ДЮФЛ: Фінальний турнір U-16. 3-й тур

У Нікополі Дніпропетровської області, де триває фінальний турнір першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України у віковій категорії U-16, завершився груповий етап змагань, за підсумками якого визначилися півфіналісти. Серед квартету команд, які розіграють між собою три комплекти нагород, і обидві команди, що представляють ФК «Карпати» – колективи карпатівської СДЮШОР та «зелено-білої» Академії футболу.

Після поразки від «Дніпра» у другому матчі групового етапу, перед командою U-16 СДЮШОР «Карпати» завдання стояло чітке і зрозуміле – аби вийти у півфінал, у заключному, третьому турі необхідно було обов’язково вигравати в однолітків з київського РВУФК. І з ним підопічні Романа Деркача впоралися досить впевнено.

Перша половина гри пройшла в рівній боротьбі з незначною перевагою карпатівців, які створили кілька напівмоментів, а один з них довели до взяття воріт суперника. Трапилося це в середині тайму зусиллями Тараса Завійського, який з-за меж карного майданчика закинув круглого кіперу киян за комірець – 1:0. Натомість команда РВУФК до перерви жодного разу по-справжньому так і не потривожила нашого воротаря Романа Підківку.

У другій половині зустрічі гра «зелено-білим» довший час давалася важко – на хлопців тиснув тягар відповідальності за результат і вони робили усе, аби в першу чергу залишити у недоторканності власні ворота. І треба віддати їм належне, з цим завданням вони впоралися відмінно. Але думаючи по-більшості про оборону, «зелено-білі» не забували і про свої атаки. І за 12 хвилин до фінального свистка вони забили другий гол і в такий спосіб практично остаточно вирішили долю путівки у півфінал на свою користь. І знову свій автограф у воротах суперника залишив Тарас Завійський, для якого цей м’яч став вже п’ятим за три гри фінального турніру. Погодьтеся, завидна результативність! Та й сам гол вийшов насправді напрочуд красивим. Після довгої вертикальної передачі зі своєї половини поля Тарас грамотно корпусом відтіснив опікуна і зльоту вгатив м’яча у сітку. 2:0 і «зелено-білі школярі» у півфіналі першості ДЮФЛ.

В іншому матчі квартету А «Дніпро», який достроково гарантував собі перше місце у групі, напіврезервним складом з хокейним рахунком 2:6 поступився у так званому дніпровському дербі одноліткам із запорізького «Металурга».

На відміну від групи А, в квартеті В перед заключним туром на вихід у півфінал шанси зберігали всі чотири команди і водночас жодна з них не гарантувала собі місце серед учасників матчів плей-оф.

Аби не залежати від іншого матчу в групі, команді U-16 Академії ФК «Карпати» у грі з київським «Динамо» треба було вигравати і краще з різницею у два м’ячі. Але за умови, що «Шахтар» виграє у «Чорноморця», підопічних Івана Павлюха у грі з динамівцями влаштовувала і нічия.

У поєдинку донеччан і одеситів все було практично зрозуміло вже після першого тайму, в якому «Шахтар» забив два «сухих» м’ячі. Але й «зелено-білі академіки» на цей момент (ігри проходили паралельно) «горіли» 0:1. А за подібних результатів до півфіналу виходили «Динамо» і «Шахтар».

Треба сказати, що до перерви динамівці перегравали нашу команду. Однак бажання продовжити боротьбу за нагороди в іграх плей-оф додало «академікам» сил і після відпочинку вони практично вирівняли гру і почали все частіше створювати гострі моменти біля воріт суперника. Зрештою, свого вони таки досягли завдяки влучному дальньому пострілу Ростислава Гришака з-за меж карного майданчика. 1:1 – і друга наша команда також у півфіналі. Адже «Шахтар» обіграв «Чорноморець» 3:0.

Тепер сьогодні у півфіналах зіграють СДЮШОР «Карпати» і «Динамо», а також Академія ФК «Карпати» і «Дніпро». Ігри розпочнуться о 17:00 та 18:45 відповідно.

ДЮФЛ. Фінал U-16

26 червня – 2 липня. Нікополь. Стадіони «Обрій» та «Металург»

4 «Чорноморець» 3 1 0 2 2-5 3

Команди, що посіли перші дві сходинки у групах, зустрінуться у півфіналах, які визначать учасників фінального двобою та пару команд, що боротиметься за бронзові нагороди. Решта команд зіграють стикові ігри за 5-е і 7-е місця.