«Карпати», обігравши у Кривому Розі тамтешній «Кривбас», здобули другу гостьову перемогу в сезоні

Зігравши сьогодні, 22 листопада, свій далеко не найкращий матч у поточному сезоні, «Карпати» тим не менше, завдяки перш за все безмежному бажанню та справжнім вольовим якостям, зуміли у Кривому Розі взяти гору над місцевим «Кривбасом», який виграв дві попередні домашні зустрічі. Зазначимо, що підопічні Олега Кононова здобули другу гостьову звитягу в чемпіонаті. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу. Зігравши сьогодні, 22 листопада, свій далеко не найкращий матч у поточному сезоні, «Карпати» тим не менше, завдяки перш за все безмежному бажанню та справжнім вольовим якостям, зуміли у Кривому Розі взяти гору над місцевим «Кривбасом», який виграв дві попередні домашні зустрічі. Зазначимо, що підопічні Олега Кононова здобули другу гостьову звитягу в чемпіонаті. Про це повідомляє кореспондент ЗІКу.

Перед грою гравці обох команд не приховували, що їх влаштує лише перемога. Та воно й не дивно. Адже господарі ведуть відчайдушну боротьбу за збереження прописки в Прем’єр-лізі, а гості, які прагнуть здобути путівку в Лігу Європи, не збиралися збільшувати відставання від головних конкурентів: «Таврія» і донецький «Металург» свої матчі виграли днем раніше.

«Кривбас», незважаючи на статус господаря, розпочав гру обережно і дозволив «Карпатам» з перших хвилин почати вести свої атакувальні дії. В підсумку надмірна обережність коштувала «Кривбасу» дуже дорого. На 7-й хвилині Голодюк, отримавши передачу на лівому фланзі, прокинув м’яч між ноги Максимову, змістився в центр і з правої дальнім ударом вгатив круглого у дальню дев’ятку: такі удари воротарі не беруть – 0:1.

Герой нещодавнього матчу молодіжних збірних України і Бельгії міг і в Кривому Розі оформити «дубль». Вже через три хвилини після того, як на табло загорілися цифри 0:1, Голодюк ледь не подвоїв перевагу гостей. Після кутового з лівого флангу, Бюлюкбаші виніс м’яча з карного прямо на ногу хавбеку «Карпат» і той зльоту потужно пробив. Кернозенко навряд чи врятував свою команду, але бальон просвистів над поперечкою.

Ще одна пожежа у володіннях Кернозенка виникла на 18-й хвилині, коли Худоб’як у карному господарів прокинув м’яча на Кузнецова, але голеадора «зелено-білих» на лінії воротарського майданчика випередив кіпер «червоно-біло-чорних».

Одразу після цього епізоду перебіг подій на полі почав змінюватися не на користь гостей. Все почалося з того, що на 19-й хвилині неузгодженість дій Тлумака і Мілошевіча призвела до небезпечного моменту біля наших воріт, але минулося. Упродовж наступних семи хвилин «Кривбас» продовжував насідати, але діям команди Олега Тарана явно бракувало гостроти – оборона «зелено-білих» легко розбиралася з передньою лінією господарів. І тоді за справу взявся лівий хавбек криворіжців Бартуловіч.

Спочатку, на 26-й хвилині, хорват промчав лівим флангом і з кута карного пробив – м’яч пройшов над поперечкою. До речі, це був перший удар «Кривбасу» у матчі. А за дві хвилини після зіткненні з Тубічем у штрафному майданчику «Карпат», Бартуловіч опинився на газоні і арбітр матчу Дердо без вагань вказав на точку. Відверто кажучи, пенальті доволі сумнівний, а головне, виник він на рівному місці – жодної загрози воротам Тлумака не було й близько.

Виконувати вирок взявся сам «постраждалий». Тлумак напрям удару вгадав, але врятувати ситуацію не зміг: Батуловіч пробив дуже сильно і паритет у матчі було відновлено – 1:1.

Пропущений гол вплинув на карпатівців негативним чином. У діях наших гравців з’явилося дуже багато помилок, перш за все технічного плану, що аж ніяк не дозволяло їм демонструвати комбінаційний футбол. Єдиним світлим променем у грі «Карпат» в другій половині першого тайму був епізод на 39-й хвилині, коли

Федецький отримав м’яча на своїй половині поля, пройшов метрів 60, продерся крізь оборонців і опинився один проти Кернозенка, але кіпер кидком у ноги відвів загрозу. Можна також відзначити нашого правого захисника і за намагання на 44-й хвилині закинути круглого кіперу за комірець, але трохи забракло влучності – м’яч пройшов над поперечкою.

У складі господарів в ці хвилини мав дві непогані нагоди відзначитися єдиний форвард, вихованець львівського футболу Роман Каракевич. Але в першому епізоді його удар в останній момент зумів таки заблокувати Ощипко, а в другому, коли Роман, скориставшись черговою помилкою Тубіча, намгався ударом в дальній кут обвести Тлумака, круглий пройшов поряд зі стійкою. То ж на відпочинок суперники пішли за рахунку 1:1.

Другий тайм «Карпати» розпочали дуже погано – гра у команди відверто не клеїлася. Гравці продовжували припускатися елементарних технічних помилок. Довший час гості не могли навіть наблизитися до карного майданчика господарів, тож ні про які небезпечні моменти біля воріт Кернозенка й мови не могло бути. Щоправда і зі сторони «Кривбасу» особливо небезпечних дій ми не спостерігали. Так, підопічні Олега Тарана намагалися вести атаки, але їхній наступ був надто вже хаотичним, а тому Тлумаку рідко доводилося вступати у гру.

За такої гри нічия для «Карпат» виглядала як цілком прийнятний результат. Однак виявилося, що галичан одне очко не влаштовує.

Десь за 20 хвилин до фінального свистка «зелено-білі» нарешті зуміли відсунути осаду своїх воріт ближче до центра поля і також почали намагатися щось створити на половині «червоно-біло-чорних». Непогану нагоду вийти вперед «Карпати» мали на 72-й хвилині. Голодюк розрізав центр оборони пасом на Кузнецова, який виходив на рандеву з кіпером, але форварду забракло швидкості – першим на м’ячі був Кернозенко. А ще за п’ять хвилин вже Гурулі, який чотири хвилини перед тим замінив Ткачука, з-за меж карного класно пробив зльоту – бальон у сантиметрах пройшов над поперечкою.

Активність «Карпат» не виявилася марною. На 81-й хвилині галичани провели дві масовані атаки поспіль. І якщо першу з них оборона «Кривбасу» відбила, то в другій після навісу Федецького з правого флангу, Кузнецов виграв боротьбу в повітрі у Сердюка і з району 11-метрової позначки головою пробив – м’яч від дальньої стійки опинився у воротах. 1:2 – і «Карпатам» залишалося лише втримати переможний результат.

Проте «зелено-білі», пам’ятаючи, що найкраща оборона – це напад, не мали наміру відсиджуватися в захисті. Буквально за хвилину Худоб’як мав нагоду збільшити перевагу своєї команди до двох голів. Ігор отримав круглого на ударній позиції – до воріт було метрів 18, але м’яч по-зрадницьки звалився з ноги.

Проте і «Кривбас» міг вдруге відновити рівновагу. Щойно розігравши м’яч з центра поля після голу Кузнецова, на ударній позиції опинився Бартуловіч. Хорват бив метрів з 18-и – вище воріт. А на 84-й хвилині всю свою майстерність продемонстрував Тлумак – капітан «Карпат» після потужного удару Сердюка метрів з 27-и у затяжному кидку перевів м’яча на корнер.

Та все ж останній небезпечний момент у матчі, як і годиться для переможців, створили «Карпати». Вже в компенсований арбітром час Кополовець зліва виконав силовий простріл на Кузнецова, але той не зміг завдати акцентованого удару у боротьбі з Кернозенком.

Підводячи підсумки цього матчу, висновок можна зробити один: «Карпати» хоча й не потішили своїх вболівальників вишуканою грою, зуміли зробити головне – дати результат. А такий підсумок вояжу до найдовшого міста Європи (довжина Кривого Рогу 127 км) не може не тішити.

Довідка

«Кривбас» (Кривий Ріг) – «Карпати» (Львів) – 1:2 (1:1). 22 листопада. Кривий Ріг. Стадіон «Металург»

Судді: Дердо (Іллічівськ), Бицкало (Одеса), Литвинов (Луганськ)

«Кривбас»: Кернозенко, Сердюк, Допілка (Мелащенко 84), Карпенко, Жданов, Опря, Бюлюкбаші, Булку (Богомазов 81), Бартуловіч, Максимов, Каракевич (Івашкевічус 79)

Головний тренер: Олег Таран

«Карпати»: Тлумак, Мілошевіч, Тубіч, Федецький, Ощипко, Ґодвін, Худоб’як (Кополовець 89), Кожанов (Батіста 55), Ткачук (Гурулі 73), Голодюк, Кузнецов

Головний тренер: Олег Кононов

Голи: Бартуловіч 28 (пенальті) – Голодюк 6, Кузнецов 81

Попередження: Максимов 40, Сердюк 56 – Голодюк 40, Ґодвін 58