Федецький приніс перемогу “Карпатам” над “Ворсклою”

У "зелено-білому" дербі між львівськими "Карпатами" і полтавською "Ворсклою" все вирішив точний удар зі штрафного Артема Федецького – 1:0 на користь "Карпат"

На львівський стадіон «Україна» на останній у році домашній матч «Карпат» прийшло небагато вболівальників. Хоч погода все ще дозволяє насолоджуватися грою. Можливо, на таку відвідуваність вплинула остання нічия з «Іллічівцем» (2:2), яка ніяк не влаштувала примхливу галицьку публіку.

Заповненим ущерть виявився лише 16-ий фанатський сектор, який традиційно гнав команду вперед. З вогнями і петардами – все, як має бути. Хоча, можливо, менш натхненно і гучно, ніж у найкращих свої варіантах. Фанати вивісили великий нашвидкуруч зроблений банер «Зелено-білі барви – «Колгоспник» їх не достойний», натякаючи на одну з історичних назв «Ворскли».

У першому таймі у «зелено-білому» дербі у господарів гра складалася не найкраще. Попри ігрову і територіальну перевагу, жодного по-справжньому небезпечного моменту. Натиск львів’ян завершувався холостими вистрілами.

А от гості після обережних перших хвилин посміливішали. І принаймні двічі змушували завмирати присутніх на трибунах уболівальників «Карпат». Першим свою нагоду відкрити втратив Кулаков, який пробивав з гострого кута. А згодом хороший удар вдався Маркоскі, який в останніх матчах «Ворскли» демонструє просто блискучу гру. Однак на допомого воротарю «Карпат» Тлумаку прийшла стійка воріт.

А от ключовий епізод першої половини зустрічі стався тоді, коли основні 45 хвилин тайму вже були позаду. Голодюк виводив сам на сам з голкіпером гостей Кузнєцова, той, випередивши на крок захисника Матвєєва, впав у штрафному майданчику. Київський арбітр Даньковський вказав на одинадцятиметрову позначку. Хоч як протестували полтавці, намагаючись довести, що у цьому моменті найкращий бомбардир львів’ян симулював, цього їм зробити не вдалося.

Однак пенальті Кузнєцов не забив. Голкіпер Долганський відгадав наміри голеадора. Стадіон розчаровано зітхнув, а футболісти, тренери і обслуговуючий персонал полтавської команди продовжував щось доводити київському рефері дорогою в роздягальню.

Другий тайм дещо активніше розпочали гості з Полтави. У Маркоскі навіть був непоганий шанс для удару, але він зі штрафного влучив у стінку.

Згодом звичний сценарій гри повернувся – в’язка боротьба за територіальної переваги львівської команди, але без особливих моментів. На 60-ій хвилині оживив гру Худоб’як, на простріл якого з ходу відгукнувся Кузнєцов, але у ворота не влучив. Львівські футболісти виглядали активнішими, ніби старалися, однак користі це їм не приносило.

Аж поки після грубої помилки полтавців на 68-ій хвилині «карпатівці» не організували швидку двоходівку – Кополовець вивів сам на сам з Долганським Голодюка, та гравець молодіжної збірної України, перекинувши м’яч через голкіпера, у ворота не влучив. Згодом пробив здалеку Кожанов, але вийшла лише імітація удару, воротар легко спіймав м’яч.

Кульмінація ж настала за 6 хвилин до завершення основного часу. М’яч влучив у руку комусь із захисників «Ворскли», «Карпати» заробили право на штрафний удар, і цим сповна скористався Федецький – м’яч від стійки влетів у сітку воріт.

На адекватну відповідь полтавці вже не спромоглися, хоч і пробували створити такі можливості.