Ультрас “Карпат” напали на фанів “Львова”

Гол зі штрафного захисника «Енергетика» Лук’янова дозволив бурштинські команді несподівано перемогти фаворита матчу і змагань у першій лізі ФК «Львів».

Проблеми у львів’ян розпочалися ще вдома. На автобус з уболівальниками і фанатами львівської команди вчинили напад радикальні «ультраси» з «Карпат», які намагалися відібрати у «синьо-золотих» атрибутику. Атаці «зелено-білих» представники «Львова» дали відсіч, тому поїхали до Бурштина у всеозброєнні. Хоча не обійшлося без штовханини, кількох кулачних двобоїв і крові через розбиті носи і голови.

У Бурштині вже у футболістів ФК «Львів» виникли проблеми. Цього разу ігрового плану у протистоянні з непоступливим «Енергетиком». Перший тайм (за винятком кількох епізодів) вийшов пасивним і малоцікавим.

Хоча хто його знає, як би розгорталися події на полі, якби на 2-ій хвилині після багатоходової комбінації гості відкрили рахунок. Однак Худзік, який завершував зусилля партнерів, з кількох метрів у падінні головою вдарив вище воріт.

Перша 45-хвилинка пройшла за невеликої переваги львів’ян, які намагалися переграти суперників за рахунок класу. Хоча з усіх опонентів колишніх вищолігівців саме бурштинська команда виглядала найпривабливіше.

До перерви гості створили три напівмоменти, проте Романюку, Худзіку і Мандзюку забракло влучності. «Енергетики» ж, схоже, відклали своє голеадорство (хай і мінімальне) до другого тайму.

І після перерви господарі таки дочекалися свого шансу і повели у рахунку. Красивим ударом зі штрафного відзначився захисник Лук’янов, який майстерно обминув м’ячем стінку – 1:0.

Зрозуміло, що ініціатива повністю після цього перейшла до львів’ян. На 67-ій хвилині удару Мандзюка ледь не допоміг рикошет – проте лише кутовий. Після його розіграшу через себе красиво пробивав Федорчук, але просто в руки воротарю «Енергетика».

А далі – час спливав, а підопічних Юрія Беня нічого конструктивного не виходило. Більше того, бурштинці, діючи переважно на контратаках, спромоглися на дві хороші атаки, які, щоправда, закінчилися неточними ударами.

На 81-ій хвилині знову на ударну позицію вивели Мандзюка, однак свою команду врятував голкіпер Карпов, який з другої спроби накрив м’яч після удару нападаючого львівської команди. А ще через дві хвилини розіграш кутового завершився хорошим ударом Федорчука головою – цього разу господарів виручила поперечка воріт.

Фінішний штурм у львівської команди не вийшов, і вони втратили перші очки у першій лізі. А «Енергетик» підтвердив свій статус незручного суперника для ФК «Львів».

«Енергетик» (Бурштин) – ФК «Львів» – 1:0 (0:0)

Гол: Лук’янов (59)

«Енергетик»: Карпов, Лук’янов, Яневич, Данищук, Лазорик, Велієв (Рудницький, 86), Долотко (Чернов, 36), Пащенко, Семиряк (Головко, 46), Степанов (Барчук, 68), Павлик

ФК «Львів»: Марущак, Розгон, Гальчук, Ільків, Романюк, Федорчук, Худзік (Панас, 51), Б.Баранець (Чепурненко, 75), Лупашко (Зозуля, 89), Грицай, Мандзюк (Ліщук, 89)

Попередження: Худзік (39), Розгон (88) – Яневич (46), Барчук (74)

Арбітр: Бондар (Хмельницький); 2 800 глядачів