинилися при –18, не перестали вірити в перемогу, коли втратили трьох великих гравців за п’ять фолів, продовжували грати та зробили всі, щоб перемогти.

Сергій Попов, гравець БК «Хімік»:

Я вважаю, що ми сильніші за нашого сьогоднішнього суперника. Просто, всі збилися на індивідуальну гру, кожен хотів щось забити, щось довести. Там досвідчена команда, і вони цим скористалися.

Валентин Воронін, головний тренер БК «Хімік»:

Молода команда, на жаль, не розуміє, що рахунок по грі – це не результат. Рахунок і результат ми бачимо на табло, коли зіграно всі чотири чверті, але ніяк не раніше, і не можна розслаблятися по ходу гри, якою б не була перевага. Доля правди є в словах Сергія – перестали грати командно, провели декілька непідготовлених атак, декілька м’ячів віддали в аут, і суперник реалізував всі ці моменти, переломив хід гри. Кальніченко не впорався із захистом Лєпоєвіча в останній атаці, чудово знаючи гравця та знаючи, що він кидатиме триочковий, залишив його, і гравець зробив вільний кидок. А що стосується того, хто сильніший – це треба доводити грою на майданчику та вигравати. Мені як тренерові у становленні команди хотілося б бачити поступальну ходу та прогрес від матчу до матчу. Хотілося б списати все на молодість, але, на жаль, я бачу проблеми не тільки в цьому. Багатьом гравцям потрібно змінювати свою психологію, своє ставлення до роботи, щоб і далі залишатися у великому спорті. Сподіватимемося, що помилки вдасться виправити.

Джерело: БК Політехніка-Галичина