«Карпати» – «Славія» – 1:1. Сворак і Мартинюк рятують команду

Перший товариський матч «Карпат» на заключних зборах закінчився внічию. Суперником «зелено-білих» був міцний середняк болгарського чемпіонату – софійська «Славія».

Львів’яни розпочали матч у такому складі: Тлумак – Сагайдак, Тубіч, Мілошевіч, Федецький – Ґодвін, Худоб’як, Голодюк – Кожанов, Ґурулі – Зеньов.

Місце правого захисника довірили молодому Сагайдаку, який змінив травмованого Ігоря Ощипка. Всюдисущий Артем Федецький перейшов на лівий край. Також доволі несподіваним було нове амплуа Сергія Зеньова. Якщо раніше він грав виключно на флангах атаки, тепер Олег Кононов поставив найшвидшого гравця «Карпат» у центр нападу.

У перші 15 хвилин на полі не було відвертого домінанта. Обидві команди призвичаювалися одна до одної, не форсуючи події. Болгари грали щільно і жорстко, в основному не даючи «Карпатам» наблизитися до своїх воріт. Та все ж оборона «Славії» не рідко помилялася, коли намагалася створити штучні офсайди. Такими помилками сповна користувалися карпатівці.

На 24-ій хвилині Олег Голодюк отримав пас від партнерів у розріз, втік від оборонців, але переграти воротаря софійців не зміг. А вже в наступній атаці «Карпати» пропустили. І що дуже прикро, знову після стандарту.

Після того, як болгари повели в рахунку, вони відійшли у захист, розраховуючи на контратаки. «Карпати» атакували позиційно. Хороша нагода забити була в Худоб’яка – у своєму стилі він пробивав, підкручуючи м’яча. Суперника знову виручив голкіпер. За 5 хвилин до кінця першого тайму ще одна нагода була в Голодюка, але Олег, як і раніше, не зміг нею скористатися.

По перерві Олег Кононов зробив кілька замін: замість Зеньова на полі з’явився Кузнецов, замість Ґурулі – Кополовець, Сагайдака змінив Петрівський, а Тлумака – білоруський голкіпер Артур Лесько, який перебуває на оглядинах. Вже у першій атаці забивати міг Кополовець. Михайло втік від захисника, але той в останню мить зумів зачепити вінгера ззаду по ногах. Кополовець мав повне право упасти і заробити пенальті, але втримався на ногах і продовжив атаку. Щоправда, воротар зумів його випередити.

На 62-ій хвилині тренер провів нові заміни: замість Кожанова вийшов Сворак, замість Голодюка – Ткачук, Худоб’яка змінив Мартинюк, а Мілошевіча – Тарасенко. Двоє гравців молодіжного складу Мартинюк та Сворак швидко розіграли м’яча і створили гольовий момент. Мартинюк отримав м’яча у центрі поля і вирізав його довгою передачею на вільного Сворака. Нападник прийняв круглого, але зробив це не дуже вдало – нагода була втрачена. У наступній атаці забивати міг Кузнецов, але він не дотягнувся до м’яча, після подачі з правого флангу.

У хвилини, що залишалися до фінального свистка, «Карпати» масовано атакували, але болгари притиснулися до воріт, не маючи бажання йти вперед. Нарешті, на 89-ій хвилині наполегливого Сворака скосили неподалік від лінії карного майданчика. До м’яча підійшов Ярослав Мартинюк і обвідним ударом поклав м’яча у сітку воріт «Славії» – 1:1. А вже у компенсований час могли «Карпати» і перемогти – після кутового чудова нагода була в Тубіча, але той з кількох метрів не зміг переграти воротаря.