«Азовмаш» завдав поразки «Говерлі»

У грі з Говерлою Фреда Хауса було не зупинити. переглянути галерею

«Азовмаш» завдав «Говерлі» поразки з рахунком 82-77 (24-17, 13-20, 28-20, 17-20).

«Азовмаш»: Хаус – 17 очок + 7 підбирань + 4 підбирання + 4 передачі, Томас – 16 очок + 7 підбирань + 3 передачі, Каррі – 14 очок + 7 підбирань + 5 передач, Пустозвонов – 13 очок + 6 підбирань.

«Говерла»: Колмен – 18 очок + 6 підбирань + 3 перехоплення, Свонсон – 16 очок + 3 передачі, Шаппел – 15 очок + 8 підбирань + 3 блок-шоти + 3 передачі, Зіммерман – 14 очок + 3 підбирання + 3 передачі.

Першу хвилину зустрічі команди обмінювалися неточними атаками, аж поки Максим Пустозвонов влучним кидком із середньої дистанції, а потім у проході під кільце вивів маріупольців уперед, – повідомляє прес-служба БК «Азовмаш». Ще хвилину рахунок на табло не змінювався. Змінив цю ситуацію Ерік Колмен, який, у буквальному сенсі слова, заштовхав м’яч у кошик «Азовмашу». Потім він забив ще один «слем», та ще й із фолом, який, на щастя для «азовців», не зміг реалізувати з лінії штрафних кидків. Далі зустріч проходила у впертій боротьбі. Жодна з команд не могла піти у більш-менш серйозний відрив у рахунку. Проте до середини першої чверті лідер все-таки визначився. «Азовмаш» упевнено випереджав суперника в рахунку на 6 очок. Ці позиції «машинобудівникам» вдалося не тільки зберегти, але й закріпити. І не допомогли гостям тайм-аут і повчання Євгенія Мурзіна. На першу перерву маріупольці пішли, виграючи в «Говерли» 8 очок.

У другій 10-хвилинці «леви» діяли так само впевнено, як і в першій. І здавалося, відстань – не перешкода для точних кидків маріупольської баскетбольної дружини. Сьогодні «азовцям» вдавалося, якщо не все, то багато що із задуманого та ретельно відпрацьованого на тренуваннях. Хоча й немало було безглуздих втрат м’яча, що й завадило господарям піти на велику перерву переможцями – 37:37 перед третьою чвертю. Рахунок зрівнявся, повернувши інтригу цього матчу.

Під час великої перерви було проведено конкурс від Суперліги для всіх присутніх у залі вболівальників. Шляхом кидання на трибуни сувенірного баскетбольного м’ячика серед любителів баскетболу було вибрано 12 учасників, яким було запропоновано кинути м’яч з лінії штрафних. Справжнім снайперам були обіцяні призи та проходження у другий етап змагань і шанс претендувати на путівку до Литви. Після першого кидка на паркеті залишилося двоє – саме стільки людей були точними з лінії. Але другий кидок визначив снайпера. Ним став Михайло. Саме у Михайла з’явився шанс виграти путівку до Литви.

І ось сирена сповістила про початок третьої чверті. Зіммерман і компанія вирвалися вперед у рахунку на чотири пункти. Тепер уже «машинобудівники» виступали в ролі тих, хто наздоганяє. За рахунку 37:43 Роландас Ярутіс змушений узяти тайм-аут, щоб внести свої тренерські корективи у гру маріупольців. І це наставнику «левів» вдається. Вийшовши на паркет, Фред Хаус одразу ж забив «трюльник» у кільце «Говерли», потім, зупинивши атаку гостей, все той же Хаус забиває ще два. Рахунок 42:43. І точний кидок Рамела Каррі з-за 3-очкової дуги, і «Азовмаш» знову попереду! «45:43» показує табло. Потім ще один «трюльник» вразив кільце івано-франківців. Цього разу відзначився Максим Пустозовнов, який показує дуже хорошу гру останнім часом, ну а сьогодні до середини третього періоду мав у своєму активі 8 очок, 4 підбирання та вже 4 фоли. І ось уже п’ять пунктів розділяють команди. Далі «азовці» починають упевнено набирати оберти. Доводять свою перевагу до семи очок, потім до десяти (56:46). Втім, зберегти +10 їм не вдається. Але до останньої чверті підопічні Ярутіса підійшли з рахунком 65:57.

У фінальній 10-хвилинці Мурзіну так і не вдалося змусити своїх підопічних зробити диво, на яке, як він вважав, вони були здатні. Маріупольці були сьогодні помітно сильнішими за свого суперника й доводили свою рішучість у кожній своїй дії. Пустозвонов продовжив атакувати кільце «Говерли» «трюльниками», Каррі був чудовий із середньої дистанції. У гостей найбільшу увагу привертав Ерік Колмен, який завдав чимало клопоту маріупольським баскетболістам. Таким чином, «Азовмаш» доводить цей матч до переможного кінця. 82:77 – підсумок сьогоднішньої зустрічі.

Тим часом: в чотирьох очних зустрічах в нинішньому сезоні «Азовмаш» тричі перемагав «Говерлу», лідируючи в загальному підсумку з рахунком 324-311. Відзначимо й цікаву закономірність, яка спостерігається у «Говерли», що в матчах із маріупольцями послідовно набирала 77, 78, 79 і 77 очок.

Фред Хаус, який провів чудовий матч, встановив персональний рекорд за перехопленнями (7). Нагадаємо, що в Лізі у цій категорії кращий результат продемонстрував захисник БК «Хімік» Кертіс Мілледж, який у грі першого кола проти «Політехніки-Галичини» записав на свій рахунок 8 перехоплень. Саме ці два гравці ведуть перед у згаданій статистичній категорії – у Мілледжа 2.3, у Хауса – 2 перехоплення в середньому за гру.