«Будівельник» здобув упевнену перемогу в першому матчі фінальної серії з «Донецьком»

NewsGrabberJC.Pro Біллі Кіс став одним із головних героїв зустрічі. переглянути галерею

Фінальна серія між переможцем регулярного чемпіонату «Донецьком» і одним із найбільш титулованих українських клубів «Будівельником» стартувала матчем у Донецьку, який упевнено виграли гості. Рахунок матчу 63-88 (15-21, 11-21, 15-17, 22-29) на користь столичної команди.

«Донецьк»: Васільєвіч – 16 очок + 4 підбирання, Кравцов – 14 очок + 8 підбирань, Едвардс – 10 очок + 5 підбирань.

«Будівельник»: Спенсер – 17 очок + 4 підбирання + 4 передачі, Кіс – 15 очок + 5 передач + 4 підбирання + 3 перехоплення, Вілсон – 13 очок + 3 підбирання, Агафонов – 13 очок.

Перша чверть поєдинку минула в досить рівній боротьбі. Після «сухої» стартової хвилини, команди видали результативний відрізок. І якщо у складі господарів вирізнявся В’ячеслав Кравцов, який у першій чверті заробив 6 очок, то «будівельників» за собою повів Біллі Кіс (7 очок протягом десяти хвилин), після чергового дальнього кидка якого за чотири з половиною хвилини до завершення періоду гості лідирували 10-13. Ще один влучний дальній постріл від Ламейна Вілсона збільшив розрив у рахунку до 6-ти пунктів. До кінця десятихвилинки, незважаючи на всі спроби господарів відігратися,  підопічні Хосе Беррокаля, які реалізували 4/6 триочкових кидків, втримали здобуту перевагу – 15-21.

Друга чверть також минула за переваги «Будівельника», який до середини періоду повів у рахунку 19-29. І знову спрацювала «дальня артилерія» киян – Деворік Спенсер і Денис Яковлєв по разу влучили в кільце суперника з-за дуги. А після кидків «великих» «Будівельника» Ендрю Беттса й Андрія Агафонова ситуація для господарів стала зовсім безрадісною – 19-33. І хоча Хуан Едвардс дещо скоротив відставання «тигрів» зі штрафних, той-таки Агафонов завершив наступну ж атаку своєї команди ефектним «данком» – 21-35, а два поспіль влучання Ламейна Вілсона «запалили» на табло цифри «23-39», змусивши Сашу Обрадовіча брати черговий тайм-аут. Після хвилинної паузи команди обмінялися «трюльниками» Біллі Кіса та Джастіна Грея, вирушивши на велику перерву за рахунку 26-42 на користь «Будівельника».

Протягом наступних десяти хвилин «Донецьк», у складі якого активну гру на старті другої половини демонстрував Хуан Едвардс, спробував змінити ситуацію на власну користь, однак гості впевнено утримували здобуту перевагу. Більше того, після чотирьох поспіль штрафних у виконанні Дмитра Забірченка розрив у рахунку сягнув 19-ти пунктів. Рятівником «Донецька» міг стати Саша Васільєвіч, котрий забив із середньої відстані, а потім точно реалізував три «штрафи». Але Ламейн Вілсон, який до цього двічі порушив правила на плеймейкерові «тигрів», і Денис Яковлєв не схибили, завершуючи атаки своєї команди – 41-59 перед заключною десятихвилинкою.

На старті четвертого періоду Деворік Спенсер зі штрафних збільшив перевагу столичної команди до 20-ти очок, а невдовзі, після четвертого в матчі триочкового Біллі Кіса, вона сягнула +23. Протягом завершальних десяти хвилин «Будівельник», як і раніше, володів ініціативою, вигравши чверть із рахунком 29-22 та довівши гру до переконливої перемоги.