Друга ліга. Група А. Нива Т перемогла Оболонь і стала «зимовим чемпіоном», Полісся втратило перемогу над Чайкою

Вторая лига. Группа А. Нива Т победила Оболонь и стала «зимним чемпионом», Полесье упустило победу над Чайкой

SPORTARENA.com

Велика частина матчів 22-го туру була зіграна в суботу.

Матч неділі

Демидов

Команди входили в заключний тур на 5 і 9 місцях відповідно, але вчорашні гри посунули їх вниз – на одну сходинку кожну. До того ж, після шести поспіль «сухих» поразок закарпатська преса повідомила про зміну головного тренера ФК Ужгород (правда, в протоколі на цей матч значиться все той же Василь Варга).

Як би там не було, а гості почали просто чудово. На довгий пас від свого воротаря стартував вінгер Машталір, хоча його неабияк притримували суперники, добіг до штрафної площадки. А вже там завалився на газон, підсумком чого стало пенальті і жовта картка захисникові Диназа Волошину. Віктор Ряшко з 11-метрової позначки не залишив шансів безальтернативного воротарю господарів Коростишівському – 0:1. Це був самий ранній гол ФК Ужгород за час виступів на професійному рівні – всього-то 2-я хвилина.

Діназ руки не опустив і відігрався ще в першому таймі. Допомогла груба помилка гостей на лівому фланзі своєї оборони. Бовтрук обібрав Ковчара, промчав через фланг і прострілив, а вже Ілля Терещенко майстерно уникнув подкатившегося захисника і з лівої послав м’яч прямісінько у кут – 1:1. Восьмий гол у чемпіонаті для повернутого з словацької ліги гравця.

А вже у другому таймі Діназ довів свою перевагу. Спочатку рядовий виніс зі своєї половини поля використовував Роман Помазан. Він майстерно прийняв лонгболл Гарбара, підробив м’яч головою, обійшов суперника і пробив у дальній кут – 2:1. Далі господарі переконливо збільшували оберти – як не згадати, наприклад, штрафний у поперечину від того ж Гарбара або нереалізований Терещенко пенальті. Зате наступний стандарт господарі використали – після штрафного зі своєї половини захисник невдало скинув на дальній край штрафного, де Валентин Корінців переграв голкіпера – 3:1.

Дограти зовсім вже без нервів не вдалося – буквально через кілька хвилин після атаки через лівий фланг Володимир Дуран замкнув простріл (3:2). Але перемогу Діназ вже не упустив: набрав 31 очко і на останньому віражі піднявся на четверте місце в Групі «Б»! Інший дебютант ПФЛ – ФК Ужгород – залишився зимувати передостаннім, зате перервав свою безгольову серію. Таким був останній матч півріччя у Другій лізі.

Man of the Match: Ілля Терещенко (Діназ)
Найяскравіший гравець матчу: зрівняв рахунок у найважливіший момент, боровся по всій ширині фронту. Так, змастив пенальті, але перемога вийшла командному – і одноклубники зробили все, щоб цей огріх не виявився фатальним.

Діназ (Вишгород) – ФК Ужгород – 3:2
Голи: Терещенко, 26, Помазан, 51, Корінців, 67 – Ряшко, 2, Дуран, 70
Нереалізований пенальті: Терещенко, 61 (воротар)

13:30. с. Демидов. Стадіон «Діназ»
Арбітр: Ігор Біч (Київ)

Матчі суботи

Житомир

Щось зовсім з ряду геть що йде сталося в Житомирі. Стамбульський фінал ЛЧ згадався ненароком, а адже ціна матчу була чималою – «зимовий чемпіонство», яке Полісся могло здобути в разі осічки тернополян та власної перемоги. Не сталося ні того, ні іншого.

Хоча запитай після першої години гри – навряд чи хто повірив би. Полісся перло, як танк, і добився свого. Атака була багатохвильовий: намагалися забити Немтінов з Галенковым, але м’яч проходив уздовж воріт, поки на добивання не встиг Марат Даудов, гарматним ударом відправив м’яч в сітку воріт – 1:0.

Закріпити перевагу господарям вдалося відразу після перерви. Швець заробив штрафний майже в центрі поля на чужій половині поля, пішов швидкий розіграш, Даудов навісив з лівого флангу і Ярослав Галенко головою відправив м’яч у ворота – 2:0. А хвилин через десять стрімка атака пішла з правого краю у центр. Багатоходівка включала Корохова, Немтинова і Галенко, так що саме Ярослав з кута воротарського лівої вгвоздил м’яч під поперечину -3:0.

Відіграти три голи дефіциту в гостях у лідера? Після 5 поспіль перемог Чайка змогла зробити це. Спочатку м’яч, стукнувшись десь об штангу, пішов на кутовий. Корнер від Головатенко замикав екс-полещук Лещенко, але воротар потягнув його удар. Зате першим на добиванні був Антон Музиченко – 3:1. Через кілька хвилин Музиченко бив по воротах з-за меж штрафного і Володимир Тименко незручно для воротаря м’яч зрикошетив у сітку – 3:2. А ще через хвилину удар Тименко захисники заблокували, але м’яч відскочив назад до Дарде і Андрій у боротьбі з суперниками ухитрився в падінні пробив точно в ціль – 3:3! Неймовірно!

З 39 очками Полісся втратило з-лідерство, і тернопільська Нива стала одноосібним «зимовим чемпіоном». І лише перемога ФК Калуш завадила Вересу наздогнати за очками житомирян. У Чайки 26 очок і впевнене сьоме місце.

Man of the Match: Тарас Ільницький (Чайка)
Номинируем саме головного тренера гостей: це його рокіровки, жорстка мотивація і перестановки дозволили відбутися головної сенсації туру і найяскравішому камбеку сезону у Другій лізі.

Полісся (Житомир) – Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – 3:3
Голи: Даудов, 34, Галенко, 50, 62 – Музиченко, 88, Тименко, 90+2, Дарда, 90+3

Полісся: Мозіль, Корохов, Швець (Кузнєцов, 76), Притиковський (Адаменко, 67), Власюк, Боровець, Чернецький, Галенков (Семчук, 62), Немтінов© (Тимошенко, 67), Даудов, Галенко (Мочевинский, 86). Запасні: Сингаївський, Задерецкий, Донцов, Мосіюк. Головний тренер: Анатолій Безсмертний.
Чайка: Іванов, Бартошук (Лещенко, 53), Пономаренко©, Музиченко, Сафиханов, Довгий (Головатенко, 70), Коваленко, Дарда, Сухенко (Доу, 69), Вовк (Шевчук, 46), Тименко. Запасний: Шкарбан. Головний тренер: Тарас Ільницький.

Попередження: Корохов, 80 — Коваленко, 83, Музиченко, 86

13:00. р. Житомир. Стадіон «Спартак-Арена». 1000 глядачів. Оцінка поля — 4.
Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)

Тернопіль

Вже знаючи про проблеми конкурента Полісся в матчі з Чайкою тернопільська Нива спробувала зіграти на результат у матчі проти аутсайдера. Це було непросто, бо як Оболонь-2, незважаючи на останнє місце, зарекомендувала себе непоступливою молодою командою.

Долю матчу вирішив епізод у Другому таймі. Гатала з правого флангу відправив м’яч у штрафну, де Олег Хруставка примудрився відразу ж запустити м’яч у дальню дев’ятку. Подавав, бив – це науці невідомо, факт, що потрапив саме туди, звідки воротарю довелося виймати – 1:0. В іншому Нива впевнено грала по рахунку. Були шанси забити у Скакуна, Кисленко, Малащука. Але й одного голу вистачило для «зимового чемпіонства». 41 очко у тернополян – 39 другими житомирян.

Man of the Match: Олег Хруставка (Нива)
Не тільки переконливо відпрацював позаду, але і в непростому матчі закрутив м’яч у девятинушку, принісши найважливішу перемогу господарям.

Нива (Тернопіль) – “Оболонь-Бровар-2 (Буча) – 1:0
Гол: Хруставка, 60

Попередження: Хохлов, 38, Мороз, 73, Резнік, 84 — Чобанов, 28, Потопальський, 90+2

14:00. р. Тернопіль. Міський стадіон. 1100 глядачів. Оцінка поля — 4.
Арбітр: Липко Мирослав (Івано-Франківськ)

Чернівці

Результат протистояння в Чернівцях було вирішено завдяки одному-єдиному точному удару, який у середині другого тайму завдав кращий бомбардир господарів. Палагнюк відзначився з передачі Полянського, принісши Буковині третю перемогу в чотирьох останніх матчах. Успішний відрізок дозволив обійти ФК Ужгород і зрівнятися за очками з вінницькою Нивою.

Буковина (Чернівці) – Нива (Вінниця) – 1:0

Гол: Палагнюк, 67

Попередження: Сівка, 56, Гакман, 90+3 — Попов, 23

14:00. р. Чернівці. Стадіон «Буковина». 550 глядачів. Оцінка поля — 4.

Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)

Калуш

Ось вже не позаздриш гостям, які розпочали зустріч у Калуші – гірше не придумаєш. Тільки-тільки диктор по стадіону завершив з оголошенням складів, а Верес вже «горів». Довга передача захисника по правому флангу, і фактично вихід один в один Книша, хльостко пробив з дуже гострого кута – 1:0. Через лічені хвилини гості невдало розіграли вкидання ауту біля своїх воріт, втративши м’яч і дозволивши Савошко реалізувати вихід один на один – 2:0, відзначаємо симпатичний удар в дальню «дев’ятку».

Стрімкий розвиток подій першого тайму продовжило видалення. Мисик подав зі штрафного, голкіпер кулаками вибив м’яч, але арбітр зупинив гру, угледівши порушення Олевича – друга жовта і пенальті. Злотар зреагував на удар Шестакова, але на добивання першим встиг сам же Шестаков – 2:1.

Підвищена результативність свого продовження далі не отримала. На початку другого тайму склади команд зрівнялися, коли Солдат після єдиноборства вже занадто картинно «приземлився» у штрафному опонентів – друга жовта за симуляцію. У грі 10х10 в атаці не досягли обидві сторони: Калуш зберіг перемогу і наздогнав у таблиці Поділля, розділяючи з хмельницьким колективом 4-5 місця.

Man of the Match: Данило Книш (ФК Калуш)

Швидким голом поставив атакуюче настрій своєї команди, і саме завдяки стартовою 15-хвилинці Калуш здобув важливу перемогу над представником лідируючої трійки.

ФК Калуш – Верес (Рівне) – 2:1

Голи: Книш, 4, Савошко, 12 — Шестаков, 34

На 34 хвилині Шестаков (Верес) не реалізував пенальті (Злотар)

Попередження: Олевич, 6, Савошко, 35, Заваляк, 54, Злотар, 89, Лебідь, 90+3 — Солдатів, 49

Видалення: Олевич, 33 — Солдатів, 53 (обидва — повторні попередження)

14:00. р. Калуш. Стадіон «Хімік». 400 глядачів. Оцінка поля — 3.

Арбітр: Сергій Задиран (Київ)