«Миколаїв» переміг «Дніпро»

Джастін Лав, як завжди, корисно відпрацював протягом усього матчу. переглянути галерею

«Миколаїв» переміг «Дніпро» з рахунком 75-68 (12-17, 26-17, 22-11, 15-23).

«Миколаїв»: Грін – 16 очок + 5 підбирань + 4 передачі, Онуфрієв – 16 очок + 3 підбирання + 3 блок-шоти, Гілевич – 11 очок + 5 підбирань + 3 блок-шоти, Х’юз – 8 очок + 9 підбирань + 6 блок-шотів.

«Дніпро»: Бьортт – 25 очок + 9 підбирань + 7 передач + 3 перехоплення, Тимофеєнко – 13 очок + 4 підбирання + 3 блок-шоти, Браун – 11 очок + 8 підбирань.

Стартова п’ятірка «Дніпра» (Вільховецький, Бьортт, Тимофеєнко, Браун і Петтвей) вийшла на паркет СК «Надія» проти Буцького, Умбрашка, Гріна, Яйла та Х’юза. Першу точну атаку в матчі здійснив центровий господарів Джеймс Х’юз, у відповідь зупинивши напад суперника «блоком» (Бьортту). Потім той же Бьортт змусив помилитися Буцького, і зрештою Тимофеєнко набрав перші очки для своєї команди. Коли перший період сягнув свого екватора, Петтвей і Грін відзначилися серією промахів, натомість Браун і Бьортт були точними. Сільковський та Онуфрієв увійшли в гру, щоб змінити ситуацію на майданчику, і миколаївському капітану це вдалося. Олексій разом із Джастіном Лавом реалізували свої дальні спроби. Однак невловимий Бьортт (9 балів за перші десять хвилин) завершив чверть на користь «Дніпра» – 12:17.

У другій чверті Онуфрієв, для якого, до речі, Дніпропетровськ – рідне місто, стріляє двома поспіль «трюльниками» і збиває темп зустрічі. Незабаром Іванов і Корнієнко вичавлюють максимум зі своїх дій, а Браун і Гілевич обмінюються двоочковими з фолами. Далі Лав перехоплює м’яч у Брауна, а той заробляє неспортивне порушення, після якого Мажутіс чисто виконує кидок із-за дуги. 31:24 – перший значний відрив у матчі за МБК. Щоправда перевага ця була швидко нейтралізована «трюльниками» Бьортта й Вільховецького. Наставник «корабелів» підганяє свого розігруючого Буцького в наступальних діях, і Артем знаходить Гріна, який використовує момент і після фолу Аарона Петтвея реалізовує штрафні – 38:34. Саме за такого рахунку команди й пішли на велику перерву. Відзначимо Онуфрієва, в якого на той момент було 4/4 дальніх кидків.

Протягом наступних десяти хвилин, які стали ключовими, господарям не лише вдалося зберегти розрив у рахунку, а збільшити його до двозначного. Друга половина розпочалася з перестрілки Х’юза проти Тимофеєнка та Вільховецького, потім партнера підтримав Грін (46:38), і тренерський штаб «Дніпра» узяв тайм-аут. «Миколаїв» тримає дистанцію у шість пунктів. Умбрашко після трьох невдало зіграних епізодів під кільцем, нарешті влучає у своєму звичному стилі здалеку, а Гілевич доводить перевагу «корабелів» до двозначної. Відзначимо корисні дії ветерана «муніципалів» Леоніда Яйла: спочатку досвідчений гравець обікрав суперника, а потім заробив фол у нападі для Петтвея, оформивши чіткий середній, і вже +15 на табло. До речі, центровий гостей Петтвей під самий кінець третьої чверті отримав п’яте зауваження та достроково закінчив матч. 22:11 – чверть за миколаївською командою.

Грін і Онуфрієв до другої хвилини четвертої десятихвилинки мали у своєму активі по 16 очок, а Бьортт і того більше. Хоча Стівен і набрав свою середню норму за матч, а саме 25, це не допомогло його «Дніпру» наздогнати «корабелів», які під гул заповненого спорткомплексу здобули першу перемогу над цим незручним суперником. Під кінець Онуфрієв смачно накрив Бьортта, а Х’юз поставив блок-шот Корнієнку. 75:68 – «Миколаїв» відривається від «Дніпра» на три перемоги, а плей-офф не за горами.

Післяматчева прес-конференція

Олексій Онуфрієв, гравець МБК «Миколаїв»:

В цьому сезоні команда «Дніпро» – незручна, нещаслива для нас. До цього ми програли їм крупно три матчі, ніяк не могли налаштуватися. Особливо ми підійшли до сьогоднішньої гри, хотіли довести, що ми не гірші, не слабші. Важкою та бойовою вийшла гра. Вважаю, що у другій половині ми зробили важливий ривок, утримали рахунок, не дали забити легкі м’ячі, стали більш зібрано діяти в захисті. В підсумку – хороша перемога, всі хлопці виклалися, спасибі велике глядачам за підтримку, без них було б складно.

Валентин Берестнєв, головний тренер МБК «Миколаїв»:

Не думаю, що у нас був комплекс в іграх із « Дніпром», і що ми позбулися його. Я всю гру боровся з іншим комплексом, це сьома домашня перемога поспіль, а команда вийшла так, ніби їй цю перемогу до ніг покладуть. Був комплекс не Дніпропетровська, а того, що не виграти вдома ми не можемо. Ви бачите, як складно з Бьорттом грати, тільки одну (третю) чверть ми з ним упоралися на відмінно, а інші зіграли так, на три з мінусом. Джастін Лав зіграв рівно на стільки, на скільки була потрібна його участь у цій грі. Не більше, не менше, це не його ігри у Дніпродзержинську, Южному, де він сам брав і вирішував усі питання. Незадоволений я грою перших номерів Буцького та Мажутіса. Але не хочу критикувати, команда в цілому зіграла добре та виграла в серйозного суперника. Сьогодні Онуфрієв провів хорошу гру, це Дніпропетровськ, це його рідне місто, він завжди особливим чином готується, і дуже часто це заважає йому нормально підготуватися. Сьогодні було так, як потрібно, приїжджала його мама повболівати, і вона поїхала щаслива: команда виграла, й Льоша добре зіграв. Ця серія із семи перемог, крім місць у таблиці, принесла більше задоволення тому, що сьогодні був аншлаг, повний зал, люди задоволені.

Станіслав Тимофеєнко, гравець БК «Дніпро»:

Ми програли сьогодні за рахунок того, що у другій половині припустилися дурних помилок, втомилися, нас не вистачило. Першу половину проводили добре, боролися. Будемо налаштовуватися на найближчі домашні ігри. Турнірне становище не дозволяє нам більше програвати.

Денис Журавльов, головний тренер БК «Дніпро»:

У нас немає такого високого рівня професіоналів, які можуть налаштовуватися на всі ігри, десь гравці дозволяють собі слабкість, знижують вимоги. І це може позначитися в будь-якій грі. Сезон довгий, багато ігор, гравці травмуються, коротка лава запасних. Начебто у нас є лава – десять чоловік, але будь-який гравець, що виходить з неї на паркет, не додає, а навпаки погіршує гру, і якщо ми втримаємося хоча б на рівних, це вже для мене радість.

Тим часом: після трьох розгромних поразок «Миколаїв» нарешті здобув перемогу над «Дніпром», але в загальному заліку, за підсумками чотирьох очних зустрічей сезону, впевнено лідирують підопічні Дениса Журавльова – 266-343.

Стівен Бьортт у 24-й раз в 39-ти матчах чемпіонату подолав позначку результативності у 20 очок і в 14-й – досяг позначки у 25 очок і більше. Крім того, лідер «Дніпра» встановив особистий рекорд за підбираннями – 9.