Збірна України зберегла прописку в дивізіоні А

Збірна України зберегла прописку в Дивізіоні А, обігравши сьогодні команду Чехії з рахунком 82:70 (14:11, 22:19, 20:26, 26:14).

В останній грі турніру за виживання українцям була потрібна лише перемога, і вони її здобули, з перших же хвилин давши зрозуміти чеській команді, хто господар майданчика. Пресингу суперника в першій половині поєдинку Україна протиставила чудову гру Сергія Ліщука та Олексія Печерова, які відіграли не лише ефектно, а й ефективно, відпрацьовуючи як у захисті, так і під кільцем суперника, набравши до великої перерви 26 очок на двох і зібравши 11 відскоків. Причому, Олег Салтовець, якого все ще непокоїть травма, так на майданчик і не вийшов, тож Валентину Мельничуку доводилося обирати лише з-поміж трьох «великих», які були у нього цього вечора в наявності. Андрій Агафонов, який підміняв Печерова й Ліщука, також не загубився на фоні партнерів і приніс команді важливі очки, але вже в другій половині гри.

Завершивши дебютну, найменш результативну, десятихвилинку з рахунком 14:11 на власну користь, господарі впевнено розпочали другу чверть, довівши власну перевагу до +11 трохи більше ніж за дві хвилини до великої перерви. Однак чехи, скориставшись помилками збірної України в захисті, скоротили відставання, а в останній атаці реалізували свій єдиний у першій половині гри триочковий кидок – 36:30.

До середини третьої десятихвилинки чеські баскетболісти не лише наздогнали Україну, а й вийшли вперед – 38:39, але саме в цей момент Сергій Гладир нагадав про свої бомбардирські здібності, реалізувавши два поспіль дальніх кидка. Ще по одному додали Андрій Агафонов та Олексій Онуфрієв. Причому, що цікаво, обидві команди, які в першій половині поєдинку влучили лише двічі з тринадцяти дальніх спроб на двох, протягом якихось п’яти хвилин третього ігрового відрізку влаштували справжню перестрілку здалеку. Але й за дальніми кидками українці були попереду – 4:2, щоправда це не дозволило їм зберегти лідерство – перед заключною чвертю табло зафіксувало нічийний рахунок 56:56.

Однак саме її збірна України провела так, що сумнівів у перемозі над чехами практично не виникало. Надзвичайно вдало в потрібний момент завершив кілька атак Дмитро Глєбов. Важливий кидок із-за дуги реалізував Максим Вільховецький, отримавши в наступному епізоді травму. Величезний обсяг роботи, як і протягом усього матчу, виконував Денис Лукашов. Ще один раз здалеку вистрелив Сергій Гладир. І навіть попри те, що він, як і Сергій Ліщук, через перебір фолів змушений був достроково завершити поєдинок, партнери довели гру до логічної перемоги, яку ознаменували два ефектні удари Олексія Печерова, котрий в підсумку й став найрезультативнішим гравцем команди, записавши на свій рахунок дабл-дабл: 21 очко та 10 підбирань.

В активі Сергія Ліщука 18 очок, 8 підбирань і 3 блок-шоти. Сергій Гладир набрав 11 очок, віддав 3 передачі партнерам, здійснив 3 перехоплення й зібрав таку ж кількість відскоків. 10 очок заробив Дмитро Глєбов, 7 – Андрій Агафонов.

В іншому матчі групи «С» Угорщина обіграла Естонію з рахунком 65:60. Таким чином, саме угорці разом із українцями зберігають прописку в Дивізіоні А. Чехія та Естонія залишають еліту європейського баскетболу.

Післяматчева прес-конференція

Валентин Мельничук, головний тренер збірної:

«Вітаю всіх із тим, що збірна України залишилася в Дивізіоні А серед двадцяти чотирьох найсильніших європейських команд. Дякую гравцям які в скрутну хвилину витримали та провели цю прекрасну останню гру, дякую тренерам, які готували гравців, керівникам клубів, які направили до збірної цих хлопців і протягом всієї підготовки контактували з нами та підтримували нас, дякую моїм помічникам, лікарю, масажисту команди… На очах присутніх висловлюю окрему величезну подяку Сергію Ліщуку за першу його гру в цьому турнірі, за сьогоднішню гру, а також за гру в Талліні, коли навіть на лаві він був справжнім лідером і дуже допоміг команді… Слава Богу, те, що було заявлено в перші дні – три перемоги дома, одна на виїзді – звершилося. Важливо також, що цього літа збірна України набула двох перших номерів – Лукашова й Вільховецького, котрі стануть основними на найближчі роки… Цей турнір став одним із найскладніших у моєму житті, але, в той же час, я отримав чудовий подарунок на завершення моєї тренерської кар’єри. Я працював з чотирма збірними: Латвії, Португалії, України та Збройних сил Радянського Союзу. Але більше ніколи не буду працювати з жодною збірною».

Сергій Ліщук, гравець збірної:

«В першу чергу, хочу привітати всіх вболівальників, котрі переживали, терпіли, чекали фінальної гри. З одного боку, ми раді, що залишилися в Дивізіоні А, а з іншого – якщо пригадати, що ще чотири роки тому наша збірна потрапляла до фіналів, то сам факт, що тепер ми змушені боротися за виживання, дуже прикрий. Але в нас росте перспективна молодь, завдяки якій, думаю, у найближчі роки ми будемо здатні боротися за виходи до фінальних частин європейських і світових баскетбольних форумів. Дякую всім, хто підтримував нашу команду! Ми зробили для вас все, що ми змогли і здобули перемогу».