Гран Прі Сінгапуру: Цікава статистика

Кілька цікавих статистичних викладок за підсумками Гран Прі Сінгапуру…

Вигравши кваліфікацію в Сінгапурі, Ландо Норріс завоював шостий поул у кар'єрі, зрівнявшись за цим показником з Ральфом Шумахером, Карлосом Ройтеманом, Аланом Джонсом, Жан-П'єром Жабуєм, Емерсоном Фіттіпальді та Фіртіпальді. Ферстаппен поступився Норрісу дві десятих і кваліфікувався другим, лише вдруге стартувавши з першого ряду в семи останніх Гран Прі. Для Макса це 70-й старт з першого ряду.

Хемілтон продовжив свій рекорд, кваліфікувавшись у першій п'ятірці у всіх 15 Гран Прі Сінгапуру.

Це перший старт Хемілтона в першій трійці з Гран За Бельгії, який він виграв після дискваліфікації Рассела.

Обидва гонщики Mercedes вперше стартують у першій четвірці з тих пір, як вони зайняли весь перший ряд у Сільверстоуні. Сінгапурі був би у McLaren.

Кваліфікувавшись шостим, Ніко Хюлкенберг повторив свій найкращий результат у сезоні.

Фернандо Алонсо з Aston Martin вчетверте в шість останніх Гран Прі кваліфікувався сьомим.

>

Алексу Елбону до виходу у фінал не вистачило 0,024 секунди, а його напарник Франко Колапінто проїхав швидке коло на 0,007 секунди повільніше. 11-е місце – найкращий результат Елбона в Сінгапурі з 2019 року, коли він кваліфікувався шостим за Red Bull.

Серхіо Перес вибув із боротьби у другій частині кваліфікації, повторивши свій торішній результат. За 12 Гран Прі, проведених у Сінгапурі, Перес лише тричі потрапляв у фінальну сесію.

Естебан Вікон втретє в чотирьох останніх Гран Прі виявився 15-м. Гаслі – його найгірший результат у Сінгапурі.

Гонка

Гонка у Сінгапурі вперше пройшла без автомобіля безпеки та вперше без жовтих прапорів. Третій рік поспіль на трасі Марина-Бей переможець лідирував від старту до фінішу. зберіг лідерство наприкінці першого кола.

Норріс – єдиний гонщик, який виграв після старту з поулу в десяти останніх Гран Прі, причому він зробив це двічі – у Нідерландах та Сінгапурі.

Норріс став п'ятим переможцем за останні п'ять Гран Прі Сінгапуру після Льюїса Хемілтона, Себастьяна Феттеля, Серхіо Переса і Карлоса Сайнса. цим показником. Наступний у рейтингу – Марк Веббер (1047,5 очок).

Макс Ферстаппен фінішував другим за Red Bull, Марина Бей залишається єдиною трасою в календарі, на якій він не перемагав. Чинний чемпіон світу не вигравав вже вісім Гран Прі, а в Сінгапурі лише вдруге піднявся на подіум за останні шість перегонів. цим показником. Третє місце Оскара Піастрі принесло гонщику McLaren сьомий подіум у сезоні. Тепер він поступається всього вісім очок Шарлю Леклеру у боротьбі за третє місце в особистому заліку.

Піастрі залишається єдиним гонщиком, який повністю проїхав дистанцію всіх Гран Прі цього сезону – 1083 кола. У дев'яти останніх гонках Піастрі заробив найбільше очок – 156. Гран Прі Сінгапуру – 40-та гонка Піастрі. п'ятим, Шарль Леклер перервав серію з чотирьох подіумів поспіль. Вперше з 2017 року на подіумі в Сінгапурі не було гонщиків Ferrari.

Льюїс Хемілтон фінішував шостим у 350-му Гран Прі за кар'єру, зрівнявшись за цим показником із Кімі Райкконеном. Більше проведених Гран Прі тільки у Фернандо Алонсо – 395.

Карлос Сайнс із Ferrari фінішував сьомим у своєму 200-му Гран Прі.

Дев'яте місце Ніко Хюлкенберга – повторення кращого результату Haas F1 в Сінгапурі, показаного Романом Грожаном у 2017-му.

Серхіо Перес фінішував десятим, заробивши лише одне очко у двох останніх Гран Прі.

Даніель Рікардо фінішував 18-м, але залишив за собою найкраще коло гонки – 17-й у кар'єрі та перший в історії команди RB під її сьогоднішньою назвою.