Зупинити Бранко Цвєтковіча «Дніпро» не зумів. переглянути галерею

«Дніпро» поступився «Донецьку» з рахунком 48-69 (14-11, 17-22, 7-19, 10-17).

«Дніпро»: Вільховецький – 10 очок + 4 підбирання + 3 передачі, Остін – 10 очок + 7 підбирань, Бьортт – 9 очок.

«Донецьк»: Цветковіч – 23 очка, Оуенс – 14 очок + 6 підбирань, Хукіч – 11 очок + 4 підбирання, Едвардс – 6 очок + 8 підбирань + 4 передачі.

Матчі «Дніпра» й «Донецька» мають принциповий характер, – зауважує прес-служба дніпропетровського клубу. І ось сьогодні черговий виток цих відносин. У донеччан на лаві з’явився новачок Джастін Грей, який узяв собі номер травмованого Флореса (№ 15). Хотілося побачити в дії цього захисника, проте, згідно з рішенням Саші Обрадовіча, його дебют був відкладений. У «Дніпра» повернувся після серйозної травми ока Маріо Остін, який відразу відіграв 31 хвилину. Однак це був вимушений захід, але про все по черзі.

«Дніпро» почав матч не дуже добре. Гості повели 5:2. Постаралися Цвєтковіч і Кравцов. Але у «Дніпра» знайшлася адекватна відповідь на такі дії гостей. Микола Вільховецький і Максим Корнієнко набрали на двох 7 очок поспіль і вивели команду господарів уперед – 9:5. У гостей добре виглядав Бранко Цвєтковіч, який у підсумку став найрезультативнішим гравцем матчу. Саме цей форвард набрав 7 із 11-ти очок «Донецька» в першій чверті. Ще по два додали згаданий уже Кравцов і Едвардс. «Дніпро» добре виглядав саме в плані командних взаємодій: гравці добре знаходили відкритих партнерів, які набирали очки. У захисті дніпряни справлялися зі своїми опонентами і не дали розвернутися ані Едвардсу, ані Хукічу, ані іншим гостроатакуючим гравцям суперника. Перша чверть повністю залишилася за дніпропетровською командою – 14:11.

Друга чверть проходила за схожим із першою сценарієм. У «Дніпра» почав забивати Остін, на рахунку якого перші 4 очки дніпропетровської команди в періоді. Перші бали набрав Бьортт. Якраз після точного кидка Стівена «Дніпро» і повів з максимальною для себе перевагою – «+7». Однак гості здійснили ривок 10:2 і змогли знову повернути собі лідерство в матчі. Особливо старався в цьому відрізку Андре Оуенс, який набрав 6 очок поспіль. За 4:40 до кінця першої половини стався епізод, який сміливо можна назвати ключовим і таким, що безпосередньо вплинув на подальший хід матчу. У боротьбі за м’яч посварилися Шкурупій та Тимофеєнко. Обом учасникам конфлікту судді виписали по дискваліфікуючому фолу. «Дніпро» втратив свого єдиного номінального четвертого номера. Однак команда господарів змогла зібратися і знову вийти вперед – 27:23. Але кінцівка періоду минула під диктовку гостей, і саме вони пішли на велику перерву, ведучи в рахунку 33:31.

Що сталося з дніпропетровською командою після перерви – загадка. Дніпряни припинили діяти як одне ціле, зникли всі взаємодії, гравці збивалися на індивідуалізм, і це не давало свого результату проти злагоджених дій «Донецька» в захисті. У третій чверті вперше забити дніпрянам вдалося рівно через 5 хвилин після її початку: з середньої дистанції відзначився Денем Браун. У гостей забивали Цвєтковіч, Хукіч, Оуенс, Глєбов. Після кидка Ясміна з-за дуги гості повели «+17» – 52:35. Дещо підсолодив пігулку для «Дніпра» Стівен Бьортт, який забив з фолом і реалізували штрафний. 38:52 перед заключною чвертю.

Заключний період минув за схожим із третьою чвертю сценарієм. «Дніпро» продовжував набирати очки за рахунок індивідуальних дій окремих виконавців. На жаль для дніпропетровської команди, сьогодні зовсім не пішла гра у кращого снайпера чемпіонату Суперліги Стівена Бьортта. На рахунку захисника всього лише 9 очок, 2 передачі й жодного підбирання. З такою грою лідера команди розраховувати на позитивний результат у матчі з таким суперником як «Донецьк» – справа складна, практично неможлива. Гості скористалися сповна всіма дірками в обороні дніпропетровської команди й надійно відіграли під своїм кільцем і перемогли з рахунком 69:48.

Тим часом: за підсумками чотирьох матчів чемпіонату, в яких команди обмінялися 2-ма перемогами та 2-ма поразками, відповідно, лідирує «Донецьк» – 287-313. Втім, не варто забувати про ще одну зустріч цих двох принципових суперників у нинішньому сезоні – тоді, нагадаємо, у півфіналі Кубка Суперліги перемогу з рахунком 89-84 святкували підопічні Дениса Журавльова.