Денем Браун, як завжди, корисно, відпрацював і в нападі, і в захисті. переглянути галерею

«Дніпро» завдав поразки «Азовмашу» з рахунком 81-72 (9-24, 18-21, 24-7, 30-20).

«Дніпро»: Бьортт – 29 очок + 8 передач + 4 підбирання, Браун – 18 очок + 5 підбирань + 5 передач + 3 перехоплень, Тимофеєнко – 9 очок + 6 підбирань.

«Азовмаш»: Пірс – 19 очок, Оуенс – 16 очок + 9 підбирань + 4 передачі, Каррі – 15 очок + 6 підбирань + 3 передачі, Пашаліч – 11 очок + 5 підбирань.

Роландас Ярутіс включив до заявки Кріса Оуенса, який відпочивав у грі з «Будівельником», – зауважує прес-служба БК «Дніпро». У жертву регламенту довелося принести Фреда Хауса, який залишився «за бортом». У першій половині матчу така ротація приносила свої плоди. Дивлячись на гру в перших двох чвертях, рідкісний уболівальник «Дніпра» міг передбачити перемогу своєї команди. Дніпряни погано виглядали в захисті й дуже погано в нападі. Або навпаки. Не так важливо. Томас із Оуенсом, які опинилися у «старті» (ще й Александер вийшов з перших хвилин), просто не помічали своїх опонентів і з задоволенням набирали очки. Особливо старався Кріс, який у першій десятихвилинці відзначився 11-ма очками та 5-у підбираннями, двічі забивши з-за дуги. А весь «Азовмаш» набрав 24 очки проти всього лише 9-ти у «Дніпра».

Друга чверть почалася з 6-ти очок поспіль гравців маріупольського клубу. Зрушити цифри на табло для «Дніпра» вдалося Денему Брауну. Однак «Азовмаш» це анітрохи не збентежило. А після чергових двох очок від Оуенса, «леви» досягли максимальних для себе в цьому матчі «+24» – 11:35. Здавалося, що це вже втрачена гра. Але команда господарів стрепенулася. 6 очок поспіль із-за дуги набрав Бьортт. Роландас Ярутіс узяв тайм-аут. Але «Дніпро» це не зупинило. Ще один «трюльник» від Стівена, 2 очка від Петтвея й 4 – від Тимофеєнка. І все це на тлі агресивного захисту дніпрян! Гостям дві атаки поспіль просто не вистачало 24-х секунд для завершального кидка. Рахунок на табло став 27:39. Здавалося, ще трохи й дніпропетровська команда зуміє дістати «левів». Але куди там. Каррі з Оенсом забили по разу з-за дуги, і на велику перерву команди пішли за рахунку 27:45. Перевага «Азовмашу» було колосальною і здавалося, що відіграти її неможливо. Гості були кращими за всіма статистичними показниками. Особливо вражала різниця в кількості підбирань –11 проти 24!

Тим більш вражаючими стали зміни, які відбулися у другій половині матчу. Здавалося, що на паркет вийшли ті ж гравці, ті ж команди. Тільки ось ролями вони помінялися. Тепер уже гості не знали, що робити в атаці. Зонний захист «Дніпра» став справжнім одкровенням для легіонерів Ярутіса. «Азовмаш» почав втрачати м’ячі (всього за гру 20 втрат). Дніпряни це використовували, втікаючи у швидкі відриви та набираючи легкі очки. Лише через 4 хвилини після початку третього періоду гості зусиллями Каррі набрали свої перші очки в чверті! «Дніпро» до того часу привіз гостям 7 балів. Однак це було ще не все! Дніпропетровська команда не мала наміру зупинятися! Бьортт, Тимофеєнко, Браун, Глазирін, Вільховецький. Це список гравців, які набирали очки у третій чверті. Як бачите, «Дніпро» грав як команда, як єдиний механізм! За третій період господарі змогли «настріляти» практично таку ж кількість очок, як за першу половину матчу – 24. Але не це найголовніше! Набагато важливіше те, що супернику «Дніпро» дозволив набрати жалюгідних 7 (!!!) пунктів! Перед заключною десятихвилинкою про якусь перевагу діючого чемпіона не було й мови. 51:52.

Вже на самому початку четвертого періоду підопічні Журавльова вийшли вперед. Це Тимофеєнко без зусиль розібрався під кільцем з MVP минулого сезону Чарльзом Томасом і забив два очка. Але це ще не все. Американець сфолив, Стас забив «штраф». Для Томаса це був 5-й фол, і він достроково гру закінчив. Після чергової «бомби» від Буртта, який зробив рахунок 57:52, Ярутіс узяв хвилинну перерву. Сказати, що це дуже допомогло його команді, не можна. «Азовмаш» продовжував втрачати м’ячі. Так, після таких втрат двічі у відрив втік Микола Вільховецький і набрав легкі 4 очки. Ще по два додали Бьортт і Остін. І тільки тоді, вже за рахунку 65:52 на користь команди господарів, нагадав про себе «Азовмаш». Каррі «зарядив» із-за дуги. Це дещо розбудило «левів». За такої жахливої гри у другій половині гості мали шанс поєдинок врятувати. Тричі з периметра влучив Пірс, додавши ще два очка з лінії штрафного кидка. 5 пунктів набрав Пашаліч. Різниця в рахунку кілька разів складала всього 6 очок. Але за 1:31 5-й фол отримав ще й Оуенс, і стало остаточно зрозуміло, що саме «Дніпро» сьогодні переможе. Команда господарів спокійно дограла матч і виграла з рахунком 81:72, зробивши найзначніший для себе «камбек» у сезоні, відігравши 24 очки!

Тим часом: в очних зустрічах нинішнього сезону в чемпіонаті команди здобули по дві перемоги та зазнали по дві поразки. Втім, у загальному підсумку з рахунком 330-311 лідирують маріупольці. Крім того, саме «Азовмаш» став суперником «Дніпра» у фіналі Кубка Суперліги, поступившись підопічним Дениса Журавльова з рахунком 81-79.

Стівен Бьортт став кращим гравцем у складі обох команд за підсумками п’яти матчів (в середньому на його рахунку 26.4 очка + 4.8 передачі + 3.6 підбирання).