Перша ліга. “Львів” – “Геліос” 1:0. З другої спроби

Щоб відібрати у «Львова» очки, харківському «Геліосу» забракло кількох хвилин. Попри численні атаки львів’янам ніяк не вдавалось вразити ворота Олександра Качоренка. Основних дев’яносто хвилин матчу гості вистояли, і лише у компенсований арбітром час, завдяки призначеному пенальті, «синьо-золоті» вирвали перемогу.

Майже весь матч господарі провели в атаці. Важко перелічити всі гольові моменти, які змарнували львівські футболісти. Тільки Олег Теплий у першому таймі мав нагоду забити кілька голів. Спочатку Олег двічі виходив один на один з воротарем, але в першому випадку Качоренко випередив нападника «Львова» і вибив м’яч, а в другому епізоді боковий арбітр побачив положення поза грою.

Трохи згодом брати Баранці розіграли на правому фланзі комбінацію, яка закінчилася прострілом у воротарський майданчик, звідки Теплий спробував пробити через себе, однак удар не вийшов, а Євген Чепурненко, який завдав повторного пострілу, не влучив у ворота. А ще за кілька хвилин вище воріт, замикаючи черговий простріл Григорія Баранця, пробив Теплий.

Мало не відкрив рахунку Валерій Федорчук. Сергій Сизихін у двадцяти метрах від воріт затримав за шорти Г. Баранця, і арбітр призначив штрафний. Стандарт виконав Любомир Гальчук, відбувся рикошет, і м’яч дістався Федорчукові. Той, перебуваючи сам на сам з голкіпером, відправив «смугастого» у сітку, але в цей час боковий суддя вже тримав піднятий прапорець, тож про взяття воріт не могло бути й мови.

Незадовго до перерви Ігор Ільків з центра поля віддав довгу навісну передачу в район одинадцятиметрової позначки на Теплого. Олег, знов опинившись віч-на-віч з голкіпером, не став опрацьовувати м’яч, а пробив з лівої ноги, і шкіряна куля пролетів поруч зі стійкою. А ще за кілька хвилин вже близьким до успіху був Ільків. Пройшовши лівим флангом, він намагався обвідним ударом вцілити в дальній кут воріт, однак трохи схибив.

На останній хвилині першого тайму містяни одержали блискучий шанс вийти вперед. Качоренко збив у штрафному майданчику Чепурненка, і головний арбітр вказав на одинадцятиметрову позначку. Цікаво, що це вже у другій грі поспіль Чепурненко заробляє для своєї команди пенальті: в матчі з «Динамо-2» львівський нападник змусив сфолити в карній зоні Олександра Рибку. Виконати вирок підійшов Борис Баранець, однак Качоренко вгадав напрямок його удару, і стрибнувши у правий кут, завадив м’ячеві опинитися в сітці воріт. За затримку часу харківський голкіпер ще побачив перед собою жовту картку, і команди пішли в роздягальню.

У другому таймі атаки «синьо-золотих» продовжилися, хоча було помітно, що нереалізований пенальті негативно позначився на настрої львівських футболістів. Почали про себе нагадувати гравці «Геліоса». Олександр Тарасенко виконав небезпечний штрафний метрів з тридцяти, і Мар’янові Марущакові нічого не залишалося, як перевести м’яч на кутовий. Господарі відповіли прострілом Федорчука на дальню штангу, де з льоту завдавав удару Ільків – повз ворота.

Дуже близькими до взяття воріт були гравці «Геліоса». Дмитро Вітер виконав навіс у воротарський майданчик, в якому відразу двоє харків’ян головою намагались переправити м’яч у сітку. Проте дотягнутися до м’яча харківським футболістам не вдалося, і «смугастий» вийшов за межі поля.

Час збігав, а ситуація складалася аж ніяк не на користь львів’ян, яким була потрібна перемога. Замість Теплого і Чепурненка, які не використали своїх моментів, Степан Юрчишин випустив на поле Вадима Панаса і Дмитра Козьбана, однак на загальну картину гри це не вплинуло. М’яч уперто не хотів летіти в ворота. Точним пасом Ільків вивів Панаса на ударну позицію, проте в останню мить захисники зняли шкіряну кулю з ноги львівського футболіста.

Вже звично взяв гру на себе Г. Баранець. Він прорвався лівим флангом у штрафний майданчик, обіграв спочатку Тарасенка, а потім Олексія Ремезовського, і пробив по воротах, але Качоренко був на висоті і парирував удар львівського півзахисника. Також небезпечного удару завдавав Тарасенко. Виконуючи штрафний, харківський оборонець не став зважати, що до воріт близько тридцяти метрів. Він надзвичайно потужно пробив, і якби м’яч не пролетів повз ворота, то Марущакові довелося б нелегко. З-поміж інших небезпечних моментів можна виокремити простріл Панаса на Козьбана, який сам перебував біля воріт. Врятував «сонячних» Качоренко, який у відчайдушному стрибку перехопив м’яч.

Підходив до закінчення основний час, а на табло залишалися нулі. Арбітр компенсував досить багато – п’ять хвилин, і господарі пішли у вирішальний наступ. І вже коли здавалося, що гості втримають рахунок, львів’яни знову заробили пенальті. У штрафному майданчику харків’яни збили Федорчука, і арбітр вдруге призначив пенальті. Цього разу «синьо-золоті» не схибили. До одинадцятиметрової позначки підійшов Григорій Баранець, який, пробивши по центру, змусив харківського голкіпера капітулювати – 1:0.

Гравці «Геліоса» ще спробували відігратись. У штрафну господарів пішов навіть Качоренко, але щоб врятувати поєдинок, було занадто мало часу. Тож львів’яни здобули три очки і ще на крок наблизились до вищої ліги.