Україна зіграла внічию з Португалією. Євро-2020

Збірна України з футболу в першому турі кваліфікації на чемпіонат Європи-2020 зіграла внічию з командою Португалії. Поєдинок у Лісабоні на стадіоні “Ештадіу да Луш” завершився з рахунком 0:0.

Ще перед початком матчу букмекери не вірили в нашу команду, називаючи португальців безумовними фаворитами протистояння. Незважаючи на такий статус андердога, наші співвітчизники в перші хвилини виглядали впевнено.

Українці багато розігрували м’яч на своїй половині поля, активно підключаючи П’ятова, і намагаючись погасити темп гри, заданий португальцями. За можливості гості намагалися якісно і надійно просунути м’яч ближче до штрафного суперників.

До першої половини першого тайму португальські футболісти притисли Україну до воріт і змогли забити гол, але зробили це з “кілометрового” офсайду.

Територіальна перевага збірної Португалії поступово ставала переважною. Але при цьому в організованих діях гостей не було ніякої суєти.

Раз по раз після ударів Роналду Андрій Пятов рятував команду від вірного гола.

При цьому “синьо-жовті” не забували і про атаки, організувавши кілька контрвипадів. Кріштіану довелося закликати своїх партнерів активізуватися. Незважаючи на це, перші 45 хвилин завершилися без забитих голів.

Друга половина почалася з щільної облоги українських воріт. Португальські гравці мали помітну перевагу в техніці, але нашому захисту успішно вдавалося гасити пожежу на підступах до свого штрафного.

На 20-й хвилині наші співвітчизники організували рідкісну позиційну атаку, але ударом по воротах її завершити не змогли. Натомість ледь не отримали контратаку в свої ворота.

Дуже небезпечно давила Португалія, комбінуючи швидкі прориви з позиційним нападом, але ні з П’ятовим, ні з українським захистом нічого зробити так і не змогла.

До 67-ї хвилин було явно видно, що Марлос підсів і не вже давав такого руху, як в перших 45 хвилинах. Андрій Шевченко вирішив випустити Циганкова, тим більше, що гра України все більше і більше ставала схожа на контратакуючу модель, яку сповідує “Динамо”.

А на 76-й хвилині в жовто-синій футболці дебютував бразилець Мораес, який лише недавно отримав паспорт з тризубом. На 84-й хвилині гравець “Шахтаря” мав забійний момент на добиванні, але вразити ворота з двох метрів не зміг.

Час, що залишився пройшло в масових атаках господарів, але рахунок так відкрито і не був.

Португалія – Україна 0: 0

Португалія – Руй Патрісіу, Пепе, Геррейро, Жоау Канселье, Діаш, Рубен Невеш (Рафа Сілва, 62), Моутінью, Вільям Карвалью, Бернарду Сілва, Роналду, Андре Сілва (Дієго Соуза, 73).

Україна – Пятов, Миколенко, Матвієнко, Кривцов, Караваєв, Степаненко, Коноплянка, Марлос (Циганков, 67), Малиновський, Зінченко, Яремчук (Мораес, 76).

Попередження: Степаненко (86).

Свій наступний поєдинок підопічні Андрія Шевченка проведуть 25 березня, в понеділок проти збірної Люксембургу. Початок гри в столиці держави-карлика з однойменною назвою – 21:45.

Джерело: Обозреватель