Роберт Кубіца вдруге став чемпіоном ELMS

Гран При США можна вважати головною подією у світі автоспорту цього вікенду, але це не означає, що більше ніде не відбувається нічого цікавого.

Наприклад, учора польський гонщик Роберт Кубіца, про якого нещодавно ми писали досить часто, вдруге виграв титул у European Le Mans Series (тобто. «Європейська серія Ле-Ман» або ELMS).

Він і його напарники з екіпажу американської команди AO Racing, яка виступає в цьому чемпіонаті за підтримки британської TF Sport, фінішували другою у фіналі сезону, в гонці «4 години Портімао», що проходила на португальському автодромі в Альгарві.

Кубиці, Луї Делетразу та Джонні Едгару цього було достатньо, щоб стати переможцями серії в класі LMP2 – усі його учасники виступають на спортпрототипах Oreca 07.

Після перемоги 39-річний польський ветеран «Перемога – це завжди приємні емоції. Вигравати чемпіонати ніколи не буває просто, тому ми раді цій гарній новині».

Для Кубиці це вже другий титул в ELMS, а вперше він став чемпіоном цієї серії гонок на витривалість у 2021 році, коли виступав за бельгійську команду WRT. Його напарниками тоді були вже згаданий швейцарський гонщик Луї Делетраз та китаєць Йіфей Йє. До речі, Роберт – лише третій гонщик у новітній історії, якому вдалося здобути перемоги і у Формулі 1, і у WEC, а першими були Марк Веббер і Фернандо Алонсо.

Нагадаємо, що 1 вересня Кубиця разом із Робертом Шварцманом та Йіфеєм Йе, його напарниками з італійської AF Corse, виграли 6-годинну гонку, що проходила саме в Остіні, на автодромі Circuit of the Americas , який сьогодні приймає Гран Прі США.