Комсомольськ капітулював перед “Карпатами”

Торік «Карпати» отримали в перші кубкові суперники першоліговий ФК «Харків» і забили у його ворота 5 м’ячів.  Правда, господарі спромоглися на гол престижу. Цього ж разу зовсім молодий суперник «зелено-білих» толком не зміг завдати по воротах Руденка пристойного удару.

Якщо продовжити порівняння тодішньої та теперішньої гри, можна сказати, що «Карпати» грали різними складами. У Харкові Олег Кононов поставив практично усіх основних гравців, цього ж разу – резерв. У цьому нема нічого дивного, адже зараз «Карпати» грають на три фронти, тож їм необхідно економити сили на наступні матчі.

«Гірник-Спорт» – команда, що складається з молодих гравців. Перед ними не ставлять жодних завдань, тож не дивно, що комсомольці навіть особливо не прагнуть вийти в лідери другої ліги. Сказати щось більше про суперника, окрім того, що в хлопців було бажання, важко. М’яча вони нерідко втрачали вже на своїй половині поля, а щоб відібрати його в карпатівців, комсомольцям частенько бракувало елементарного вміння.

Зокрема, вже на 11-ій хвилині господарі поступалися не лише по грі, але й по рахунку. Юрій Габовда вміло зіграв головою і відправив м’яча у сітку. 0:1 – «Гірник-Спорт» намагається відігратися, але усі атаки розбиваються об захист, основу якого цементують Тарасенко та мегадосвідчений Чечер. «Карпати» ж спокійно атакують – практично кожна атака закінчується небезпечним прострілом, навісом, пасом урозріз чи ударом.

Ті ж Габовда чи Гудима не набагато старші за суперника, але мають більше досвіду. Саме завдяки цьому компоненту їм вдається обігрувати комсомольців один в один і просто грати красиво. На перерву команди пішли вже за рахунку 0:2. Григорій Баранець отримав хорошу передачу, поклав оборонця і точно пробив низом у кут воріт.

У другому таймі Олег Кононов дав можливість пограти іншим футболістам. Зокрема, на поле вийшли Ігор Тістик, Олексій Омельченко та Ярослав Сворак. Усі заміни тренер зробив вже після того, як рахунок став 0:3. Це Чечер підключився до атаки і метрів з 30-и потужно пробив у верхній кут воріт. Абсолютно нічим молодий воротар господарів допомогти своїй команді не міг.

Проходить ще кілька хвилин – і «Карпати» організовують чергову атаку. Ярослав Сворак здорово пройшов по лінії поля і зробив чудову передачу на голову Габовді. Удар в падінні – 0:4. Габовда робить дубль, але мріє про більше. Олег Кононов тим часом знімає з гри Григорія Баранця і випускає центрального нападника Олексія Омельченка. Гудима зміщується на лівий фланг, а Габовді доводиться відійти у центр півзахисту. Тим не менше, Юрій свого досягнув. Коли грати залишалося півтори хвилини, він отримав м’яча на лінії штрафного від Сагайдака і пробив точнісінько у протилежний від кіпера нижній кут воріт. Таким чином молодий нападник оформив хет-трик, а остаточний рахунок став 0:5.

Невдовзі «Карпати» дізнаються, хто стане їхнім суперником в 1/8 фіналу національного Кубку.

Кубок України. 1/16 фіналу. 22.09.2010, 16:00.
«Юність», Комсомольськ

Судді: Олександр Іванов (Донецьк), Андрій Шамека (Маріуполь), Володимир Пушенко (Київ).
Делегат ФФУ: Віктор Парадніков (Київ).

«ГІРНИК-СПОРТ»: Бахметьєв, Слива, Кондрашов, Голядинець (Зубко, 46), Кондратюк (Пархоменко, 15), Ткаченко, Папірович (Малюк, 58), Ємельянов, Ярошенко, Мазур,Курта.
Запасні: Шпак, Горохоцький, Казмірчук.
Головний тренер – Сергій Мурадян.

«КАРПАТИ»: Руденко, Б. Баранець (Тістик, 53), Г. Баранець (Омельченко, 68), Габовда, Гірський, Гудима, Ґурулі (Сворак, 59), Мартинюк, Сагайдак, Є. Тарасенко, Чечер.
Запасні: Мисак, Гурський, Озарків, О. Тарасенко.