Ліга чемпіонів: «Барса» проходить велику команду

Сенсації не сталося. Як не старався «Реал» в протистоянні з «Барселоною» схилити терези на свій бік, йому вдалося лише втікти від поразки.

З чотирьох зустрічей між цими суперниками за останні три тижні ця, мабуть, була миролюбнішою. Обійшлося без вилучень, зайвих суперечок, бійок, провокаційних апеляцій до арбітра, надмірної грубості. Позначилася, очевидно, відсутність на тренерській лаві тренера гостей Жозе Моуринью, який вирішив провести дискваліфікацію не на трибуні «Камп Ноу», а в готельному номері. Ну і не останню роль зіграли упевнені дії арбітра з Голландії Де Блеккере.

Міг, звичайно, він відправити до роздягальні під час гри Діарру, але, пом’ятаючи про скандали після першого півфінального матчу, вирішив не випробувати долю. Хоча без спірного моменту не обійшлося. Суперечки про те, чи правильно забивав Ігуаїн, вестимуться ще довго. Рефері не зупинив матч, коли порушували правила проти Роналду. Через мить вже португалець, падаючи, плечем підбив Маскерано. У цей час Ігуаїн прикладався до м’яча, як пролунав свисток. У такій динаміці прийняти правильне рішення дуже складно. Дати свисток на Роналду – зривається гольова атака. Не дати свисток на Маскерано – гол буде забитий не за правилами. Де Блеккере взяв до уваги другий епізод і, напевно, він правий.

«Реалу», природно, від цього не легше. Цей гол давав їм надію на сприятливий підсумок. Навіть не дивлячись на те, що створений мадридцями голевий момент був їх першим шансом забити за 50 хвилин. У «Барси» їх було у декілька разів більше. Відсоток володіння м’ячем – майже 4 до 1 – відповідає і кількості можливостей відкрити рахунок. У результаті – 1:1, і задоволені обидва суперники.
 «Барселона» заслужено вийшла до фіналу, «Реал» не осоромився, показавши, що в наступному сезоні їх основному іспанському конкурентові легкої прогулянки не буде в жодному з турнірів, де вони разом братимуть участь.

Хосеп Гвардьола, головний тренер «Барселони»:
«Це просто неймовірно, враховуючи, через що пройшли мої гравці. Я не можу висловити те, чого досягла наша команда. Ми виграли свій перший Кубок європейських чемпіонів на «Уемблі» 1992 року. Тепер ми йдемо за своїм четвертим кубком.

У першому таймі, не враховуючи стартових десяти хвилин, ми володіли м’ячем і грали в приголомшливий футбол, але нам протистояв чудовий воротар Касільяс. Після перерви ми трохи зменшили оберти, але забитий гол вдихнув у нас упевненість.

Я б хотів відмітити велику гру «Реала». Вони дев’ять разів вигравали Кубок чемпіонів, є найбагатшою і потужнішою командою в світі. Ми знали, що в матчі з Королівським клубом нам буде непереливки, знали, що заради виходу до фіналу суперник віддасть усі сили.

Наша роздягальня зараз є найщасливішим місцем на планеті. Заради цієї перемоги була виконана величезна робота. Багато гравців почали цей сезон відразу після чемпіонату світу.

Не знаю, з ким ми зіграємо у фіналі, але вважаю, що це буде «Манчестер Юнайтед». У чемпіонаті Англії і Лізі чемпіонів сер Алекс Фергюсон завжди веде боротьбу за титул. Для мене, як для молодого тренера, буде величезною честю битися з ним у фіналі».

Айтор Каранка, помічник головного тренера «Реала»: «Перед матчем я розмовляв з Жозе Моурінью, обговорив різні варіанти розвитку подій і те, як ми маємо діяти в різні відрізки матчу. Після гри він зв’язався з командою, яка знаходилася в роздягальні, і привітав усіх гравців. Якби не непрогнозований перебіг подій у першому поєдинку, ми б могли приїхати сюди за рахунку 0:0. У важкій ситуації команда показала себе мужньо.Уболівальники «Реала» мають пишатися тим, що ми зробили за останні місяці. Сьогодні наша команда продемонструвала свою справжню силу, показавши себе з кращого боку в цій несприятливій ситуації».

«Барселона» – «Реал» – 1:1

Голи: Педро (52) – Марсело (61).

«Барселона»: Вальдес, Дані Алвеш, Піке, Пуйоль (Абідаль, 89), Іньєста, Педро (Афеллай, 90), Вілья (Кейта, 73), Бускетс, Хаві, Маскерано, Мессі.

«Реал»: Касільяс, Арбелоа, Марсело, Альбіоль, Рікарду Карвалью, Ді Марія, Кріштіану Роналду, Діарра, Кака (Озіл, 58), Алонсо, Ігуаїн (Адебайор, 53).

Перший матч – 2:0