Ужгородське «Закарпаття» вперше в сезоні перемогло з великим рахунком

У матчі 15 туру чемпіонату України з футболу ужгородське «Закарпаття» на своєму розмитому дощем полі в надзвичайно складних погодних умовах з переконливим рахунком 3:0 обіграло прямого конкурента в боротьбі за збереження прописки в Прем’єр-лізі криворізький «Кривбас». Про це повідомляє сайт ua-football.com. У матчі 15 туру чемпіонату України з футболу ужгородське «Закарпаття» на своєму розмитому дощем полі в надзвичайно складних погодних умовах з переконливим рахунком 3:0 обіграло прямого конкурента в боротьбі за збереження прописки в Прем’єр-лізі криворізький «Кривбас». Про це повідомляє сайт ua-football.com.

Результат поєдинку в Ужгороді докорінно міняв ситуацію внизу турнірної таблиці. «Закарпаттю», яке напередодні 15-го туру замикало останню сходинку у турнірній таблиці, вкрай необхідна була перемога. Саме на переможну гру Ігор Гамула налаштовував своїх підопічних. Як виявилося, гравці «Закарпаття» повністю зрозуміли настанови тренера.

Зранку в Ужгороді полив дощ, який не спинявся ні на хвилину. Можливо такі погодні умови вплинули на глядачів, які вирішили спостерігати за ходом гри біля екранів телевізора аніж під проливним дощем на стадіоні «Авангард». Навіть зменшення вартості квитків з 50 до 25 грн на бокові та з 25 до 15 грн на трибуни за воротами не дало бажаного результату.

За важкого поля та дощової погоди можна було передбачити гру насичену єдиноборствами в центрі поля з великою кількістю навісних передач у штрафний майданчик та чисельними дальніми ударами. В таких матчах долю поєдинку нерідко вирішує єдиний гол. А тут їх виявилося аж цілих три, які влетіли в ворота однієї команди.

Перші десять хвилин гра тривала в центрі поля без будь-яких загострень. На 11- й хвилині свій перший рейд по лівому фланзі здійснив Леандро, який зіграв в стінку з Трішовічем, а далі віддав відмінну передачу в район одинадцятиметрової позначки. Давидов в падінні чиркнув м’яч головою і відправив його на правий фланг, де набігав Ксьонз. Павло зблизився з Хіді і вирішив пробити з досить гострого кута – м’яч влучив в зовнішній бік сітки. Відповіддю криворіжців став дальній постріл з центру поля, м’яч пролетів у метрі над перекладиною.

На 24 –й хвилині небезпечну передачу Трішовіча на Давидова перетнув кіпер «Кривбасу» Хіді Іслі. А через 11 хвилин після затяжної атаки господарів з розвороту б’є Микуляк – поруч зі стійкою.

На останній хвилині лише майстерність Бабенка врятувала закарпатців від голу – у власному карному майданчику оборонці «Закарпаття» дозволили нанести небезпечний удар Каракевичу. Бабенко ногами відбиває цей постріл.

Друга половина гри починається з заміни у складі господарів. Замість Трішовича Гамула випускає Тимченка. І знову тренер ужгородців, як і в попередньому матчі в Сімферополі, вгадав з заміною. Ігор вдруге забив у складі закарпатської команди. На 54-й хвилині на лівому фланзі партнери відправили у черговий рейд Леандро, після короткого забігання бразилійський захисник «Закарпаття» зробив вивірену передачу у карний майданчик гостей на одинокого Тимченка. Ігор вирішив пробити зльоту, удар вийшов ефектним і влетів точно в дальній від Хіді кут воріт – 1:0.

На 61-й хвилині Фортуна була на боці господарів. Після подачі з кутового м’яч потрапив на забутого оборонцями у власному воротарському майданчику Штурко, але Юрій з кількох метрів замість воріт вдарив по горобцях.

На 71 хвилині атака криворіжців завершилася голом, але взяття воріт арбітр відмінив через те, що нападник гостей Каракевич знаходився в положенні поза грою. А от відповідь господарів видалася більш ефективною. В центрі поля передачу отримав Тимченко, який відразу відмінним пасом відправив на побачення з Хіді Іслі Давидова, Сергій намагався фінтом прибрати кіпера криворіжців, однак воротар при падінні зачепив нападника господарів. Арбітр одразу ж показав на одинадцятиметрову позначку. Стандарт вміло виконав капітан закарпатців Платонов – 2:0.

Гості все ж не втрачали надії врятувати гру і відчайдушно великими силами йшли в атаку. Однак, окрім кількох ударів з далекої відстані нічим іншим не запам’яталися. А господарі наприкінці матчу забили втретє. І знову гольову передачу віддав Тимченко, яку вміло завершив правий хавбек ужгородців Павло Ксьонз – 3:0.

Довідка

«Закарпаття» (Ужгород) – «Кривбас» (Кривий Ріг) – 3:0 (0:0). 28 листопада. Ужгород. Стадіон «Авангард». Дощ. 2 000 глядачів

Судді: Олег Деревинський, Станислав Боклажко (обидва – Київ), В’ячеслав Валуєв (Запоріжжя)

«Закарпаття»: Бабенко, Чижевский, Донець, Зотов, Болохан, Леандро дос Сантос, Ксьонз, Платонов (Козориз 82), Давидов, Микуляк (Браіла 68), Трішович (Тимченко 46)

Головний тренер: Ігор Гамула

«Кривбас»: Хіді, Комарницький, Карпенко, Жданов, Булку, Бартулович, Івашкевічус, Максимов, Богомазов (Бюлюкбаши 66), Каракевич, Штурко (Мелащенко 70)

Головний тренер: Олег Таран

Голи: Тимченко 54, Платонов 71 (пенальті), Ксьонз 89

Попередження: Давидов 42, Зотов 87 – Максимов 37, Жданов 70, Бюлюкбаши 90+2