“Галатасарай” – “Карпати”: не таке страшне пекло, як про нього розповідають

"Карпати" двічі забили в Стамбулі, зробивши вагомий крок на шляху до групового раунду. У першому матчі стикового раунду Ліги Європи УЄФА львівські "Карпати" на виїзді двічі вразили ворота "Галатасарая", однак у підсумку не змогли втримати перемогу, пропустивши другий м’яч на 86-й хвилині.

На відміну від господарів, у складі котрих виступають учасники світових і континентальних першостей, і якими керує Франк Рейкард – переможець Ліги чемпіонів УЄФА-2006, переважна більшість футболістів "Карпат" не можуть похвалитися багатим міжнародним досвідом. Для деяких львівських гравців поточна єврокубкова кампанія й зовсім стала дебютною.

Тим не менше, підопічні Олега Кононова з перших хвилин вразили своїм зовнішнім спокоєм, дисципліною і чітким виконанням тактичних завдань. Гучні й грізні співи фанів, що заповнили трибуни "Алі Самі Єна", не змусили здригнутися українську команду. Наситивши центр поля, вона віддала супернику ініціативу, злагоджено захищалась і чатувала на свій шанс.

Перша нагода з’явилась у гостей вже на 11-й хвилині, коли після націленої передачі Дениса Кожанова з правого флангу Сергій Кузнецов відтіснив опікуна, але схибив, завдаючи удару із гарної позиції. Ця зв’язка досягла свого за 23 хвилини, проте ще до того Сергій Зеньов, Олег Голодюк та В’ячеслав Чечер потурбували голкіпера "Галатасарая" небезпечними "пострілами".

Так, "біло-зелені" володіли м’ячем значно менше, ніж турецька команда, однак попри це остання дуже рідко загрожувала воротам Андрія Тлумака. "Карпати" огризалися рідко, та їхні контрвипади були стрімкими, підготовленими і що найголовніше – двічі завершилися голами.

Спочатку Голодюк розрізним пасом знайшов у карному майданчику Кожанова, чий вивірений простріл елегантно, у дотик, випередивши повільного Сервета Четіна, замкнув Кузнецов. А на 41-й хвилині поперечну передачу Даніло Авелара на всі сто використав Зеньов (на фото).

Другий тайм "Галатарсарай" почав більш агресивно і на 59-й хвилині був нагороджений за настирливість, коли найкращий бомбардир ЄВРО-2004 Мілан Барош з льоту увігнав м’яч у сітку, віддячивши Гаррі К’юеллу за ідеально виконану діагональ.

Турки остаточно окопалися на половині поля "Карпат", які під тиском суперника були врешті-решт змушені зосередитись на збереженні здобутої переваги. Утім перед фінальним свистком львів’яни все-таки не втримали Бароша. Чех, якому знову асистував К’юелл, оформив дубль ударом з близької відстані, встановивши остаточний рахунок – 2:2. Наступне побачення суперників відбудеться 26 серпня на львівському стадіоні "Україна". Саме там і вирішиться, хто з них продовжить боротьбу в груповому турнірі Ліги Європи.