ФК “Харків” – “Карпати” – 1:1. Вагоме слово дебютанта

"Карпати" та ФК "Харків" до суботнього матчу в Сумах, в якому номінальним господарем була друга команда зі столиці Слобожанщини, в чемпіонатах України зіграли між собою чотири матчі. Всі ці зустрічі пройшли в запеклій, хоча й не надто видовищній боротьбі і відзначалися низькою результативністю. В жодній з них суперники на двох не змогли забити більше одного м’яча, а одного разу глядачі голів взагалі так і не дочекалися. Здавалося, що й цього разу, на полі стадіону „Ювілейний” в Сумах ми станемо свідками цієї традиції. Однак за сім хвилин до фінального свистка своє вагоме слово сказав форвард "Карпат" Юрій Фурта, який вперше вийшов на поле в матчі національного чемпіонату.

І ФК "Харків", і "Карпати" перший сезон під егідою Прем’єр-ліги розпочали невдало. Так після шести турів в активі "зелено-білих" була лише одна перемога, шість очок і 12-ий рядок в турнірній таблиці. І навряд чи галичан та їхню багаточисельну армію вболівальників могло втішити те, що аналогічні показники мав і чинний чемпіон країни "Шахтар". Ще гіршими були справи у "малиново-зелених": "0" в графі перемог, чотири нічиї і місце в зоні вильоту. Тож обидві команди в очній зустрічі прагнули за будь-що покращити своє турнірне становище.

Свої серед чужих

Додаткової інтриги протистоянню на "Ювілейному" додавала наявність у складі та в тренерському штабі номінальних господарів цілої колонії екс-карпатівців. Нині ФК "Харків" на посаді головного тренера очолює вихованець львівського футболу Михайло Стельмах, одним з помічників якого є Сергій Мізін, улюбленець трибун стадіону "Україна" упродовж не одного сезону. Ще зовсім недавно виходили на поле в зелено-білих строях Аляксєй Сучков, Роша Батіста, Мацей Налєпа та Руслан Платон, а сьогодні всі вони є „малиново-зеленими”. Грав свого часу в "Карпатах" і правий хавбек господарів Олексій Іванов. Напевно для кожного з них поєдинок проти своєї колишньої команди був особливим.

Обидві команди розпочали гру дещо нервово і вже на 2-ій хвилині арбітр матчу Олександр Дердо з Іллічівська за затримку суперника руками показав жовту картку центральному хавбеку "Карпат" Ткачуку. А за 13 хвилин побачив перед собою жовте світло і наймолодший гравець команди господарів Мілько, який грубо атакував ззаду Кобіна.

Що ж стосується суто футбольних дій суперників, то в першому таймі на полі точилася рівна боротьба. Можливо, завдяки трохи більшому бажанню одержати нарешті першу перемогу в сезоні, територіальною перевагою володіли "малиново-зелені", в складі яких, як і слід було очікувати, особливою активністю вирізнялися екс-карпатівці Батіста і Сучков. Білорус не раз стрімко проходив своїм улюбленим лівим флангом, намагаючись виконати точну передачу на когось з партнерів у карний майданчик, але захисники "зелено-білих", добре знаючи манеру гри Аляксєя, діяли дисципліновано і кожен раз виносили м’яч подалі від власних воріт. Намагався проявити себе з якнайкращої сторони і Батіста. Бразилець в атаці діяв значно цікавіше за свого співвітчизника Рібейро. Хоча останній на 39-ій хвилині міг стати автором першого голу в матчі. Після його удару зі штрафного метрів з 22-ох м’яч летів у дев’ятку, але Романенко в стрибку перевів його на кутовий. Зазначимо. що й в інших епізодах наш воротар діяв надійно, залишивши до перерви свої ворота в недоторканості.

Не змогли в першому таймі забити і "Карпати". Хоча нагоди для цього підопічні Олега Кононова мали. А найкращий момент на 31-ій хвилині був у Кобіна. Василь вже майже вискочив на очне побачення зі Стойко, але в останній момент Соколенко у відчайдушному підкаті зумів вибити м’яч на кутовий.

Тренерська інтуїція

Після відпочинку рисунок гри дещо змінився. І змінився він не на користь номінальних гостей. Господарі додали в швидкості і напруга у володіннях Романенка хоч і поступово, але почала зростати. Намагаючись вирівняти гру, Кононов прийняв рішення замість інертного Фещука випустити Зеньова, який в минулому турі в матчі з "Дніпром" через мікроушкодження так і не з’явився на полі. На жаль, ця заміна жодних дивідентів "зелено-білим" не принесла. Більше того, щойно росіянин з естонським паспортом з’явився на полі, як м’яч опинився у сітці наших воріт. На 66-ій хвилині Мілько виконав діагональну передачу з правого флангу на Батісту. Бразилець, знаходячись на куті штрафного майданчика, прийняв м’яч на груди, скинув його собі під удар і прицільно пробив у дальній кут. Романенко м’яч зачепив кінчиками пальців, але врятувати команду від пропущеного голу не зумів – 1:0. Батіста насправді забив красивий м’яч, але не зрозуміло лише, чим в цьому епізоді займалися наші оборонці.

Подальші події на полі аж ніяк не додавали віри в те, що "Карпати" зуміють відігратися. Хоча потрібно віддати належне нашим хлопцям: в старанності їм відмовити не можна. Але ж лише цього одного в футболі для досягнення позитивного результату явно замало. І тут керманич "зелено-білих" прийняв рішення, яке зіграло для нашої команди рятівну роль у матчі. На 74-ій хвилині на полі вперше в матчі такого рівня з’явився молодий форвард Фурта, який в шести стартових матчах нинішнього сезону за молодіжний склад лише одного разу залишав поле без забитого м’яча.

Звісно, молодіжний склад та головна команда – це далеко не одне і теж, але Юрко довів, що йому до снаги приносити користь і за основу. Вже на дев’ятій хвилині свого перебування на полі він зміг відзначитися голом. Після подачі кутового м’яч відлетів на Фурту і форвард ударом з близької відстані зрівняв рахунок – 1:1, а заодно відкрив лік своїм м’ячам у Прем’єр-лізі. Дай Боже, щоб тепер він це робив якомога частіше.

ФК "Харків" – "Карпати" – 1:1 (0:0)

Суми. Стадіон "Ювілейний". Хмарно, перед матчем дощ, +14°С.

Судді: Дердо (Іллічівськ), Возняк (Миколаївська обл.), Пономаренко (Миколаїв)
Делегат ФФУ: Челишев (Севастополь)

Голи: Батіста 66 – Фурта 83 (на фото)

"Харків": Стойко, Городов, Комарницький, Соколенко, Панковець, Козоріз (Касьянов 58), Мілько, Іванов, Сучков (Платон 84), Рібейро (Білий 79), Батіста.
Запасні: Налєпа, Гунчак, Піхур.
Головний тренер: Михайло Стельмах

"Карпати": Романенко, Федорів, Петрівський, Мілошевіч, Пшеничних (Голодюк 46), Кобін, Годвін, Ощипко, Ткачук, Худоб"як (Фурта 74), Фещук (Зеньов 64)
Запасні: Когут, Кополовець, Тарасенко Є., Бідловський.