«Динамо» і «Шахтар»: характер і вдача

Українські команди завершили внічию 2:2 перші матчі 1/16 фіналу Ліги Європи.

«Динамо» і «Шахтар» зіграли внічию з однаковим рахунком 2:2 в перших матчах 1/16 фіналу Ліги Європи. Кияни зуміли відігратися на останніх хвилинах в гостях з грецьким «Олімпіакосом». А «гірники» втримали нічию, граючи з 11-ї хвилини вдесятьох проти німецького «Айнтрахта».

Рух «Динамо» і гол Вербича

Матч в Піреї потрібно однозначно записати в актив «Динамо». За характер, за дотримання плану на гру, за кращу фізичну готовність. Саме мобільність своєї команди на останніх хвилинах відзначив після поєдинку Олександр Хацкевич. І саме кращий рух і врятував киян від поразки в цій грі.

А починалось усе для «Динамо» дуже невдало. Пропущений м’яч, неефективний пресинг, відсутність думки в атаці. В епізоді з голом Хассана провалилися відразу троє захисників «Динамо» – Миколенко, Шабанов і Бурда. Усі вони проспали комбінацію господарів. Після пропущеного м’яча кияни взагалі «поплили» – помилка пішла за помилкою і здалося, що гостям не уникнути великих неприємностей.

Однак, на 27-й хвилині кияни відігрались. Забитий м’яч вийшов несподіваним, але відзначимо як майстерно Кендзьора віддав у падінні пас, а Буяльський пробив в один дотик. «Динамо» отримало колосальний емоційний заряд, втім спроби налагодити командну гру і контролювати м’яч не виходили. «Олімпіакос» забив вдруге (Діас) і результат першого тайму був цілком справедливим.

Після перерви кияни додали. Насамперед, Циганков, Вербич, Буяльський і Шепелєв. З’явилось відчуття, що «Динамо» ще точно заб’є. І на 89-й хвилині кияни таки зрівняли рахунок – відзначився Вербич. 2:2 – результат, з яким тепер в Києві можна обирати різні варіанти гри. Головне, не «зариватися» у глухий захист і більше грати на форварда-новачка Соля.

Божевілля Степаненка і клас бразильців

Поєдинок в Харкові між «Шахтарем» і «Антрахтом» ми усі запам’ятаємо за абсолютно шалені перші десять хвилин. Команди забили два м’ячі (Гінтереггер і Марлос з пенальті), а Степаненко заробив червону картку за два невиправдані фоли. «Шахтар» опинився у меншості і усіх цікавило питання, чи є у Фонсеки план «Б».

Запасний план (захисна модель зі швидкими контратаками) у першому таймі спрацював. Із захистом своїх воріт господарі впевнено впорались, а от шансів біля чужих не було. Здалося, що Тайсон не у формі, а  Марлос і Мораес усі сили витрачали на те, аби загальмувати атаки «Айнтрахта».

Далі Фонсека здивував. Після 60-ї хвилини матчу за рахунку 1:2 (Костич знову вивів гостей вперед), «Шахтар» раптом забув про те, що грає вдесятьох і буквально затоптав суперника. Бразильці несподівано розбігались так, мов це не морозний Харків, а спекотний Ріо. У «гірників» почали виходити швидкі продумані атаки і як наслідок, блискучий гол Тайсона.

Так, на останніх хвилинах «Шахтарю» довелося знову відійти до власних воріт і навіть відбиватися, але нічия 2:2 за таких обставин також є своєрідною перемогою. Команда Фонсеки продемонструвала, що не розгубила свій чималий запас міцності і готова грати у Франкфурті на перемогу.