Slovakia Cup для України і «Карпат»

Одразу четверо гравців „Карпат-2” – воротар Іван Піцан, захисник Володимир Підвірний та хавбеки Павло Гордійчук і Володимир Гудима – захищали честь України в складі юнацької збірної U-18 на престижному міжнародному турнірі Slovakia Cup-2008. Ці змагання проходили вже 17-ий раз. У попередні роки Україна завойовувала головний приз двічі – в 1994 та 2005 роках, коли лідерами команди були нинішні форварди національної збірної Андрій Шевченко і Олександр Гладкий відповідно. Цього разу до Словаччини приїхало вісім збірних. Господарі разом з командами Хорватії, Польщі і Франції скали групу А, а в квартеті В за єдину путівку до фіналу змагалися збірні України, Чехії, Туреччини й Угорщини. Підопічні Юрія Мороза, які на правах господарів готуються до фінальної частини Євро-2009, в стартовому турі впевнено обіграли угорців (3:0), а потім двічі поспіль розійшлися миром з турками (1:1) та чехами (0:0). В підсумку „синьо-жовті”, як і їхні конкуренти з Туреччини та Чехії, набрали п’ять очок, але завдяки кращій різниці м’ячів (відповідно 4 – 1, 6 – 4 і 4 – 2) саме наші хлопці здобули право зіграти у вирішальному матчі Slovakia Cup-2008, де на них очікувало очне протистояння з господарями.

Фінал збірна України провела таким складом: Піцан, Кушніров (Вознюк, 85), Білий, Підвірний, Гордійчук, Віценець (Гудима, 38), Рибалка (Гармаш, 50), Карноза, Морозенко, Шевчук, Каверін.

Гра склалася для українців якнайкращим чином. Уже в першому таймі дублем відзначився Каверін (13 і 40 хвилини), і на відпочинок команди пішли за рахунку 2:1 на користь гостей. Ще відчутнішою перевага „синьо-жовтих” була по перерві. М’яч ще двічі влітав у ворота словаків (Морозенко, 70; Шевчук, 74 – пенальті), тож фінальний свисток зафіксував перемогу збірної України з рахунком 4:1. Додамо, що українці не лише відібрали у господарів титул чинного переможця Slovakia Cup, а й здобули дві індивідуальні нагороди. Форвард Сергій Шевчук з трьома забитими м’ячами став найкращим бомбардиром, а півзахисника Артура Карнозу визнано найкращим гравцем. Наступного разу підопічні Юрія Мороза зберуться в середині серпня. Саме у ці терміни має відбутися їхній спаринг з грецькими однолітками.

Провела минулого тижня контрольний поєдинок і юнацька збірна України U-19, в складі якої є троє карпатівців – хавбеки Ярослав Мартинюк і Ярослав Сворак та захисник Андрій Сагайдак. Для підопічних Олександра Лисенка зустріч з ровесниками з Польщі стала генеральною репетицією перед еліт-раундом кваліфікації до Євро-2008. Матч у Варшаві закінчився поразкою українців з крупним рахунком 0:3. Тож тепер нашим тренерам та гравцям необхідно зробити правильні висновки, аби через два з половиною тижні вдало зіграти у Вірменії, де окрім господарів та українців за єдину путівку на фінальний турнір в Чехії боротимуться також збірні Іспанії і Туреччини.