На Гданській арені зіграли перший матч

14 серпня – історичний день в історії Гданська та місцевого футбольного клубу «Лехія». Саме в цей день на новому красені-стадіоні, побудованого до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року, було зіграно перший футбольним матч, в якому «Лехія» приймала «Краковію».

Підтримати своїх улюбленців та відчути справжню атмосферу нової арени прийшли понад 34 тисячі вболівальників, серед яких були помічені, зокрема, екс-президент Республіки Польща Лєх Валенса, прем’єр-міністр країни Дональд Туск, міністр спорту та туризму Адам Гєрш.

Символічно, що перший гол на новому стадіоні забив саме гравець «Лєхії». На 25 хвилині поєдинку лік голам на PGE Arena відкрив Фред Бенсон. Втім, здобути жадану перемогу після двох поразок на старті нового сезону «Лехії» не вдалося: в середині другого тайму литовський легіонер «Краковії» Олексій Віснаков встановив остаточний рахунок – 1:1.

Наступний поєдинок на гданській євроарені  відбудеться вже за тиждень, 22 серпня. В матчі четвертого туру «Екстракляси» в гості до «Лехії» завітає «Лодзь», який зазнав трьох поразок поспіль із загальним рахунком 0:11.

Нагадаємо, будівництво PGE Arena на 44 тисячі глядачів розпочалося у грудні 2008 року і коштувало понад 630 мільйонів злотих (близько 160 мільйонів євро). Згідно з рішенням Виконкому УЄФА, «бурштинова» арена прийме чотири поєдинки європершості-2012: три матчі групового етапу та матч чвертьфінальної стадії. «PGE Arena Gdańsk» – це вже друга польська арена, яку підготували до проведення континентальної першості. 20 вересня 2010 року після завершення реконструкції було урочисто відкрито Муніципальний стадіон у Познані.