ДЮФЛ: Фінальний турнір U-16. Фінал

У Нікополі Дніпропетровської області закінчився фінальний турнір першості Дитячо-юнацької футбольної ліги України у віковій категорії U-16. Серед восьми команд, що вели боротьбу за нагороди, було дві, які представляли ФК «Карпати» – колективи карпатівської СДЮШОР та «зелено-білої» Академії футболу. У підсумку «зелено-білі академіки» (тренер – Іван Павлюх) повернулися додому із срібними медалями, а «зелено-білі школярі» (тренер – Роман Деркач) – з бронзовими.

У заключний день фінального турніру спочатку відбувся поєдинок за «бронзу», в якому у очному протистоянні зійшлися команди СДЮШОР «Карпати» та «Дніпро». Цікаво, що суперники вже грали між собою у груповому турнірі і тоді перемогу з рахунком 2:1 отримали дніпряни, які вели по ходу зустрічі з перевагою у два м’ячі, дозволивши карпатівцям наприкінці відіграти лише один з них.

Цього разу події у грі розвивалися за тим самим сценарієм, але з точністю до навпаки. У середині першого тайму захисник нашої команди Олег Матушевський прийшов у карний суперника при подачі корнера і після скидки форварда Святослава Дзядикевича головою переправив м’яча у сітку – 1:0. Забили «зелено-білі» і в середині другого тайму. Цього разу правий захисник нашої команди Любомир Білоус обікрав на фланзі суперника, пройшов вперед і віддав на нападника Ігоря Корчинського, який катнув круглого на хід Тарасу Завійському і кращий снайпер турніру без жодних перешкод переправив його у порожні ворота, забивши в такий спосіб свій шостий гол за п’ять ігор – 2:0.

«Дніпро» відродив інтригу доволі швидко. Хвилин за п’ять кіпер «школярів» Роман Підківка ввів м’яч у гру ударом від воріт, але його в центрі поля перехопили дніпропетровці і після гарматного пострілу метрів з 25-ти круглий залетів у дальню «шістку» – 2:1. Втім, на більше вони не спромоглися. Більше того, у заключні хвилини підопічні Романа Деркача були значно ближчими до того, щоб збільшити свою перевагу до двох, а то й трьох–чотирьох м’ячів, ніж їхні суперники зрівняти рахунок. Однак більше голів у цій зустрічі глядачі не побачили.

Бронзові нагороди отримали: воротарі – Підківка Роман, Наконечний Валерій; захисники – Дударенко Олександр, Білоус Любомир, Матушевський Олег, Бухта Микола, Новосельський Василь; півзахисники – Савошко Володимир, Мельничук Назар, Сеник Віталій, Коляса Андрій, Каретін Андрій, Костишак Ярослав; нападники – Гнатко Тарас, Завійський Тарас, Дзядикевич Святослав, Мельник Владислав, Корчинський Ігор.

ФК «Карпати» був представлений і в фінальній грі. 16-річні вихованці «зелено-білої» Академії футболу виборювали «золото» у матчі з «Динамо» Києва, з яким у групі вони зіграли внічию – 1:1. На жаль, друге очне побачення «академіків» з своїми однолітками зі столиці закінчилося на користь останніх. Вже на 3-й хвилині після боротьби на другому поверсі у карному майданчику нашої команди м’яча підхопив нападник киян Роман Яремчук і пробив у дальній кут – 0:1.

В подальшому гру контролювали підопічні Івана Павлюха, які мали кілька моментів, аби відновити рівновагу в рахунку. Але забити ніяк не вдавалося. А на 30-й хвилині помилка нашого крайнього захисника призвела до того, що його обікрали і миттєво пішов простріл, який замкнув захисник динамівців Ігор Харатін – 0:2…

Треба віддати належне нашим хлопцям, які не опустили рук і боролися до самого фінального свистка. За шість хвилин до завершення гри вони таки один гол відіграли. На виході помилився кіпер «Динамо» Богдан Сарнавський і Михайло Толстяк головою переправив круглого у сітку – 1:2. Однак на більше не стало ні сил, ні часу.

Тож золоті нагороди «поїхали» до столиці, а срібні отримали «зелено-білі академіки» з міста Лева: воротар – Толстой Павло, Хомин Юра; захисники – Качараба Тарас, Маркович Андрій, Паньків Назар, Дещиця Іван, Кучмар Віталій, Регусевич Тарас; півзахисники – Гришак Ростислав, Кошка Степан, Балян Андрій, Яструб Юрій, Вацеба Андрій; нападники – Павліш Олег, Толстяк Михайло, Дацишин Орест, Талапчук Олександр, Яворів Олександр.