ФК “Львів”, “Карпати”: “Ми навчимо вас ненавидіти футбол”

У межах 7-го туру розіграшу Прем’єр-ліги обидві львівські команди не потішили вболівальників перемогами. "Карпати” в гостях підписали мирову з ФК "Харків”, а ФК "Львів” удома поступився столичному "Арсеналу”.

Стартував 7-ий тур у Львові поєдинком однойменної команди з київським "Арсеналом". Змушені констатувати, що більше матчів проводять "Карпати” й "городяни”, то менше вболівальників приходить на стадіон "Україна”. Гру з "канонірами” відвідало біля двох тисяч глядачів. Вочевидь, це протистояння балів команді Степана Юрчишина не додасть. Забили лише один гол – його автором став Денис Олійник із "Арсеналу”. Він вийшов на заміну на 28-й хвилині, а вже на 30-й залишив ні з чим воротаря "Львова". Виконавши план мінімум, підопічні Олександра Заварова грали на втримання рахунку, а тому ініціативу віддали господарям поля. "Городяни” ж у відповідь продемонстрували глядачам уміння тримати м’яч у центрі поля, а коли наважувалися наблизитися до воріт Віталія Реви, показували власну безпорадність і невміння загострити ситуацію. Отож 1:0 на користь "Арсенала", який тепер має дев’ять очок, а в активі у "Львова" залишилося п’ять пунктів.
"Тут складно щось говорити. Так, є помилки, які допускаємо, – розпочав післяматчеву прес-конференцію наставник ФК "Львів” Степан Юрчишин. – Гра в Запоріжжі, де ми пропустили на останній хвилині, також негативно вплинула на команду. Ось і сьогодні також є з чим розбиратися. Помітно, що команді бракує досвіду. Очки здобуваємо дуже важко, голи також. Є над чим працювати”. Степан Федорович також згадав про наболілу тему – пошук управного форварда. За його словами, такого нині важко знайти в Україні, остаточне вирішення цього питання "городяни” перенесли на зиму, а стосовно останнього новобранця Романа Полтавця, пан Юрчишин зазначив, що від нього нині складно щось вимагати, оскільки він лише приїхав у розташування клубу. "ФК "Львів" – дуже молода команда. Напевно, на них негативно вплинув результат матчу проти запорізького "Металурга", коли на останніх секундах утратили очки, – припустив Олександр Заваров. – Зі своєї практики знаю, що гравці такі "події" переживають проблематично, особливо молоді. Щодо моєї команди, то нам ще є над чим працювати. Складно дати вичерпну відповідь на запитання, чому ми нині так виглядаємо. Але ми втратили кількох футболістів: пішов Селезньов, "зламався" Жоземар, гравці, які вели гру. Дещо нам не вдається. Задоволений, що наразі перерва в чемпіонаті, яка дасть нам змогу розібратися на якому ми етапі й в якому стані. Однак грою своєї команди незадоволений. Виникло враження, що ми, як малі діти, забили м’яч, перелякалися і почали втримувати рахунок. А можна було реалізувати кілька моментів. Це ще не те, що хоту бачити й чого від мене вимагає керівництво”.

"Фартовий” Фурта

ФК "Харків” у протистоянні з "Карпатами” довів, що є однією з найбільш миролюбних команд Прем’єр-ліги. Нічия із "зелено-білими” для харків’ян є уже п’ятою в сезоні. До речі, за однойменний клуб із Харкова нині грає чимало відомих львівським уболівальникам персонажів. Так, команду очолює вихованець львівського футболу Михайло Стельмах, один з його помічників – "екс-карпатівець” Сергій Мізін, півроку тому в столицю Слобожанщини зі Львова перемістилися Аляксєй Сучков і Роша Батіста, а Мацей Налєпа й Руслан Платон туди переїхали кілька тижнів тому. Грав свого часу в "Карпатах" і Олексій Іванов.
Загалом, номінальні господарі впродовж матчу більше заслуговували на перемогу, вони частіше атакували й виявили більше бажання здобути три очки, аніж їхні суперники. Особливою наполегливістю відзначалися Сучков і Батиста. В другій половині першого тайму відбувся неоднозначний епізод. Після навісу Городова, Рібейро замкнув передачу ударом головою, м’яч летів у ворота, але Петрівський майже з лінії воріт перевів кулю на кутовий. Господарям здалося, що зробив він це рукою, але арбітр вирішив, що львівський захисник завдав удар головою. Після перерви Харків’яни таки відзначилися. Гол у свій актив додав Батиста. Роль "рятівної палички” для "Карпат” зіграв молодий Фурта. Вийшовши на заміну, кращому бомбардиру чемпіонату України серед молодіжних команд, для того аби відзначитися, вистачило десяти хвилин – 1:1. Післяматчева прес-конференція за участі наставників обох команд була сповнена стандартних, загальних фраз. Коуч "зелено-білих” відзначив, що результат закономірний. А його колега з Харкова Михайло Стельмах, що Батиста мав би забити більше й пообіцяв, що його команда в майбутньому старатиметься грати краще.

Солідарність "Ворскли” та "Чорноморця”
Гравці полтавської "Ворскли” в попередньому турі сенсаційно перемогли "Шахтар”, а тепер розібралися з іще однією командою з Донецької області. Полтавчани в гостях обіграли 3:1 маріупольський "Іллічівець”. Перший гол "Ворскли” на 33-й хвилині забив Сачко. Всередині другого тайму "Іллічівець" зрівняв рахунок, але точні удари Маркоскі та Джурічіча принесли полтавчанам перемогу. "Не сказав би, що ця гра була дуже складною, – переконаний тренер "Ворскли” Микола Павлов. – Поєдинки, що команда проводить з "Динамо” або "Шахтарем”, у яких є позитивний результат, відбирають багато сил, і моральних, і фізичних. Ніхто не приховуватиме, що за ці матчі футболісти отримують хороші преміальні. Й після цього грати з командою Маріуполя, що займає останнє місце… Повірте, налаштованість футболістів на гру дорогого коштує. Це викликало почуття тривоги. Із ФК Львова, Харкова ми зіграли невдало. І побоювався, що так може трапитися і тут. Але задоволений, що все пройшло нормально. За рахунку 1:1, звичайно, було тривожно. Але потім усе стало на свої місця”.
Із таким самим рахунком також у гостях одеський "Чорноморець” переміг сімферопольську "Таврію”. Загалом, кримчани грали непогано, але їхній воротар Саша Тодіч нівелював зусилля усієї команди. Спершу він пропустив м’яч під рукою після несильного удару головою Косиріна, а згодом Тодіч після подачі справа пішов на перехоплення, спіймав м’яч, але відразу ж його випустив, чим знову скористався Косирін. Через 10 хвилин після другого голу свій перший гол за "Чорноморець" забив Вітті. Гоменюк лише відквитав один м’яч. "Таврія" завжди грає потужно з перших хвилин, тисне на суперника. Тому ми планували зіграти на контратаках, другим номером, і, думаю, нам це вдалося, – зазначив після гри головний тренер "Чорноморця” Віталій Шевченко. – Перший тайм був рівним. По моментах "Таврія" нас трохи перевершила, але було дуже важливо, хто першим заб’є м’яч. Удача посміхнулася нам”. Наставник "Таврії” Михайло Фоменко зі словами: "більшої ганьби в своєму житті я ще не переживав” покинув конференц-зал.