Відбулися матчі-відповіді 1/4 фіналу Кубка України з баскетболу: результати 5 січня

Баскетбол

БаскетболУ Кубку України з баскетболу стали відомі імена переможців чвертьфіналів. До “Одеси”, яка своє завдання вирішила ще в минулому році, за спортивним принципом приєдналися “Політехнік”, “Черкаські Мавпи” та “Дніпро”.

При цьому на результат гри між “Київ-Баскето” і “Черкаськими Мавпами” було подано протест (щоб дізнатися подробиці, проскрольте нижче).

“Хімік” в непростому поєдинку обіграв “Політехнік”, але не зумів завоювати путівку у Фінал чотирьох Кубка України з баскетболу. Поєдинок на ФСК “Олімп” завершився з рахунком 90:76.

За результатами першої зустрічі южненцям потрібно було дуже постаратися, щоб пробитися до півфіналу. А ось “Політехніку”, який перший поєдинок виграв з різницею в 15 очок, залишалося тільки грамотно захищатися.

Стартували харків’яни дуже потужно, заволодівши ініціативою. Незважаючи на те, що розрив між командами не перевищував 5 очок, “Політехнік” тримав руку на пульсі. Але в кінцівці першої десятихвилинки “Хімік” істотно додав у грі і вийшов вперед.

Друга чверть проходила під диктовку южненського клубу, який впевнено контролював те, відбувалося на майданчику, і навіть зумів зробити різницю в рахунку двозначною. Проте, до великої перерви “Політехніку” вдалося скоротити відставання до 5 балів.

У третій десятихвилинці “Хімік” продовжив нарощувати свою перевагу і перед фінальною чвертю южненці випереджали суперника на 11 очок.

Приголомшлива розв’язка очікувала уболівальників в кінцівці зустрічі. За шість хвилин до кінця гри господарям вдалося відірватися на 16 очок. Незважаючи на те, що “Хімік” впевнено лідирував в заключній десятихвилинці, “Політехніку” за лічені секунди до фінальної сирени вдалося скоротити відставання до 14 балів і вирвати путівку у Фінал чотирьох.

“Хімік” – “Політехнік” 90:76 (25:20, 20:20 24:18, 21:18)

“Хімік”: Едвін (22+6 підбирань +5 передач +2 блок-шота +6 втрат), Рябчук (8), Войналович (2), Джонс (20+11 підбирань +2 блок-шота), Павлов (18+11 підбирань) – старт; Сидоров (12+5 передач), Марченко (5), Антипов (3).

“Політехнік”: Девіс (4+4 передачі), Козлов (4), Кромер (28 +5 підбирань +4 передачі +4 втрати), Рочняк (13 +7 підбирань +3 перехоплення), Грем (22+11 підбирань) – старт; Завадський (5), Чугунов, Кузнєцов, Спасіч.

Не менш цікавий поєдинок очікував уболівальників в столичному ПС “Меридіан”, де “Київ-Баскет” приймав “Черкаські Мавпи”.

Кияни були рішуче налаштовані взяти реванш у черкаської команди. Крім того, підопічним Євгена Мурзіна потрібно було вигравати з різницею не менше 19 очок, адже перший матч серії завершився з рахунком 109:91 на користь “Мавп”.

“Київ-Баскет” на правах господаря взяв гру під свій контроль з перших хвилин. І в кінцівці першої чверті столична команда зуміла збільшити різницю до +14. Однак черкащани, хоч і віддали ініціативу супернику, з боротьби не вимикалися і до великої перерви зменшили своє відставання до більш комфортних восьми очок.
Київ-Баскет – Черкаські Мавпи

Після 15-хвилинної паузи “Мавпам” вдалося провести кілька результативних атак і наблизитися до суперника на відстань шести балів. Та підопічні Мурзіна зуміли вчасно зібратися і знову наростити свою перевагу до +10.

Заключна десятихвилинка вийшла дуже насиченою. “Київ-Баскет” активізував всі сили для того, щоб збільшити відрив. Однак “Мавпи”, які вже бачили себе в півфіналі за підсумками першої зустрічі, не дозволили киянам відібрати у них право боротися за головний трофей.

Відзначимо, що “Київ-Баскет” подав протест на результат матчу. Його найближчим часом розгляне директорат чемпіонату України. Причиною протесту став епізод, коли в другому періоді на майданчику у команди Черкас з’явилася більша кількість легіонерів (гравців ліцензії “Б”), ніж передбачено регламентом змагань.

“Київ-Баскет” – “Черкаські Мавпи” 76:69 (26:16, 20:22 13:11, 17:20)

“Київ-Баскет”: Латкович (22+6 підбирань +4 передачі +5 перехоплень), Луценко (2), Крутоус (10), Сандул (11), Петров (8+6 підбирань +2 блок-шота +6 втрат) – старт; Нванкво (9+7 підбирань), Крік (6+7 передач +4 втрати), Носков (5), Горобченко (3), Челован.

“Черкаські Мавпи”: Бояркін (5+4 передачі), Кольченко (13+3 перехоплення), Отверченко (4), Ткаченко (5), Чумаков (2) – старт; Янг (20+10 передач +5 перехоплень), Коуклі (17+7 підбирань +2 блок-шота), Нікс (5), Воєвода, Руслов, Арнетт.

Ще одним учасником Фіналу чотирьох Кубка України з баскетболу став “Дніпро”. Підопічні Дениса Журавльова в боротьбі за півфінал обіграли “Запоріжжя” з рахунком 103:86.

Якщо в двох попередніх поєдинках різниця за підсумками перших матчів була двозначною, то в цій парі перед зустріччю-відповіддю зберігалася інтрига. У першій грі чвертьфіналу Кубка України “Дніпру” вдалося вирвати перемогу з фінальною сиреною завдяки точному кидку Мішули, але переможець пари повинен був визначитися за підсумками двох зустрічей.

З початком гри-відповіді “Запоріжжя” несподівано почало нарощувати свою перевагу, шокувавши господарів. До кінця першої десятихвилинки запорожці збільшили свій гандикап до 10 очок. Однак блискуча гра дніпрян у другій десятихвилинці нівелювала всі їх старання. До середини чверті “Дніпро” зрівняв рахунок, а на велику перерву пішов з різницею +14. Підопічні Журавльова продемонстрували приголомшливу гру в атаці, заробивши 42 очки у другій десятихвилинці, дозволивши супернику розжитися лише 18-ма балами.

Після перерви команди продовжували боротися за перемогу. “Запоріжжя”, завдяки коррективам наставника Валерія Плеханова, включилося в боротьбу і повернуло інтригу в протистояння. Перед заключною десятихвилинкою “Дніпро” випереджав суперника всього на 7 очок.

Упевнена гра запорожців стала сигналом для дніпрян, що пора діяти. Підопічні Журавльова зробили приголомшливий ривок на відірвалися від суперника на відстань 18 балів. І, незважаючи на те, що запорожці билися до кінця, “Дніпро” вирвав останню путівку до півфіналу Кубка України.

“Дніпро” – БК “Запоріжжя” 103:86 (15:25 42:18, 14:21, 32:22)

“Дніпро”: Вільховецький (9 + 6 підборів), Мішула (12 + 5 передач), Закурдаев (15 + 4 передачі), Сизов (13 + 5 підбирань + 3 перехоплення), Кушніров (5) – старт; Тимофієнко (17 + 5 підбирань + 4 передачі + 2 блок-шота), Глєбов (11), Ревзін (9), Натяжко (7), Шундель (5), Кожем’якін, Прокопенко.

БК “Запоріжжя”: Холтон (12 + 5 передач), Кондраков (15), Мироненко (9), Хілл (17 + 7 підбирань), Преслі (1) – старт; Трент (10), Теряник (8 + 6 підборів + 5 втрат), Овдеєнко (5), Вадим Биков (3), Буц (2 + 5 підбирань), Тарасенко (2), Титов (2).

Джерело: Обозреватель