«Карпати» у гостях мінімально поступилися «Шахтарю»

Важко пояснити, чому в Донецьку «Карпати» ніяк не можуть зачепитися за результат. Що проти «Металурга», що проти «Шахтаря» – вже багато років «зелено-білі» б’ються наче риба об лід – забити гол вдається украй рідко, а вивезти очки взагалі просто не реально. Важко пояснити, чому в Донецьку «Карпати» ніяк не можуть зачепитися за результат. Що проти «Металурга», що проти «Шахтаря» – вже багато років «зелено-білі» б’ються наче риба об лід – забити гол вдається украй рідко, а вивезти очки взагалі просто не реально.

Про це повідомляє Інформайційгний центр ФК «Карпати».

Чи варто тут шукати якісь містичні парадокси? Та ж ні – треба просто використати свої моменти. А стільки моментів, як було у цьому матчі, «Карпати» в Донецьку вже давно не мали. Може хтось і посміється, але на «Донбас-Арені» львів’яни могли і виграти (ясно, що могли і програти з більшим рахунком, якби не Тлумак і його вірні друзі: штанга і перекладина), але на останніх хвилинах Голодюк і Кузнецов не реалізували свої нагоди.

Шкода. В кінці гри «Шахтар» не то втомився, не то просто повірив у перемогу – і цим треба було скористатися. Донецькі бразильці вже не атакували так яскраво. Вихід Алекса Тейшейри був на руку «Карпатам». Цей хавбек мимоволі зламав усі напрацювання своїх співвітчизників. Нехай зі своїми клопотами розбираються тренери «Шахтаря», однак «зелено-білі» зуміли вловити ниточку, яка теоретично виводила з лабіринту поразки.

Якщо Тейшейра «Шахтар» не підсилив, то Кузнецов, навпаки, завів мотор атаки і постійно загострював ситуацію. Тепер можна точно сказати – Сергій набагато продуктивніше зіграв за Батісту, при тому, що він не має ігрової практики! Так, Кузнецов не забив, але у відведений час він працював на команду: віддавав точні передачі, перемагав у верховій боротьбі, нарешті, у нього нема проблем з елементарним прийомом м’яча. Якщо так піде далі і Батіста не зверне увагу на свої недоліки, він залишиться на лаві запасних. І це буде справедливо.

У Батісти був просто фантастичний момент у першому таймі – захисники «Шахтаря» подарували йому м’яча, залишивши П’ятова напризволяще. Мало того, що нападник ледь не півгодини думав, що йому робити, так ще й пробив дуже слабо і просто в голкіпера. Закінчити епізод на користь «Карпат» міг Худоб’як, але і він забарився з ударом.

«Карпати» почали атакувати вже з перших хвилин. Після подачі кутового Едуардо помилився і Зеньов просто гарматним ударом пробив під перекладину. П’ятов був на місці. До речі, Зеньов ще кілька разів досить непогано загострював атаки, але постійно чогось та й бракувало. Та головне не це. Олег Кононов обіцяв, що «Карпати» не поїдуть до Донецька в статусі «хлопчиків для биття» і свого слова дотримав.

Ясно, що в «Шахтаря» було більше небезпечних моментів – кожен донецький бразилець коштує купу грошей і повинен їх якісно відпрацьовувати. Карпатівській обороні було не солодко, особливо коли Жадсон, Фернандіньо, Вілліан та Коста починали крутитися неподалік штрафного майданчика. Уперше в карпатівській футболці на поле вийшов Чечер. Позиційно він відіграв добре, але от не завжди встигав заблокувати бразильські удари. Зрештою, якщо говорити відверто, то мало хто зміг би. Атакувальний потенціал «Шахтаря» запрограмований на небезпеку. Зважте – господарі завдали 17 ударів, але лише 5 разів м’ячі летіли у ворота. Загалом, це непоганий показник, а отже можна говорити про те, що у певній мірі гостям вдалося трохи стримати усю бомбардирську міць суперника. Хоча від удару Фернандіньо у перекладину ще досі мурашки по тілу бігають.

Забили господарі гол у роздягальню – всього кілька хвилин «Карпатам» забракло, аби піти на перерву «сухими». Після пасу Раца і прикрого рикошету від Федецького, Вілліан опинився між Годвіном та Авеларом і безперешкодно пробив головою у кут воріт Тлумака – 1:0. Авелар не дограв епізод не кінця, він виключився з боротьби, коли побачив суперника в офсайді. Але це був пасивний офсайд, тож Даніло мав би більш ретельно слідкувати за Вілліаном.

Другий тайм «Шахтар» почав натискати більшими силами. «Карпати» іноді не могли як слід зліпити до купи кілька передач. Вони потрапляли під миттєвий пресинг хавбеків донеччан і втрачали м’яча. Зате «Карпати» здорово атакували після кутових «Шахтаря». Захисники не встигали повернутися на свої місця і львів’яни розганялися по різних краях. Прикро, що до логічного кінця не вдалося довести бодай одну з таких атак.

Середина другого тайму виявилася найважчою для «Карпат». Нападники відходили в оборону і думали більше про захист власних воріт. Гравці «Шахтаря» стріляли з-за меж штрафного практично в кожній атаці – дуже добре відіграв Тлумак. А потім пішли заміни. Голодюк рідко був з м’ячем, що в принципі логічно – хлопець майже півроку не грав. Але і в нього була дуже класна нагода, коли Худоб’як віддав зрячий нас на хід. Голодюк прорвався в оборону «Шахтаря» і потужно пробив – трохи неточно. А це був реальний шанс на гол. Йшла 90-а хвилина.

В останні хвилини «Карпати» взагалі притисли «Шахтар» до їхніх же воріт, чого на «Донбас-Арені» вже давно не було. «Карпати» хотіли здобути позитивний результат і старалися це зробити всіма силами. На жаль, кілька сантиметрів забракло Кузнецову, після того як він виграв повітря у П’ятова, удар Кожанова заблокували захисники, а Худоб’як вдруге заплутався у власних думках, коли опинився один за кілька метрів до воріт.

Тож «Карпати» програли, але покидали шикарний донецький стадіон з високо піднятою головою – вони, як мінімум, заслужили на теплі слова. Проти «Шахтаря» грати надзвичайно важко. Це команда солідного європейського рівня з висококласними гравцями. Тим не менше, «зелено-білі» довели, що грати на рівних навіть проти такого гранда можна. І може, перед двобоєм з «Галатасараєм», ця гра стане своєрідним турецьким гамбітом – втративши одну фігуру, можна здобути значно більше…