Ліга Європи-2011/2012: 1-й кваліфай-раунд

Вчора у 25 містах Старого Світу відбулися перші поєдинки першого раунду кваліфікації Ліги Європи сезону 2011/2012. Пропонуємо вашій увазі їх огляд.

Честь першим відзначитися забитим голом у Лізі Європи-2011/12 випала білорусу Ігорю Воронкову, удар якого на 11-й хвилині гри приніс ФК «Мінськ» виїзну нічию із бакинським «Олімпіком» – 1:1.

Ісландський КР «Рейк’явік», який «Карпати» минулого сезону двічі обіграли у третьому раунді кваліфікації, цього року стартував з гостьової перемоги над фарерським ІФ. Причому гості зі столиці Ісландії пропустили гол вже у дебюті зустрічі: на 8-й хвилині відзначився Д. Лахуні. Однак ще до перерви гості не лише відновили рівновагу в рахунку, а й вийшли вперед – 1:2. Свої автографи у воротах фарерців на 22-й і 30-й хвилинах залишили Фіннбогасон та Г.-Р. Гуннарсон відповідно. А за 11 хвилин до фінального свистка Б. Сігурдссон встановив остаточний рахунок гри – 1:3.

Загалом же у другому за престижністю клубному турнірі Європи стартувало 50 команд. На «Крейвен Коттедж» фіналіст першого розіграшу Ліги Європи «Фулхем» не залишив каменя на камені від фарерського «Рунавіка», провівши три «сухі» голи у ворота острів’ян. У дебютному поєдинку Мартіна Йола на чолі лондонців у стартовому складі були присутні вісім виконавців, що 13 місяців тому в фіналі поступилися мадридському «Атлетико». Один із них – Дам’єн Дафф – на 33-й хвилині розпечатав ворота гостей. А вже по перерві Денні Мерфі та Ендрю Джонсон зробили рахунок розгромним.

Шведський «Хьоккен» та норвезький АФК «Олесунд», що, як і «Фулхем», потрапили до розіграшу єврокубку за квотою «фейр-плей», по-різному провели свої зустрічі. Гол капітана гостей Маттіаса Остберга лише на третій компенсованій хвилині врятував шведів від поразки від «Кер’єнга». Водночас норвежці, яких «Карпати» взимку обіграли в Іспанії у півфіналі престижного турніру Copa del Sol-2011, пропустивши швидкий гол від дебютанта єврокубку «Ніт Атлетик», у підсумку святкували перемогу з рахунком 4:1. Валлійці були одними з п’яти новачків у Лізі Європи, з-поміж яких лише угорський «Пакш» здобув перемогу – над «Санта-Коломою» завдяки єдиному голу Габора Войєра на 15-й хвилині.

Іще один новачок «Мілсамі» зазнав виїзної поразки у Тбілісі від місцевого «Динамо» (0:2). Грузини, до речі, є єдиним клубом на цій стадії, що у своєму активі має європейський кубок – столичний клуб тріумфував у Кубку володарів кубків-1981.

Серед інших відомих імен можна назвати «Ференцварош», який у 1975-му дістався фіналу Кубку володарів кубків, де програв київському «Динамо», а в кампанії-1995/96 виступав на груповій стадії Ліги чемпіонів УЄФА. Угорці здобули домашню комфортну перемогу над «Уліссом» з рахунком 3:0.

Найбільшу перемогу вечора святкував белградський «Рад» над гостями із Сан-Марино «Тре Пенне» з рахунком 6:0. У другому таймі сан-маринці втратили свого капітана Мануеля Франческоні, який отримав два попередження і був вилучений з поля. Найбільшу виїзну перемогу здобув «Тромсе», що декласував «Даугаву» – 5:0.

У зустрічі потенційних суперників полтавської «Воркли» перемогу святкували господарі – «Ренова». Македонці відкрили рахунок із пенальті уже на 14-й хвилині, проте північноірландський «Гленторан» зрівняв рахунок на третій компенсованій хвилині першого тайму. Господарям знадобилося 42 хвилини вже другої половини зустрічі, аби схилити шальки терезів на свою користь – 2:1.

Додамо, що матчі-відповіді першого раунду Ліги Європи відбудуться за тиждень, 7 липня.

Ліга Європи-2011/2012. 1-ий кваліфай-раунд

Перші матчі. (30 червня)

Олімпік (Азербайджан) – ФК Мінськ – 1:1 (1:1)
Голи: Ібекої, 14 – Воронков, 11

Бананц (Вірменія) – Металург (Грузія) – 0:1 (0:1)
Гол: Кобалія, 48.

Рад (Сербія) – Тре Пенне (Сан-Марино) – 6:0 (4:0)
Голи: Станоєвич, 6 (з пенальті), 13, Койіч, 9, 48, Мркела, 24, Пршо, 66

Банга (Литва) – Карабах (Азербайджан) – 0:4 (0:2)
Голи: Садігов, 16, Надир, 33, 70, Солтанов, 88

Транс (Естонія) – Работнічки (Македонія) – 1:4 (1:1)
Голи: Епіхін, 34 – Велкоскі, 16, Манєвські, 51, Петковскі, 73, Грозданоскі, 88

Даугава (Латвія) – Тромсе (Норвегія) – 0:5 (0:2)
Голи: Йохансен, 26, Андерсен, 31, 60, Іттергорд-Йенссен, 47, Джама, 72

Ельфсборг (Швеція) – Тола (Люксембург) – 4:0 (3:0)
Голи: Хільємарк, 5, Д. Ельм, 24, 90 +3, Ларссон, 36

Хонка (Фінландія) – Нимме Калью (Естонія) – 0:0

Санта-Колома (Андорра) – Пакши (Угорщина) – 0:1 (0:1)
Гол: Войер, 15

Олесунд (Норвегія) – Ніт (Уельс) – 4:1 (1:1)
Голи: Фюре, 35, Сюллінг-Ольсен, 37, Ф. Ульвестад, 48 (з пенальті), Селлін, 77 – Трандл, 23

Вараждін (Хорватія) – Лусітанс (Андорра) – 5:1 (2:0)
Голи: Н. Шафаріч, 4, 59, Главіца, 39, Главіна, 57, Вугрінец, 78 – Бертран, 48

Динамо Тбілісі (Грузія) – Мілс (Македонія) – 2:0 (1:0)
Голи: Квеквескірі, 4, Леквтадзе, 71

Спартак Трнава (Словаччина) – Зета (Чорногорія) – 3:0 (1:0)
Голи: Коне, 30, Кащак, 48, Томачек, 81

ІФ (Фарери) – КР Рейк’явік (Ісландія) – 1:3 (1:2)
Голи: Д. Лахуні, 8 – Фіннбогасон, 22, Г.-Р. Гуннарсон, 30, Б. Сігурдссон, 79

ІБВ (Ісландія) – Сент-Патрікс (Ірландія) – 1:0 (0:0)
Гол: А. Олафссон, 50 (з пенальті)

ТНС (Уельс) – Кліфтонвілл (Ірландія) – 1:1 (1:1)
Голи: Дарлінгтон, 27 – Джонстон, 39

Ягеллонія (Польща) – Іртиш (Казахстан) – 1:0 (0:0)
Гол: Франковські, 80

Біркіркара (Мальта) – Влажніа (Албанія) – 0:1 (0:0)
Гол: Сукай, 2

Фулхем (Англія) – Рунавік (Фарери) – 3:0 (1:0)
Голи: Дафф, 33, Мерфі, 61 (з пенальті), Е. Джонсон, 70

Копер (Словенія) – Шахтар (Казахстан) – 1:1 (0:0)
Голи: Бубаня, 84 – Кукєєв, 90 +3 (з пенальті)

Широкі Брієг (Боснія і Герцеговина) – Олімпія Любляна (Словенія) – 0:0

Будучность (Чорногорія) – Флямуртарі (Албанія) – 1:3 (0:1)
Голи: Бошкович, 53 – Шехай, 23, Радуновіч, 63 (у свої ворота), Сакай, 65 (з пенальті)

Ференцварош (Угорщина) – Улісс (Вірменія) – 3:0 (2:0, 1:0)
Голи: 1:0 – Джоззі (31), 2:0 – Оттен (33), 3:0 – Феліпе (69)

Керьєнг (Люксембург) – Хекен (Швеція) – 1:1 (0:0, 1:1)
Голи: 1:0 – Так Круз (85), 1:1 – Остберг (90)

Ренова (Македонія) – Гленторан (Північна Ірландія) – 2:1 (1:1, 1:0)
Голи: 1:0 – Жанцевські (14, пенальті), 1:1 – Ніксон (45), 2:1 – Байрамі (87)

Джерело: офіційний сайт УЄФА