Перша лiга. “Львів” – “Сталь” (Дніпродзержинськ) 3:0.

Сталося. ФК «Львів» вийшов у Прем’єр-лігу. Достроково оформити путівку до елітного дивізіону «синьо-золотим» допомогла «Оболонь», яка не змогла обіграти ЦСКА. Львів’яни ж впевнено перемогли дніпродзержинську «Сталь» і за тур до закінчення чемпіонату стали недосяжними для «пивоварів».

«Сталевари» змогли чинити опір львівській команді лише протягом двадцяти стартових хвилин. В одному з моментів вони мало не вразили ворота Мар’яна Марущака. Містяни на лівому фланзі зупинили прохід Олега Шутова, і арбітр призначив штрафний удар. Іван Погорелов зі стандарту зробив навіс на дальню штангу, Ігор Смолярчук пробив головою, і м’яч, зачепивши штангу, залишив межі поля. Це був чи не єдиний по-справжньому небезпечний епізод біля львівських воріт. Натомість у львів’ян на початку матчу близьким до успіху був Андрій Ханас, м’яч після удару якого пролетів у кількох сантиметрах від стійки.

Якийсь час на полі була рівна боротьба, аж поки Андрій Даньків не вивів «синьо-золотих» уперед. Панас навісив з лівого флангу на Григорія Баранця, той віддав м’яч під удар Даньківу, і Андрій потужним ударом з-за меж штрафного майданчика відправив смугастого в лівий кут воріт – 1:0. Гравці «Сталі» спробували відігратися, за що мало не поплатилися: львів’яни провели швидку контратаку і могли вдруге засмутити Сергія Слинька, проте в останню мить Вадим Панас помилився з передачею, і момент було втрачено. Ще одну нагоду забити в першому таймі мав Олег Теплий, який після навісу зі штрафного пробив повз ворота.

А за хвилину до закінчення першої половини матчу господарі подвоїли рахунок. Борис Баранець пройшов правим флангом, зробив простріл на Даньківа, однак на заваді стали захисники «Сталі», і м’яч вийшов на кутовий. Львів’яни виконали стандарт, і Теплий, перебуваючи біля ближньої штанги, головою «зрізав» шкіряну кулю у сітку воріт – 2:0. З таким результатом футболісти пішли на перерву.

Серед подій першого тайму також варто згадати про травму Степана Боргуна, для якого матч закінчився дуже швидко. В ігровій ситуації він ушкодив ліве плече і залишив поле, а в. о. головного тренера Юрій Мартинюк, і так маючи коротку лаву запасних (всього чотири футболісти), вже на 15 хвилині зустрічі був змушений провести заміну.

По перерві малюнок гри не змінився. Львів’яни продовжували атакувати, а гості відповідали поодинокими випадами. Спробував пробити з-за меж штрафного майданчика В’ячеслав Гаді – в руки Марущакові. У господарів міг забити Михайло Козак. У штрафному майданчику він «розібрався» з Сергієм Сергеєвим, завдав удару, і м’яч просвистів поруч зі стійкою. Трохи згодом Ханас виводив Теплого віч-на-віч з воротарем, однак Слинько був першим на м’ячі.

Після кількох невдалих спроб львів’яни таки забили третього м’яча. Вони провели блискавичну комбінацію, в результаті якої Г. Баранець опинився сам на сам з воротарем. Слинько спробував врятувати команду, однак Григорій без особливих труднощів низом відправив м’яч у сітку воріт – 3:0. Зупинятися на досягнутому містяни не збиралися і провели ще декілька небезпечних атак. Гравці «Сталі» також відповіли гострим моментом, який мало не призвів до взяття воріт Марущака. Шутов подав м’яч з правого флангу, Артур Гриценко пробив головою і був дуже близьким до того, щоб забити гол престижу.

Наприкінці матчу атмосфера на стадіоні була неперевершена. У фан-секторі співали «Червону руту», а один із уболівальників з барабаном пробіг трибунами, вигукуючи «ФК «Львів» – «Прем’єр-ліга!». Ще більше вболівальники активізувались, коли почули, що ЦСКА зрівняв рахунок у матчі з «Оболонню».

У свою чергу, львівські футболісти продовжували атакувати, до останньої хвилини матчу тримаючи в напрузі голкіпера «Сталі». Г. Баранець вивів на ударну позицію Сергія Чапка, однак той пробив неточно. А вже в доданий час метрів з тридцяти завдав удару Ростислав Горецький – м’яч пролетів над воротами.

За кілька секунд після фінального свистка на стадіоні сповістили, що матч між «Оболонню» і ЦСКА закінчився внічию. Радості футболістів і вболівальників не було меж. Трибуни аплодували і скандували «ФК «Львів!», а львівські гравці ледве відбивалися від охочих взяти автографи.

Тож після напруженого сезону львів’яни здобули путівку на підвищення в класі, а їхній матч 38-го туру проти «Фенікса-Іллічівця» буде просто формальністю.