Асистенти арбітра: Олександр Войтюк (Запоріжжя), Наталія Рачинська (Київ).
Резервний арбітр – Сергій Даньковський (Київ).

«КАРПАТИ»: Тлумак, Голодюк, Зеньов (Лукас, 60), Кожанов (Кополовець, 69), Кочіш (Батіста, 74), Мілошевіч, Б.Гомез, Петрівський, Ткачук, Федецький, Худоб’як.
Запасні: Богатінов, Балажіц, Ґодвін, Ощипко.

«ІЛЛІЧІВЕЦЬ»: Шуст, Чайковський, Путівцев (Яворський, 77), Невмивака, Тищенко, Гречишкін, Пуканич, Ярошенко (Насібулін, 66), Картушов (Федотов, 57), Кривошеєнко, Будківський.
Запасні: Бажан, Савін, Западня, Кравченко.
Головний тренер – Валерій Яремченко.

Голи: Худоб’як, 29, Ткачук, 84 (пен.), Голодюк, 90+4 – Ярошенко, 7.

Попередження: Федецький, 65.

Від добра добра не шукають – напевно, саме цієї народної мудрості дотримувався керманич «Карпат» Олег Кононов, визначаючи склад своєї команди на гру проти «Іллічівця». Тиждень тому «зелено-білі» у Луцьку впевнено (3:0) обіграли «Волинь», хоча на галицько-волинське дербі через стан здоров’я не поїхали гравці стартової одинадцятки Ощипко, Лукас, Ґодвін і Балажіц. Сьогодні всі вони, в принципі, були готові вийти на поле, але потрапивши до заявки, розпочали зустріч на лаві запасних.

Поєдинок з одним з претендентів на пониження в класі для карпатівців розпочався, як то кажуть, гірше не буває. Вже на 7-й хвилині підопічні Валерія Яремченка зуміли забити швидкий гол. Штрафний у виконанні Костянтина Ярошенка став справжньою окрасою матчу – 9-й номер гостей немов рукою перекинув м’яч через стінку і поцілив прямісінько у праву «дев’ятку», тож всі намагання кіпера господарів Андрія Тлумакам врятувати ситуацію виявилися марними. Але питання полягає в тому, наскільки правомірним було рішення арбітра матчу призначити цей штрафний. Адже, як засвідчує відеоповтор, Іван Мілошевіч чисто вибив м’яч з-під ніг Адріана Пуканича, а вже потім капітан гостей, перечепившись за ноги сербського оборонця господарів, опинився на газоні. Але що тепер про це говорити – сталося те, що сталося, і на табло загорілися цифри 0:1. А ще за чотири хвилини маріупольці ледь не подвоїли рахунок: Іван Мілошевіч несподівано послизнувся під час контратаки суперника, однак Тарас Петрівський в останній момент заблокував удар Пилипа Будківського. Нарешті на 18-й хвилині вже сам Іван Мілошевіч перервав гострий простріл з лівого флангу у карний майданчик «Карпат».

Втім, всі ці моменти «Іллічівець» створив, проводячи досить швидкі контратаки. А загалом з самого початку матчу територіальну перевагу захопили господарі. Інша справа, що у дебюті в діях карпатівців було надто багато технічного браку, що не дозволяло їм втілювати в життя атакувальні задуми. Вперше понервувати кіпера і захист суперника «зелено-білі» змогли лише на 19-й хвилині, коли Ігор Худоб’як пробив з-за меж карного. М’яч звалився у нього з ноги, але змінив траєкторію після рикошету від п’яти Развана Кочіша і ледь не перетнув лінію воріт – кіпер «внучат Ілліча» Богдан Шуст в останній момент встиг таки перегрупуватися і накрити круглого.

Саме після цього епізоду у діях гравців «Карпат» з’явилася розкутість і з кожною хвилиною у володіннях Богдана Шуста ставало все гарячіше. А на 25-й хвилині Разван Кочіш, поборовшись з воротарем, навіть забив гол. Однак арбітр взяття воріт скасував, зафіксувавши порушення правил з боку румунського центрфорварда господарів. Ще за дві хвилини міг відновити рівновагу в рахунку Сергій Зеньов, але він не дотягнувся головою до м’яча, який з правого флангу навісив Тарас Петрівський. Але вже в наступній атаці «Карпати» таки досягли свого. Причому гол господарі забили просто таки для футбольного посібника. У багатоходівці на лівому фланзі взяла участь рівно половина польових гравців нашої команди. У фіналі цієї суперкомбінації Сергій Зеньов від лицьової лінії м’яко накинув круглого у центр карного майданчика, а Ігор Худоб’як ударом головою з розбігу у високому стрибку не залишив Богданові Шусту жодних шансів – 1:1. Цікаво, що захисник «Іллічівця» Ігор Чайковський, який, в принципі, міг завадити капітану «Карпат» завдати удар по воротах, настільки захопився діями карпатівців, що навіть не вступив у боротьбу на другому поверсі.

Відновивши рівновагу в рахунку, підопічні Олега Кононова не припиняли проводити небезпечні атаки на ворота суперника до самого фінального свистка. Але вийти вперед у першому таймі їм так і не вдалося. Однак і маріупольці у ці хвилини думали не лише про захист, а також намагалися знайти своє щастя біля воріт львів’ян. А от в другому таймі перевага «зелено-білих» була тотальною усі 45 хвилин. Про це найкращим чином свідчить той факт, що гравці «Іллічівеця» після перерви не завдали по воротах Андрія Тлумака жодного (!) удару.

Якщо воротар «Карпат» у другій 45-хвилинці був не стільки учасником гри, скільки її спостерігачем, то його візаві весь цей час змушений був крутитися, немов білка в колесі. «Зелено-білі» після відпочинку створили шість по-справжньому гольових моментів і завдали по воротах гостей 19 ударів, вісім з яких влучили у рамку. Однак довший час рахунок у грі залишався незмінним – 1:1.

Аби підтримати темп атак, Олег Кононов повністю замінив лінію нападу – на поле почергово вийшли Лукас, Михайло Кополовець і Вільям Батіста. І це зрештою таки принесло позитивний результат. На 84-й хвилині Лукас від лицьової лінії з лівого флангу виконав передачу по діагоналі назад на кут карного майданчика. Першим на м’ячі був гравець гостей Віталій Федотов, у якого на спині висіли Тарас Петрівський та Андрій Ткачук. Арбітр в полі гру рукою з боку 17-го номера «Іллічівця» не помітив, але йому подав сигнал лайнсмен – пенальті. Зазначимо, що пенальті у ворота маріупольців за гру рукою треба було призначати значно раніше, на 69-й хвилині, коли після удару Дениса Кожанова Ігор Тищенко у власному карному відверто зіграв рукою. Але в тому епізоді свисток судді промовчав…

До 11-метрової позначки підійшов Андрій Ткачук. Опорник «Карпат» не став нічого вигадувати, а пробив на силу у правий верхній від Богдана Шуста кут воріт. Треба віддати належне кіперу – на удар він встиг зреагувати і навіть торкнуся круглого кінчиками пальців. Однак відбити удар такої сили, напевно, неможливо – 2:1.

Повівши нарешті в рахунку, карпатівці не стали грати на його утримання. Напевно, добре пам’ятали, що у футболі найкращий захист – це атака. У заключні десять хвилин (включаючи п’ять компенсованих) гості так жодного разу і не потурбували Андрія Тлумака. Більше того, м’яч лише лічені рази опинявся на половині поля господарів, які продовжували плести свої комбінації поблизу карного майданчика маріупольців. І на 4-й компенсованій хвилині одна з останніх атак «зелено-білих» таки призвела до третього взяття воріт «Іллічівця». Тарас Петрівський вкинув аут на Вільяма Батісту. Бразилець у боротьбі з двома захисника зумів кинути круглого на хід Олегу Голодюку і 17-й номер, випередивши Ігоря Тищенка, другим дотиком влучно пробив у дальній кут повз Богдана Шуста – 3:1.

Чергова перемога дозволила «Карпатам» з одного боку зберегти шанси на четверте, а можливо, і на третє підсумкове місце, а з іншого – ще на крок наблизила нашу команду до другої поспіль участі в Лізі Європи.

Втім, підопічним Олега Кононова в жодному разі не можна розслаблятися. Тим паче, що вже найближчої п’ятниці на них чекає важкий гостьовий поєдинок у Києві проти «Оболоні», суперника далеко не простого. «Пивовари» у суботу зробили, здається, неможливе – вдруге в сезоні обіграли «Шахтар». Не можна забувати, що підопічні Сергія Ковальця в поточному чемпіонаті зуміли взяти чотири очки і в іншого гранда українського футболу, у своїх земляків з «Динамо». А ще вони, напевно, захочуть взяти реванш у карпатівців за поразку у Львові в матчі першого кола – 0:3. Тож в п’ятницю на «Карпати» у Києві чекає далеко не прогулянка.